Facebook
You Tube

Zrealizowane warsztaty

Słoneczniki 2015: Głosuj na nasze inicjatywy!
19-08-2015 23-08-2015
23 sierpnia, niedziela

Drodzy Rodzice, dziękujemy za nominacje naszych wydarzeń, sekcji i warsztatów do tegorocznego plebiscytu Słoneczniki 2015 portalu Czasdzieci.pl na najlepsze i najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci. Na Wasze głosy czekają: Bajkowa Sztuka Dziecka, Akademia Malucha, Gałgankowy świat, Wehikuł sztuki i Lato w Mieście.

Mali Einsteini: Cytrynowa bateria
18-04-2015
Prąd i jego dalsze tajemnice. Tym razem robiliśmy cytrynową baterię! Dzieci dowiedziały się jak działa i czy można do niej podłączyć telewizor. Cytrynową baterię zabrały ze sobą do domu. Mali Einsteini to doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. 
Warsztaty samoobrony dla kobiet: Obroń się po babsku
11-04-2015
Warsztaty adresowane były do wszystkich kobiet od 14 roku życia. W programie: prezentacja sposobów wykorzystania przedmiotów codziennego użytku w samoobronie, nauka prawidłowego zamykania pięści oraz sposobów przyjmowania i trzymania gardy.
Mali Einsteini: Sekrety ciała człowieka
11-04-2015
Jak działają mięśnie i do czego służą nam kości? I czy dzieci mają więcej kości niż dorośli? Dlaczego tak ważny w diecie dzieci jest nabiał? Dzieci zbudowały szkielet człowieka, dowiedziały się jak działają mięśnie i wykonały własny model elastycznych mięśni z drewna.
Wehikuł sztuki: Giacometti oraz postacie o małych głowach i długich nogach
28-03-2015
Dziś rzeźbiarze nie wahają się używać rozmaitych materiałów do stworzenia bardzo oryginalnych rzeźb. Zainspirowani twórczością Giacomettiego, dzieci tworzyły niezwykłe postacie o małych głowach i długich nogach.
Wehikuł sztuki: Giuseppe Archimboldo i jego niezwykłe obrazy
14-03-2015
„Nos z ogórka, oczy z jagód, włosy z liści… to jakiś żart? Ależ skąd, to niezwykłe obrazy Giuseppe Arcimboldo”. Mali artyści odkrywali, co jeszcze Arcimboldo ukrył przed widzami w swoich obrazach. „Wehikuł sztuki” to historia sztuki dla najmłodszych. Zapraszamy!
Mali Einsteini: Olimpiada Wodna czyli jak woda krąży w przyrodzie
28-02-2015
Czy woda, którą pijemy była już kiedyś używana? Czy to prawda, że pijemy chmury? Te i inne ciekawostki przebadaliśmy na naszych warsztatach – wszystko zbadaliśmy we własnych eksperymentach. Zaprojektowaliśmy samodzielnie doświadczenie, w którym stworzyliśmy deszcz, mgłę a nawet chmurę!
Mali Einsteini: Parzymy pokrzywę
21-02-2015
Czas się odwdzięczyć za te wszystkie burchle i przykrości! Teraz to nasi mali naukowcy będą parzyć pokrzywę... i poznawać wszystkie sekrety ziół, herbat i ich właściwości lecznicze. Wgłębimy się także w sposoby produkcji herbaty, a także zrobimy własną kompozycję herbat. Będziemy pracować z mikroskopami i dochodzić skąd się bierze napar herbaciany.
Wehikuł sztuki: Michał Anioł
21-02-2015
Poznaliśmy kolejnego genialnego artystę, z którym można sięgać nieba, bo to Michał Anioł… Inspiracja jego dziełami stała się ciekawą wędrówką w świat malarstwa i rzeźby.
Mali Einsteini: Słodkie eksperymenty
14-02-2015
Lubicie cukier i słodycze? Te warsztaty są dla was. Dowiecie się, skąd się bierze cukier, ile jest jego rodzajów i w jakich postaciach występuje. Czy w brzozie jest cukier? A może znajdziemy go w cebuli? Buraku? Nie wierzycie? Jak nam się uda poznacie też osobiście „Słodziaki patyczaki” i może nawet jakiś wytrwa w całości do powrotu do domu.
Mali Einsteini: Co w piórach piszczy, czyli sekrety ptaków
07-02-2015
Zastanawialiście się, dlaczego ptaki latają a ludzie samodzielnie tego zrobić nie mogą? I dlaczego nie? My przeanalizujemy ten temat, zbadamy czy ptaki posiadają haczyki, może nawet więcej niż kapitan Hak z Piotrusia Pana? Dlaczego karmienie ptaków chlebem to nie najlepszy pomysł i co właściwie mogą jeść?
Wehikuł sztuki: Leonardo da Vinci – geniusz
07-02-2015
Zadziwiał nie tylko talentem malarskim, projektował niesamowite jak na swoje czasy wynalazki. Jego geniuszowi poświęcone zostało spotkanie „Wehikułu sztuki”, podczas którego dzieci inspirowane pracami artysty tworzyły własne interpretacje jego dzieł.
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
06-12-2014
Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja.
DK Zacisze na Europejskich Targach Muzycznych
29-11-2014
W sobotę Mali Einsteini zawładnęli Strefą dla dzieci w sali Goethego w PKiN. Z racji tego, że tematem przewodnim była muzyka nie obyło się bez eksperymentów muzycznych. Dzieci obserwowały falę dźwiękową, tworzyły własne instrumenty i wywoływały burzę.
Wehikuł sztuki w Egipcie
25-10-2014
Wehikuł sztuki zabrał dzieci w fascynującą podróż do Egiptu, do świata hieroglifów, mrocznych korytarzy piramid, a przede wszystkim Faronów. Każdy mógł stworzyć własną, majestatyczną piramidę, a nawet zajrzeć do wnętrza mumii. Dzieci rozmawiały o znaczeniu kanonu postaci w sztuce Egiptu.
Warsztaty ceramiki i garncarstwa
25-10-2014
Drugie spotkanie warsztatowe adresowane do rodzin w pracowni z nauką ręcznego formowania gliny podstawowymi technikami: z plastra, z wałeczków, z bryły, wyciskane w gipsowych formach lub toczone na elektrycznym kole garncarskim.
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
25-10-2014
Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja.
LEGO twórcze budowanie: SUPERBOHATER
18-10-2014
Lego Superbohater to nowa propozycja Akademii Iwony Kalaman i zaproszenie do wspólnej zabawy ze znanymi i lubianymi przez wszystkich Superbohaterami z komiksów i filmów animowanych. Na warsztatach dzieci poznawały ich moce oraz wyczyny, jakich dokonali walcząc ze złem, a broniąc dobra i całego świata.
Mali Einsteini: AUTO ODRZUTOWE
18-10-2014
Warsztaty konstruktorskie. Wykorzystując siłę odrzutową Mali Einsteini tworzyli ekologiczne auto z napędem, a przy okazji poznały rolę odblasków na drodze.
Wehikuł sztuki na antenie Jedynki Polskiego Radia
17-10-2014
Gościem sobotniego Wehikułu sztuki była Agnieszka Ciecierska, dziennikarka Jedynki Polskiego Radia. Zainteresowana tematyką i formą prowadzenia zajęć postanowiła przygotować specjalny reportaż, który zaprezentuje w programie Jedynka Dzieciom. Przez kilka godzin, które spędziła z nami nagrywała rozmowy z dziećmi, ich wrażenia i emocje. Zapraszamy do słuchania.
Wehikuł sztuki: Niezwykła wędrówka w czasie. Malowidła na ścianie jaskini
11-10-2014
By bliżej poznać prehistoryczną sztukę dzieci odbyły wirtualny spacer do jaskini Lascaux. Wykonały własnoręcznie farby i narzędzia do malowania. Stworzyły skalistą grotę, w której pozostawiły własne, niepowtarzalne malowidła.
Mali Einsteini: Dinozaury atakują
11-10-2014
Dzieci miały okazję stworzyć własną skamielinę oraz dowiedzieć się, jak pracują archeolodzy i poławiacze diamentów. Swoje znaleziska zabrały do domu, by pokazać rodzicom i rodzeństwu! Mali Einsteini to doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. Na każdych zajęciach klubu Małych Einsteinów dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, których efekty mogą zabrać do domu, a zdobytą wiedzę wykorzystać w przyszłości.
Warsztaty modelarskie: 75. Rocznica Kampanii Wrześniowej 1939 roku
09-10-2014
Piękna pogoda, a u nas warsztaty modelarskie. Na sali teatralnej rozłożono wielkie makiety, na których toczyły się walki obronne polskich wojsk z niemieckimi Dywizjami Lekkimi i Pancernymi wrzesień-październik 1939, a przy stołach powstawały kolejne figurki, sprzęt bojowy i elementy krajobrazu.
Mali Einsteini: CHLAP BUCH PUF! czyli Kolorowy Świat Chemii
04-10-2014
Groźne i niebezpieczne substancje w naszym domu: jak się z nimi obchodzić i jak być bezpiecznym. W bezpiecznym środowisku przeprowadzimy eksperymenty ze związkami chemicznymi, by poznać ich właściwości i nazwy. Czeka nas świetna zabawa z kwasami i zasadami – będzie kolorowo i buzująco! Dodatkowo poznamy właściwości suchego lodu.
Wirtualny spacer
Zobaczcie, jak wyglądają nasze pracownie, sale ćwiczeń, galeria i sala teatralna.Więcej...Newsletter
By otrzymywać informacje o wydarzeniach, nowych sekcjach i wyjazdach dołącz do naszych subskrybentów.
 

Partnerzy
Przedstawiamy Państwu grono naszych Partnerów. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i liczy na dalsze owocne działania.Więcej...
Wypełnij wszytstkie pola