Facebook
You Tube
Międzynarodowy Konkurs Na Plakat Filmowy

Archiwum

Młodzieżowe Studio Teatralne w Radio RDC
25-06-2017
25 czerwca, niedziela

W niedzielę o poranku słuchajcie Radia RDC. Reprezentacja Młodzieżowego Studia Teatralnego z Magdaleną Mróz i Bożenną Dydek, dyrektor DK Zacisze opowiadać będzie o spektaklu „War is ove”. Do tej pory spektakl wystawiono dwukrotnie w DK Zacisze i na deskach Teatru Studio. „War is over” traktuje o wojnie w mikro i makroskali. Wojnie między dwojgiem ludzi, między narodami, wojnie wewnętrznej w sensie zmagania się człowieka z samym sobą.

Letnia prezentacja sekcji keyboard
19-06-2017
19 czerwca, poniedziałek

Zapraszamy publiczności do kibicowania naszym młodym muzykom podczas otwartych spotkań muzycznych. Każdy uczestnik sekcji wykonana utwory, nad którymi pracował w ostatnim sezonie pod kierunkiem Wiesława Leśniewskiego.

Praga Gada Gwarą
19-06-2017
Międzypokoleniowy warsztat przybliżający mieszkańcom Warszawy język stolicy sprzed lat. Projekt polega na rejestracji opowieści seniorów z Pragi i ich adaptacji przez artystów w formie komiksu. Tegoroczna edycja projektu przebiega pod nazwą „Praga Gada Gwarą” i w ramach niej wraz ze Stowarzyszeniem Gwara Warszawska prowadzony jest cykl warsztatów gwary warszawskiej.
Dzień wolny w DK Zacisze
16-06-2017
16 czerwca, piątek

Informujemy, że zgodnie z Regulaminem uczestnictwa w zajęciach piątek, 16 czerwca jest dniem wolnym od zajęć. Na kolejną porcję warsztatów zapraszamy już w poniedziałek, 19 czerwca.

Plener malarski na Warmii w Nowym Kawkowie
15-06-2017 18-06-2017
Dom Kultury Zacisze zorganizował plener malarski w urokliwym Kawkowie Nowym. Kojarzonym z Warmią i lawendowymi wzgórzami. Plener adresowany był do uczestników zajęć z pracowni rysunku i malarstwa i studentów UTW Domu Kultury Zacisze. Właściciele Lawendowego Muzeum Żywego udostępnili naszym dwóm koleżankom miejsce do stworzenia muralu, a mieszkańcy przyjęli zaproszenie na nasz wernisaż prac.
Warsztat Młoda Warszawa: Dom sąsiedzki w lokalnej sieci
13-06-2017
13 czerwca 2017

Domy sąsiedzkie to otwarte dla wszystkich miejsca tworzone przez i dla mieszkańców. Czym różni się ta przestrzeń od innych dostępnych publicznie i czym może być wsparcie pracy z młodzieżą? Warsztat dla nauczycieli i pracowników instytucji publicznych przybliży idee domów sąsiedzkich, wskaże obszary wspólne i korzyści płynące ze współpracy.

Międzynarodowy Konkurs Na Plakat Filmowy 2017
12-06-2017
Dom Kultury Zacisze wraz z Filmoteką Narodową i Warszawską Szkołą Filmową zaprosił młodzież do stworzenia plakatu do jednego z filmów:„Człowiek z marmuru", „Eroica", „Szczurołap", „Urząd" i „Defilada". Wyboru najlepszych prac dokonał Andrzej Pągowski, Krzysztof Hejke, Marek Tomasz Pawłowski i Dorota Petrus. Gala wręczenia naród odbyła się podczas Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Kinie Iluzjon, w miejscu magicznym i niezwykle istotnym dla warszawskiego filmu.
Młodzieżowe Studio Teatralne na deskach Teatu Studio
12-06-2017
12 czerwca, poniedziałek, Teatr Studio

W imieniu Młodzieżowego Studia Teatralnego zapraszamy na spektakl „War is over”, który wystawiony zostanie na Dużej Scenie STUDIO. Nasi młodzi aktorzy wezmą udział w 4. Młodzieżowych Spotkaniach Teatralnych, jako jeden z najlepszych warszawskich zespołów teatralnych.

Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2016/2017 UTW DK Zacisze
12-06-2017
12 czerwca, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury Zacisze. Wstęp wolny!

Mali Einsteini: Czy wieżę Eiffla można zbudować z chrupków?
10-06-2017
Czy krzywa wieża stoi tylko w Pizzie czy może również w Toruniu? Co to jest architektura? Czy dobrym budulcem są zwykłe słomki? Chcecie się przekonać? Chcecie budować z chrupków? A potem zjeść swoją własnoręcznie stworzoną budowlę. Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. 
Prezentacja gitarowa
10-06-2017
10 czerwca, sobota

Zapraszamy na mini koncerty młodych muzyków sekcji gitary. Prezentacje są żywym dowodem na to, że muzyka może rozładowywać stres, rozwija pamięć i wrodzone talenty, bowiem nasi wykonawcy świetnie radzą sobie podczas pierwszych prezentacji. Koncert poprowadzi Jan Kasprzyk, instruktor sekcji gitary.

Koncert czerwcowy sekcji pianina
10-06-2017
10 czerwca, sobota

Zapraszamy na koncert uczniów Julii Greke- Patej z sekcji pianina.

Skok na sztukę: Wizyta w Muzeum Narodowym
10-06-2017
10 czerwca, sobota

Chcąc  podsumować i uroczyście zakończyć tegoroczny sezon „Skoku na Sztukę” wybierzemy się do Muzeum Narodowego. Celem naszej wycieczki będzie Galeria Sztuki XIX Wieku. Dzieci będą miały okazję do pogłębienia i rozszerzenia wiedzy o dziełach i artystach, którzy byli bohaterami naszych weekendowych warsztatów.

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
10-06-2017
Warsztaty tkactwa artystycznego dla młodzieży i dorosłych. W programie: poznanie i przygotowanie warsztatu pracy, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik oraz nauka cieniowania, wykonanie gobelinu wg własnego projektu.
Prezentacja sekcji Mały Muzyk
09-06-2017
9 czerwiec, piątek

Barbara Hijewska i Mali Muzycy zapraszają na prezentację sekcji Mały Muzyk. Przed publicznością wystąpią: Anna Dobek, Julia Durka, Zuzanna Glińska, Antonina Jurak, Maria Konoplova, Hanna Rydel, Jan Tokarski, Cyprian Wesserling i Lidia Wesserling.

Klub Ludzi Kultury
09-06-2017
9 czerwca, piątek 

Zapraszamy na czerwcowe spotkanie Klubu Ludzi Kultury. Odwiedzą nas goście z Białegostoku i Ciechanowa. Obejrzymy wystawę ilustracji książek: "Mały Książę", "Kubuś Puchatek" i "Przygody Rozbójnika Rumcajsa". Usłyszymy minikoncert  w wykonaniu Dariusza Dęgi (II skrzypek Filharmonii Narodowej w Warszawie) -  PRO MEMORIAM oraz Stefana Welbela (fortepian) - PAMIĘTAJMY  O  HEMARZE.

Bajkowy koncert
08-06-2017
Koncert podsumowujący roczną pracę uczestników Studia Piosenki Rozrywkowej i Zespołu Voice of Zacisze. Dodajmy, że młodzież w 2016 roku szkoliła warsztat wokalny m.in. z Elżbietą Zapendowską, Andrzejem Głowackim i Krystyną Prońko w ramach projektu finansowanego ze środków Funduszu Animacji Kultury. Na co dzień młodzież pracuje pod kierunkiem Anny Czuchaj-Seńko.
Robimy podróże: Kierunek Ameryka Północna
07-06-2017
Celem naszego spotkania były kraje: Meksyk, USA, Kanada. Zastanawialiśmy się, dlaczego warto odwiedzić te miejsca? Jak to zrobić na własną rękę? Słuchaliśmy wspomnień naszego gościa specjalnego – Hanny Ciemińskiej z prawdziwej wyprawy marzeń – samochodem ze wschodu na zachód USA.
40.Konkurs recytatorski WARSZAWSKA SYRENKA
04-06-2017
Dom Kultury „Zacisze” w Warszawie, we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury, od wielu lat organizuje najpopularniejszy na Mazowszu Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka. Wystąpienia uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z dzielnicy Targówek oceniały aktorki Teatru Rampa Lidia Grzędzińska i Dominika Łakomska oraz Lidia Sycz – przewodnicząca jury, założycielka Teatru Wariacje.
9. Festiwal Dzieci i Młodzieży ARTYSTYCZNY TARGÓWEK
04-06-2017
Barwne i radosne wydarzenie adresowane do dzieci, młodzieży i całych rodzin. Na profesjonalnej scenie przez 7 godzin oglądaliśmy prezentacje wokalne, taneczne, teatralne, akrobatyczne. Pasaż składający się z 17 namiotów, w których dzieci spędzały kreatywnie czas. Była papieroplastyka, lepienie z gliny, wyklejanki, doświadczenia i eksperymenty, malarstwo sztalugowe, mozaiki, biżuteria, animacje w języku angielskim, gry terenowe. W namiocie DK Zacisze atrakcją było drukowanie w technologii 3D.
Soliści z zespołu ABRA i KADABRA na VI Festiwalu Energii Kulturalnej
03-06-2017
Tradycyjnie na Festiwalu, organizowanym w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej, prezentują się nasi młodzi soliści z zespołu ABRA i KADABRA. Ich występy publiczność podziwiała na plenerowej scenie przy Nowej Oranżerii.
Mali Einsteini: Czy pszczoła ma swój pokój?
03-06-2017
Na to pytanie oraz wiele, wiele innych dotyczących tych niezwykle pożytecznych owadów dzieci znalazły odpowiedź na warsztatach. Zaprosiliśmy je do wnętrza ula, dowiedziały się, jak powstaje miód i jak zorganizowane jest życie w ulu. Na zakończenie zajęć wykonały dwie woskowe świece dwiema różnymi metodami.
Skok na sztukę: W pracowni rzeźbiarza – czyli o twórczości Xawerego Dunikowskiego
03-06-2017
W pracowni rzeźbiarza – czyli o twórczości Xawerego Dunikowskiego. Warsztaty odbyły się w formie dwugodzinnych warsztatów rzeźby w glinie. Była to wyjątkowa okazja do poznania twórczości wybitnego polskiego rzeźbiarza, a także do stworzenia formy postaci zainspirowanej takimi dziełami jak: „Tchnienie”. „Macierzyństwo”, „Kobieta brzemienna” i inne.
Koncert gitarowy Jana Kasprzyka na Dzień Matki
29-05-2017
29 maja, poniedziałek

Jan Kasprzyk, muzyk, kompozytor, autor wydawnictw muzycznych zaprezentuje publiczności specjalny koncert gitarowy z okazji Dnia Matki. Wykona utwory renesansowe, barokowe, preludia i miniatury własne. Artysta przez kilka lat akompaniował artystom lirycznym we Francji, Belgii, Holandii i Szwajcarii. W ciągu ostatnich lat nagrał 29 płyt CD. Skomponował ponad 400 utworów na gitarę solo, duety i tria, 60 piosenek do tekstów Maurice Careme, Mirona Białoszewskiego i własnych.

Sukces zaciszańskich gobelinów na Bielanach
29-05-2017
I miejsce dla Marii Krajewskiej i gobelinu "A po burzy kałuże..." , II miejsce dla Małgorzaty Cichosz-Serczyk i gobelinu „Zaciekawienie” oraz trzy wyróżnienia dla Janiny Szczygielskiej za „Kwiaty”, Ewy Wysockiej za „Maki” i Leny Krzysztofowicz za „Sarny w lesie”. Nasze gobeliny zostały nagrodzone w VIII Przeglądzie Gobelinów Pasja Tworzenia” w Bielańskim Ośrodku Kultury Filia Estrady 112 w Warszawie. Dziękujemy jurorom za docenienie warsztatu naszych Pań.
Premiera spektaklu: War is over
29-05-2017
„War is over” traktuje o wojnie w mikro i makroskali. Wojnie między dwojgiem ludzi, między narodami, wojnie wewnętrznej w sensie zmagania się człowieka z samym sobą. Przede wszystkim jednak jest manifestem młodych ludzi, którzy wchodząc w dorosły świat, wymagają od niego odpowiedzi na pytanie – dlaczego, na przestrzeni dziejów, pozostaje on niezmiennie w stanie wojny?
Warsztaty filmowe z Wojciechem Walkiewiczem
28-05-2017
28 maja, niedziela

Warsztaty filmowe dla dzieci 7+ i młodzieży poprowadzi Wojciech Walkiewicz, artysta fotografik i operator filmowy. W programie: tajniki pisania scenariusza filmowego, obsługa kamery, kompozycja planu zdjęciowego. Podczas warsztatów powstanie krótki film dokumentalny.

Skok na sztukę: W labiryncie Katarzyny Kobro
27-05-2017
27 maja, sobota

„Rzeźba rzeźbi przestrzeń” tak twierdziła Katarzyna Kobro. Artystka stworzyła definicję rzeźby otwartej, będącej częścią przestrzeni, która nas otacza. Dzieci zainspirowane dziełami artystki stworzą kompozycję przestrzenną. Zaproponują także, gdzie ich projekty mogłyby znaleźć swoje miejsce w otaczającej nas przestrzeni.

Mali Einsteini: Piana Party czyli bąbelkowe szaleństwo
27-05-2017
To były warsztaty o pianie z mikro bąbelkami oraz gigantycznymi bąblami. Każdy uczestnik poznał technikę tworzenia się piany i zajrzał w strukturę bąbelków. Jednym słowem great fun!
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
27-05-2017
27 maja, sobota

Warsztaty tkactwa artystycznego dla młodzieży i dorosłych. Sekrety tkactwa przybliża Teresa Szczepańska. W programie: poznanie i przygotowanie warsztatu pracy, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik oraz nauka cieniowania, wykonanie gobelinu wg własnego projektu.

Dzieci z SP nr 42 zaprojektowały makietę DK Zacisze!
26-05-2017
Makieta Domu Kultury Zacisze specjalnie zaprojektowana przez dzieci, jako jednego z 37 miejsc i budynków charakterystycznych dla Dzielnicy Targówek i Warszawy. W gali X Pikniku Rodzinno-Zdrowotnego „Tu zaczyna się Warszawa” wzięła udział Bożenna Dydek, dyrektor DK Zacisze wręczając zwycięzcom maskotki DK Zacisze.
Młodzież z Zacisza o projekcie „Spring of sport” w Radiu RDC
26-05-2017
26 maja, piątek

Gośćmi audycji „Poranek w RDC” będzie Adam Biedrzycki, nauczyciel z CII Liceum Ogólnokształcącego i młodzież z Zacisza. Opowiedzą o swoich wrażeniach z wyjazdu do Włoch i międzynarodowego projektu „Spring of sport”. Wspominać będą niebywałe emocje z historycznego 100. wyścigu Giro d'Italia na zboczach Etny, warsztaty nurkowania i kręgli.

Warsztaty florystyczne: Dekoracje i bukiety ślubne
26-05-2017
26 maja, piątek

Tematem warsztatów będzie oprawa ślubna, czyli kwiaty wokół pary młodej. Poczynając od bukietu ślubnego, który powinien być najpiękniejszy na świecie, a przede wszystkim dobrany do charakteru panny młodej i do sukni. Dowiecie się, jak udekorować kwiatami samochód na ślub, jak stworzyć bukiet dla druhny, czy bardziej praktyczny korsarz.

Koncert: Abrakadabra solo
25-05-2017 01-06-2017
Za nami dwa koncerty podsumowując całoroczną pracę zespołów Abra i Kadabra. To pierwszy rok, w którym młodzi adepci sztuki wokalnej zostali podzieleni na zespół młodszy( Kadabra) i starszy( Abra). Podczas obu koncertów wystąpili prawie wszyscy uczestnicy zajęć. Radości, wzruszeń i braw nie było końca.
Dzieci z DK Zacisze wyróżnione na gali konkursu Moje ulubione miejsce na Targówku
22-05-2017
Miło nam poinformować, że Oliwia Santorowska, Milena Mazurek, Karol Wojda i Julia Kulanty z sekcji Kalejdoskop plastyczny DK Zacisze otrzymali wyróżnienia oraz pamiątkowe dyplomy i materiały artystyczne podczas gali konkursu plastycznego „Moje ulubione miejsce na Targówku”. Gratulujemy!
Słucham, czuję, akceptuję... warsztaty z improwizacji teatralnej
22-05-2017 19-06-2017
Fundacja „Szafa Kultury" i Dom Kultury Zacisze zaproponowały młodzieży z Teatru „Pinokio" zajęcia z improwizacji teatralnej. Uczestnicy rozwijali kreatywność i abstrakcyjne myślenie, poprawiali umiejętności komunikacji i pracy w grupie, uczyli się akceptować pomysły swoje i innych, a także pomysłowo rozwiązywać problemy.
Mali Einsteini: Wszystko o zapachu i zmyśle węchu
20-05-2017
20 maja, sobota

Po co nam nosy i nosowe włosy? Zapewne zastanawialiście się, czemu dziadkowi rosną włosy w nosie. Takie włosy w nosie ma każdy. Dowiecie się, dlaczego są ważne. Poznacie, jakie mają zadania. Pokażemy Wam gigantyczny nos, w którym każdy będzie mógł bezkarnie podłubać. Porozmawiamy o zapachach i stworzymy perfumy dla mamy lub taty.

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
20-05-2017
20 maja, sobota

Warsztaty tkactwa artystycznego dla młodzieży i dorosłych. Sekrety tkactwa przybliża Teresa Szczepańska. W programie: poznanie i przygotowanie warsztatu pracy, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik oraz nauka cieniowania, wykonanie gobelinu wg własnego projektu.

Mini metamorfoza Twojego wizerunku: MAKE UP PARTY 2
17-05-2017
Dowiedz się, jaki masz typ cery i jakie produkty pielęgnacyjne wybierać? Jaki masz kształt twarzy i jak ją modelować? Jakie techniki makijażu oczu stosować, by je optycznie powiększyć i podkreślić? Jakie kolory w makijażu dziennym i wieczorowym są dla Ciebie najbardziej odpowiednie? Jak malować usta i jakie kolory wybierać? Nie zabraknie pysznej lemoniady i słodkości.
Wyjazd: Z artystyczną wizytą w Reymontówce
15-05-2017 18-05-2017
15-18 maja, poniedziałek-czwartek

Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjeździe kulturalno-integracynym studentów UTW, uczestniczek zajęć z Pracowni Tkactwa i Przyjaciół Domu Kultury Zacisze.

Majówka w Chrzęsnem z DK Zacisze
14-05-2017
Artystyczna majówka z udziałem Domu Kultury Zacisze w malownicznym Chrzęsnem. Prezentacje wokalne zespołów Abra i Kadabra, taneczne Klubu Boogie Rock i zespołu Sztajerek. Specjalny pokaz grupy Karate. Promocja kulturalnej działalności Domu Kultury Zacisze, instytucji z 50-letnią tradycją, w obszarach związanych z muzyką, tańcem i ruchem.
Przed-Nocka Muzeów w Domu Kultury „Zacisze”
13-05-2017
Nietypowa Noc Muzeów w DK Zacisze. Dlaczego nietypowa? Po pierwsze – dla najmłodszych – dlatego Nocka. Po drugie – tydzień wcześniej – dlatego Przed-Nocka. A w programie otwarcie wystawy obrazów Mikołaja Maleszy, warsztaty scenograficzne dla dzieci oraz spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Wariacja wykorzystujący stworzoną na warsztatach scenografię.
Skok na sztukę: W pogoni za babim latem - Józef Chełmoński
13-05-2017
Tym razem motywów do twórczego wyrażenia się dostarczyła nam sztuka Józefa Chełmońskiego, a szczególnie jego niezwykłe, wiejskie pejzaże, będące konsekwencją codziennej obserwacji natury. Łącząc się z przyświecającą malarzowi ideą realizmu dzieci stworzyły własny wiosenno-letni pejzaż.
Wystawa Mikołaja Maleszy: Świat Mikołaja
13-05-2017 16-06-2017
13 maja-16 czerwca

Wystawa zaprezentuje bajkowy świat Mikołaja Maleszy, malarza i scenografa, który za swoją działalność otrzymał Srebrny Medal Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS i Nagrodę „Henryk”. Wszystkie prace wykonane zostały w technice akrylowej. Otwarciu wystawy towarzyszyły warsztaty scenografii i spektakl „Plastuś” w wykonaniu Teatru Wariacja.

Mali Einsteini: Czy jedzą i jak piją kwiaty?
13-05-2017
Zastanawialiście się kiedyś, jak piją i jedzą kwiaty? Czy mają buźki? Jak wykorzystują wodę? Dzieci próbowały wczuć się w ich rolę. Wykonały serię eksperymentów i swój własny przeźroczysty model anatomiczny kwiatu.
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
13-05-2017
Warsztaty tkactwa artystycznego dla młodzieży i dorosłych. Sekrety tkactwa przybliżała Teresa Szczepańska. W programie: poznanie i przygotowanie warsztatu pracy, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik oraz nauka cieniowania, wykonanie gobelinu wg własnego projektu.
Spektakl Teatru Pinokio: W Szarakowie
10-05-2017 11-05-2017
Aktorzy z Teatru Pinokio zaprosili swoich szkolnych kolegów na premierowy spektakl "W Szarakowie". Traktujący o problemach w komunikacji, barierach językowych i alienacji. Reżyserem i autorem scenariusza jest Czesława Abramczyk. Spektakl powstał w sezonie 2016/2017. Gratulujemy!
Robimy podróże: Kierunek Australia
10-05-2017
Bezkresne równiny, czerwone piaski, bajeczne plaże. Kangury, koale i diabły tasmańskie w naturalnym środowisku. A na wyciągnięcie ręki przyjaźni mieszkańcy. Czy taka jest Australia? Jak nie zbankrutować i zorganizować ciekawą podróż po Australii i Nowej Zelandii? Co najmniej 15 przydatnych i praktycznych trików na udaną podróż po Australii!
O Międzynarodowym Konkursie Na Plakat Filmowy w Radiu RDC
07-05-2017
Zapraszamy do wysłuchania audycji o plakacie, filmie i sztuce w Wieczorze RDC, który poprowadziła Agnieszka Lipka. O Międzynarodowym Konkursie Na Plakat Filmowy mówiła Bogusia Ołowska i Marek Pawłowski. A wszystko dlatego, że zbliża się termin nadsyłania prac. W tym roku młodzież tworzy plakaty do jednego z pięciu filmów: „Człowiek z marmuru", „Eroica", „Szczurołap", „Urząd" i „Defilada".
Mali Einsteini: Co wspólnego ma motyl z rybą i słoniem?
06-05-2017
To były skrzydlate warsztaty o motylach, podczas których dzieci mogły zobaczyć motyle z całego świata! Dowiedzieć się, jak długo żyją motyle, dotknąć kokonu motyla i poznać taktykę obronną naszych delikatnych przyjaciół. Na koniec każdy zrobił swojego własnego latającego motyla i opracował jego taktykę obronną przed drapieżnikami.
Warsztaty akwareli: Zapachniało latem czyli kwiaty w akwareli
06-05-2017
Maj to miesiąc wielkiego kwitnienia. Zachwyca tysiącem kolorów, pięknymi zapachami oraz brzęczeniem pracowitych pszczół. Czas rozpocząć malowanie. Na warsztatach oprócz podstawowych informacji o materiałach do malowania akwareli, farbach i sposobach ich mieszania, uczestnicy poznali podstawowe techniki.
Koncert na Jasnej Górze
06-05-2017 07-05-2017
Na zaproszenie Zarządu Oddziału Warszawskiego Związku Sybiraków w tegorocznej XVIII Pielgrzymce Sybiraków, Rodzin Żołnierzy Armii Andersa i Kościuszkowców na Jasną Górę i do Grodźca udział wzięli członkowie zespołów wokalnych "Zaciszańska Nuta" i "Żurawie"z UTW Domu Kultury "Zacisze". Na tę uroczystość zespoły przygotowały wyjątkowy koncert.
Weronika Piskor z DK Zacisze w półfinale XV Konkursu TULIPANADA 2017
05-05-2017
Weronika Piskor piosenką „Co nam w duszy gra” wyśpiewała nominację do II etapu XV Konkursu Piosenkarskiego TULIPANADA 2017. Reprezentantka Domu Kultury Zacisze zaśpiewała w półfinale piosenkę „Zapach przedwiośnia”.
O Przed-Nocce Muzeów w Polskim Radiu Dzieciom
04-05-2017
Zapraszamy do słuchania audycji poświęconej Przed-Nocce Muzeów w DK Zacisze, jej bogatemu i niezwykle artystycznemu programowi. O licznych atrakcjach opowiadać będą Bożenna Dydek, dyrektor DK Zacisze i Mikołaj Malesza, autor wystawy „Świat Mikołaja” i warsztatów scenografii dla dzieci. Atrakcją Przed-Nocki będzie też spektakl „Plastuś” w wykonaniu Teatru Wariacja.
Skok na sztukę: Stanisław Ignacy Witkiewicz
29-04-2017
Podczas warsztatów założyliśmy jednodniową „Firmę Portretową”.  Wykorzystując kolorowe pastele stworzyliśmy wyjątkowe autoportrety, a także przedstawienia osób znanych, o ciekawej urodzie i z uwzględnianiem sugestywnej mimiki.
Mali Einsteini: Kierunek: Australia
29-04-2017
Rozmawialiśmy o tym, jakie są kontynenty i skupiliśmy się na Australii. Patrzyliśmy na nią historycznie. Dzieci dowiedziały się, kim są Aborygeni, gdzie mieszkają dziś i jak wyglądało ich życie dawniej. Dzięki pieśniom, muzyce i legendom, poznały ich historię. Były myśliwymi i nomadami. Stworzyły swój własny kołobumerang i sprawdzały, czy do nas wróci.
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
29-04-2017
Warsztaty tkactwa artystycznego dla młodzieży i dorosłych. Sekrety tkactwa przybliżała Teresa Szczepańska. W programie: poznanie i przygotowanie warsztatu pracy, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik oraz nauka cieniowania, wykonanie gobelinu wg własnego projektu.
Warsztaty florystyczne: Aranżacje florystyczne w bieli
28-04-2017
Jak połączyć zieleń i biel? Do czego wykorzystać młode pędy? Jak kompozycją podkreślić rangę uroczystości? Mogą to być dekoracje komunijne, aranżacje wystroju wnętrza i stołu na różne okazje: rodzinny obiad, większe przyjęcie lub po prostu na powitanie lata. Jak natura może nam pomóc ubrać stół?
Warsztaty z kolorystyki
28-04-2017
Warsztaty z kolorystyki dla pań zainteresowanych podkreśleniem swojej urody, pragnących zdobyć praktyczne umiejętności niezbędne do budowania eleganckiego wizerunku seniora. Zajęcia wzbogacone są konsultacjami indywidualnymi, każda z uczestniczek będzie mieć wykonaną analizę kolorystyczną oraz dobrane kolory do farbowania włosów i kolory kosmetyków do makijażu.
Julia Górska z sekcji „Piosenka rozrywkowa” w finale Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”!
27-04-2017
Miło nam poinformować, że Julia Górska, uczestniczka sekcji „Piosenka rozrywkowa” w DK Zacisze została nominowana do finału Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” w Piastowie. Julia Górska zaprezentowała przed jurorami dwa utwory „Piosenkę drewnianych lalek” i „Świat to muzyka”. Instruktorem Julii jest Anna Czuchaj-Seńko.
DOUBLE KICK VOL III
23-04-2017
Po raz trzeci na zaciszańskim parkiecie zaprezentowały się najlepsze BGirl’s i najlepsi BBoy’s. To było taneczne starcie o Puchar Burmistrza Dzielnicy Targówek Miasta st. Warszawy. Ze sceny popłynęła najlepsza muzyka w mieście serwowana przez Dj Lazy One DJ Spike i na żywo Break da Funk. W składzie sędziowskim zasiedli: Tomaz, Aga i Mefo.
Wystawa gobelinów w Pałacu w Chrzęsnem
22-04-2017 14-05-2017
22 kwietnia-14 maja, Pałac w Chrzęsnem

Otwarciu wystawy gobelinów pracowni tkactwa artystycznego Domu Kultury „Zacisze” towarzyszył koncert w wykonaniu Julii Greke-Patej (sopran) oraz Alicji Mieszało i Krzysztofa Hołymczuk, solistów z sekcji Solo Clasic DK Zacisze z akompaniamentem Zbigniewa Pateja.

Przedstawienie dla dzieci: Syn Dozorcy
22-04-2017
„Syn dozorcy” jest jedną z mniej znanych baśni Hansa Christiana Andersena, mimo że w swojej treści niesie istotne i coraz częściej porzucane we współczesnym świecie wartości. To historia o miłości, o marzeniach i wytrwałości w dążeniu do celu. Andersen kreuje miejsce, w którym ścierają się dwa odmienne światy - świat ludzi bogatych oraz świat ludzi prostych.
Mali Einsteini: Wszystko o papierze
22-04-2017
Jak wynaleziono papier? Wysłuchacie, jaka była mokra historia kłopotem malowana. Dowiecie się, jak powstaje papier i jak powstawał kiedyś. Jakie były pierwsze próby jego uzyskania. Będziecie samodzielnie wytwarzać papier metodą czerpaną, ozdabiać wytworzone kartki kolorowymi płatkami i przyprawami. Spróbujecie też pisać jak nasi przodkowie czyli piórem i atramentem.
Warsztaty akwareli: Wesołe miasteczko
22-04-2017
Akwarelowe ABC czyli warsztaty dla dzieci 7+. Tym razem eksperymentowaliśmy z tuszem i barwnymi plamami farby. Rysunek tuszem podkreślił elementy architektury, a farba pozwoliła wyczarować nastrój Wesołego miasteczka. Warsztaty były dobrą zabawą i eksperymentem z farbami wodnymi, a jednocześnie źródłem wiedzy o materiałach, technikach, farbach i sposobie ich mieszania.
Klub Ludzi Kultury: Sztuka translatorska i blogowania
21-04-2017
Kwietniowe spotkanie Klubu Ludzi Kultury poświęcone będzie sztuce translatorskiej i blogowania, bardzo starej i najnowszej sztuce literackiej. Gościem specjalnym będzie Bogusław Zakrzewski, tłumacz na chiński i angielski. Spotkanie uświetni koncert pianistyczny Stefana Welbela.
Robimy podróże: Kierunek Ameryka Południowa
19-04-2017
Podróż do Ameryki Południowej to marzenie wielu z nas. Jak to marzenie spełnić i nie zbankrutować? Dowiecie się, gdzie można znaleźć ważne informacje o takiej podróży i jak ją zaplanować. Jakie koszty trzeba uwzględnić. Kiedy jechać i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w poszczególnych krajach.
Szkolenie z prawa autorskiego
11-04-2017
Szkolenie z podstaw prawa autorskiego dla pracowników instytucji kultury z Mazowsza poprowadził dr Krzysztof Siewicz, radca prawny CEON. Program szkolenia obejmował umowy z artystami, dyskusje o rozpoznawaniu potrzeb autorów i użytkowników względem prawa autorskiego, podstawy prawa autorskiego, wprowadzenie do licencji otwartych modeli publikacji twórczości na Creative Commons i innych wolnych licencjach.
Spring of Sport
11-04-2017 16-05-2017
9 - 16 maja 2017 Molfetta

Trwa międzynarodowa wymiana młodzieży z Polski, Włoch, Czech, Słowenii, Rumunii i Bułgarii we włoskim mieście Molfetta. DK Zacisze oraz dzielnicę Targówek reprezentują uczniowie CII LO.

Życzenia świąteczne
10-04-2017
Życzymy Państwu,
żeby czas Wielkanocny
był chwilą zatrzymania i zadumy,
a jednocześnie czasem spotkań,
dobrych rozmów
oraz wiosennego ciepła

Dyrektor i Pracownicy
Domu Kultury Zacisze

Skok na sztukę: Nikifor Krynicki
08-04-2017
Sztuka polska. Jaka ona jest? Gdzie się znajduje? Kto ją tworzy? Nikifor Krynicki, artysta reprezentujący sztukę zwaną naiwną. Dzieci poznały jego twórczość. Stworzyły kopię obrazu z widokiem na ukochaną przez malarza Krynicę, a wybrany krajobraz miejski wykonały malując farbami akrylowymi na szkle.
Sukces Pracowni tkactwa artystycznego w konkursie „Gobelin Roku”
08-04-2017
Wielkim sukcesem Pracowni tkactwa artystycznego zakończył się udział w konkursie „Gobelin Roku” 2017 organizowany po raz trzynasty przez Dom Kultury Kadr w Warszawie. I nagrodę zdobyła Halina Mikołajczak za „Zatokę Berentsa", II nagrodę Maria Krajewska za „Fantasmagorie" oraz 4 wyróżnienia trafiły do Haliny Mikołajczak, Ewy Wysockiej, Jolanty Hołoweńko i Doroty Mazek.
Rodzinne warsztaty artystyczne: W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka
08-04-2017
Tuż przed Niedzielą Palmową zaprosiliśmy małych i dużych na rodzinne warsztaty tworzenia ozdób i kartek świątecznych. Przy zaciszańskim stole zasiadło ponad 100 osób. Powstało mnóstwo ciekawych i oryginalnych prac. Mamy nadzieję, że w czasie świąt skierujecie swoje myśli w naszą stronę:)
Mali Einsteini: Eksperymenty z jajem czyli warsztaty wielkanocne
08-04-2017
Wielkanocne eksperymenty, podczas których naszymi asystentami były żywe kurczaczki. Dzieci przyglądały się z bliska jajkom różnych gadów, ptaków i owadów. Porównywały ich rozmiary i kolory. Stawały na pełnej jaj wytłaczance, robiły gumowe jajko, a także w naukowy sposób farbowały jajo na Wielkanoc.
GITARERRA XI Przegląd Zespołów i Indywidualnej Gitary Klasycznej
08-04-2017
W DK Zacisze po raz jedenasty zabrzmiała muzyka gitarowa podczas Przeglądu Zespołów i Indywidualnej Gitary Klasycznej GITARERRA. Wydarzenie ma wierną widownię i wciąż przyciąga uwagę nowych gitarzystów. Jest zaciszańskim świętem muzyki. Przegląd nie ma ograniczeń wiekowych, a jedynie czasowe.
Warsztaty florystyczne: Biżuteria florystyczna
07-04-2017
7 kwietnia, piątek

Diadem, korsarz, naszyjnik, butonierka lub pierścionek. Alternatywa dla kamieni i tradycyjnej biżuterii. Jak je wykonać? Jak przedłużyć żywotność? Warsztaty to doskonały trening wyobraźni przestrzennej dla wszystkich, praktyczna nauka tworzenia kompozycji florystycznych, zasady florystyki, środki techniczne i dekoracyjne.

Wystawa fotografii Wojciecha Walkiewicza: Miasto nad Wisłą
03-04-2017 10-05-2017
2 kwietnia-10 maja

Wystawa fotografii Wojciecha Walkiewicza „Miasto nad Wisłą” obejmująca dwa cykle fotografii „Zamrozy”, który można potraktować, jak zapis niedzielnego spaceru nad Wisłę i „Siekierki” - opuszczone ogródki działkowe, chaszcze i zarośla. Otwarciu wystawy towarzyszył koncert zespołu Plateau.

Koncert muzyki sakralnej: Concordia Chor
02-04-2017
Na specjalne zaproszenie Dyrektora Domu Kultury Zacisze i Proboszcza Parafii Św. Rodziny w Kościół Św. Rodziny wystąpił chór Concordia pod kierownictwem Galiny Kazimirovskiej. Concordia to 25 osobowy białoruski chór klasyczny. Repertuar chóru jest bogaty i różnorodny: muzyka antyczna (pisana w XVI w), białoruska muzyka ludowa, zachodnioeuropejska muzyka epoki romantyzmu, rosyjska muzyka sakralna okresu klasycyzmu, muzyka nowoczesna.
Koncert: PLATEAU
02-04-2017
Koncert zespołu PLATEAU, który z powodzeniem łączy poetyckie teksty z rockowymi brzmieniami. Wykonawcy: Michał Szulim - wokal, Karol Kowalczyk - gitara, Marcin Lizak - bas i Mirosław Rudziński - perkusja. Plateau to twórcy przebojów: „Niebezpiecznie piękny świt” i „Nic nie pachnie jak ty”. Popularność przyniósł im bestsellerowy album „Projekt Grechuta” (2011), na którym zamieścili swoje autorskie i odważne wersje piosenek Mistrza.
Koncert AbryKadabry: 15 lat? To nie prima aprilis
01-04-2017
15-lecie zespołu Abrakadabra i jego metamorfoza! W programie: koncert zespołów Abra i Kadabra, chwile wspomnień, gościnne występy byłych członków zespołu Abrakadabra oraz okolicznościowy tort. Zespół Abrakadabra powstał w 2002 roku z inicjatywy Elżbiety Obrębalskiej. W repertuarze Kadabry występują głównie piosenki bajkowe, a Abra sięga po piosenki z tekstem literackim.
Mali Einsteini: Re-re kum-kum żabi świat
01-04-2017
1 kwietnia, sobota

Zapraszamy na brzeg jeziora, na spotkanie z żabim światem. Warsztaty, na których będziemy obserwować żywe żabki! Czy dadzą się pogłaskać? Tego nie wiemy, ale z chęcią opowiemy wam o życiu żaby. Będziecie mogli sami zaobserwować budowę ciała żaby na plastikowych modelach oraz skonstruować żabie nogi- cud natury. Będzie można szepnąć żabce coś do uszka.

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
01-04-2017
1 kwietnia, sobota

Warsztaty tkactwa artystycznego dla młodzieży i dorosłych. Sekrety tkactwa przybliża Teresa Szczepańska. W programie: poznanie i przygotowanie warsztatu pracy, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik oraz nauka cieniowania, wykonanie gobelinu wg własnego projektu.

Andrzej Pągowski i dzieci z Zacisza w Jedynce Polskiego Radia
28-03-2017
Dzieci ze Sztuki na horyzoncie wzięły udział w warsztatach z Andrzejem Pągowskim, mistrzem polskiego plakatu. Za pomocą technik malarskich i graficznych projektowały pierwszą literę swojego imienia w kontekście swoich zainteresowań. Warsztatom przysłuchiwała się Agnieszka Ciecierska, dziennikarka Jedynki Polskiego Radia. Zapraszamy do wysłuchania relacji.
Kultura bez barier
28-03-2017
Szkolenia z zakresu obsługi widza niepełnosprawnego dla pracowników i współpracowników Domu Kultury Zacisze. W programie: mity i stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnością, analiza problemów, z którymi spotykają się osoby z niepełnosprawnością, savoir - vivre wobec osoby z niepełnosprawnością, widz niepełnosprawny w instytucji kultury i bariery w kulturze i sposoby udostępniania kultury.
Mali Einsteini: Podróż do wnętrza człowieka część II – jak oddychamy?
25-03-2017
Dzieci stworzyły gigantyczny obieg tlenu w ciele człowieka. Dowiedziały się, dlaczego tlen jest niezbędny do życia i jak porusza się w waszym ciele. Wcieliły się w krwinki i konstruowały ludzkie płuca. A potem wdech… wydech…
Skok na sztukę: Józef Pankiewicz
25-03-2017
Pankiewicz należał do pionierów polskiej grafiki artystycznej - dyscypliny, która ukształtowała się na przełomie XIX i XX w. To on podjął pierwsze próby tworzenia grafiki oryginalnej, wyzwolonej z funkcji ilustracyjnych i reprodukcyjnych. Zainspirowani tematem podczas zajęć wykonamy prace w technice druku wypukłego.
XV Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora
25-03-2017
Uroczyste rozstrzygnięcie XV Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora z udziałem wykonawców i jurorów (prof. Krzysztof Kusiel-Moroz, Joanna Rawik i Ryszard Makowski). Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody, a publiczność wysłuchała najlepszych prezentacji w wykonaniu Allegrezza del Canto, Klubu Seniora Róże Jesieni, Zespołu Wokalnego Siedleckiego UTW i Powsinian.
Warsztaty graficzne z Andrzejem Pągowskim
25-03-2017
Zobaczcie efekt osiągnięty po 1,5h warsztatów z Andrzejem Pągowskim, mistrzem polskiego plakatu i autorem wystawy plakatów w DK Zacisze:) Dzieci ze Sztuki na horyzoncie były zachwycone stylem prowadzenia warsztatów, bezpośrednimi rozmowami z artystą i tym, co udało im się stworzyć.
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
25-03-2017
Warsztaty tkactwa artystycznego dla młodzieży i dorosłych. Sekrety tkactwa przybliża Teresa Szczepańska. W programie: poznanie i przygotowanie warsztatu pracy, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik oraz nauka cieniowania, wykonanie gobelinu wg własnego projektu.
Klub Ludzi Kultury
24-03-2017
24 marca, piątek

Jan Paweł II jakiego nie znamy! Spotkanie wokół książki „Nie stracić wiary w Watykanie" i rozmowa z autorem Stefanem Frankiewiczem, ambasadorem Polski w Watykanie w latach 1995-2001. Fragmenty książki zaprezentuje Wojciech Stockinger. Gość specjalny: Komandor Jacek Puchnowski, prezes Klubu Jachtowego AUGUST.

Warsztaty florystyczne: Bukiet podstawowy wiązany w ręku
24-03-2017
Niepowtarzalny bukiet na różne okazje własnoręcznie wykonany? To jest możliwe. Informacje teoretyczne przemycane podczas praktycznej nauki układania kwiatów. Jakie są rodzaje bukietów? Jak dobierać kwiaty? Które ze sobą łączyć? I jeszcze materiały do wykończenia: pędy roślin, gałązki i liście, a może rafia? Taki bukiet każdy chciałby mieć!
Andrzej Pągowski, autor wystawy w DK Zacisze, w Jedynce Polskiego Radia
23-03-2017
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Andrzejem Pągowskim, autorem wystawy plakatów w DK Zacisze zorganizowanej z okazji 40-lecia pracy twórczej artysty. Roman Czejarek zapyta Andrzeja Pągowskiego, jak to się stało, że „Uśmiech wilka” znalazł się w gronie stu najlepszych plakatów świata.
Robimy podróże: Kierunek AFRYKA
22-03-2017
Prawdziwa Czarna Afryka fascynuje nas od dawna. Opowiemy, jak zorganizować „wyprawę życia”. Jaki kierunek w Afryce wybrać, czy to bezpieczne, czy mnie na to stać? Co trzeba wiedzieć, żeby wyprawa „na koniec świata” stała się podróżą „w zasięgu ręki”.
Koncert dla dzieci: Od bluesa do muzyki pop
19-03-2017
Kiedy i gdzie narodziła się muzyka, którą współcześnie nazywamy rozrywkową? Jak zmieniała się na przestrzeni lat? Co to jest scat, swing czy big band? Poprzez wspólną zabawę, śpiewanie, improwizację, taniec, a nawet zagranie w big bandzie, dzieci dowiedziały się, jak kształtowała się na przestrzeni lat muzyka, którą dziś możemy nazwać popularną.
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
18-03-2017
Warsztaty tkactwa artystycznego dla młodzieży i dorosłych. Sekrety tkactwa przybliżała Teresa Szczepańska. W programie: poznanie i przygotowanie warsztatu pracy, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik oraz nauka cieniowania, wykonanie gobelinu wg własnego projektu.
Mali Einsteini: Podróż do wnętrza człowieka część I – układ kostny
18-03-2017
Skąd się biorą zęby mleczne i dlaczego wypadają? Ile kości ma małe dziecko i dorosły człowiek? I dlaczego warto jeść nabiał? Na tych zajęciach dzieci poznały wiele ciekawostek na temat swoich kości. Zobaczyły, jak rosną kości, a na koniec wspólnie złożyły szkielet człowieka. Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
Pola Deptuła z sekcji Piosenki rozrywkowej, walczy o finał XVI Mazowieckiego Festiwalu Asteriada
17-03-2017
Miło nam poinformować, że Pola Deptuła, uczestniczka sekcji Piosenka rozrywkowa, reprezentowała Dom Kultury Zacisze w półfinale XVI Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej Asteriada. Gratulujemy!!!
Budżet partycypacyjny 2018: Spotkanie informacyjne
15-03-2017
Spotkanie informacyjne z autorami projektów złożonych do Budżetu Partycypacyjnego 2018, pracownikami odpowiednich wydziałów Urzędu Dzielnicy Targówek i jednostek, przedstawicielami dzielnicowego zespołu ds. budżetu partycypacyjnego oraz mieszkańcami.
Rozmowa z Andrzejem Pągowskim w TVP Polonia
13-03-2017
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Andrzejem Pągowskim w TVP Polonia o wystawie plakatów w DK Zacisze, o 40-leciu pracy twórczej i najbliższych planach artysty. W programie krótki reportaż z wystawy z wypowiedzią Bogusławy Ołowskiej, koordynatorki Galerii Zacisze. Przypominamy, że wystawę w DK Zacisze możecie Państwo oglądać do 29.03.17.
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
11-03-2017
Dla jednych to początek przygody z tkactwem. Poznanie i przygotowanie warsztatu pracy, nauka naciągania osnowy i pierwsze sploty. Wszystko po to, by poznać technikę i rozpocząć proces stworzenia własnego projektu gobelinu.
Warsztaty: Akwarelowe ABC
11-03-2017
Temat: Słoneczny zimowy pejzaż! Na warsztatach oprócz podstawowych informacji o potrzebnych materiałach, farbach i sposobach ich mieszania, uczestnicy poznali podstawowe techniki: lawowania, mokrej akwareli i suchego pędzla oraz użyteczne rady, które pomogły stworzyć nastrój osnutego słońcem zimowego dnia.
Mali Einsteini: Dlaczego na księżycu są kratery? – warsztaty o kosmosie i grawitacji
11-03-2017
Jak powstają kratery? Czy na ziemię spadają ciała niebieskie? I właściwie dlaczego nazywane są niebieskimi – czy są koloru niebieskiego? Doświadczymy grawitacji i zobaczymy, jak można wykorzystać ją w zabawie. A ponadto każdy zrobi swój własny piasek księżycowy i kometę z ogonem. Zapraszamy na przygody w kosmosie.
Skok na sztukę: Tadeusz Makowski
11-03-2017
Podczas zajęć dzieci przeniosły się w magiczny, kukiełkowy świat z obrazów Tadeusza Makowskiego, gdzie postacie stworzone z geometrycznych form pobudzały ich wyobraźnię i zapraszały do wspólnej zabawy. Efektem końcowym było stworzenie przestrzennego dzieła niczym z kukiełkowego teatrzyku.
Warsztaty florystyczne: Tulipany w akcji
10-03-2017
Marzec to doskonały moment, żeby zająć się tulipanami. To szczyt ich popularności. Oszałamiają wielością kolorów i kształtów. Są idealnym materiałem florystycznym, ponieważ dzięki takiej różnorodności dają szerokie możliwości kompozycyjne. Na świecie występuje kilkanaście tysięcy odmian tulipanów. Jak je łączyć? Z czym? Jak je zaczarować i nimi oczarować?
TVP Warszawa na wystawie plakatów Andrzeja Pągowskiego
08-03-2017
Zapraszamy do obejrzenia relacji z wystawy plakatów Andrzeja Pągowskiego. Na wystawie prezentowane są prace z lat 2000-2016. W reportażu Andrzej Pągowski opowiada o swojej twórczości i znaczeniu plakatu w jego życiu. W nagraniu wzięła udział Bogusława Ołowska, Marzena Szychułda oraz zaciszańskie dzieci, uczestnicy Pracowni rysunku.
Koncert: Wojciech Gogolewski Trio
05-03-2017
Jazz i Skaldowie na Zaciszu czyli Wojciech Gogolewski Trio. W DK Zacisze usłyszeliśmy utwory z płyty „Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego” czyli piosenki Skaldów w jazzowych aranżacjach Wojciecha Gogolewskiego. Było pięknie i ściskało w środku. Takie koncerty sprawiają, że człowiek jest „cały w skowronkach”. Taka muzyka dodaje sił. Koncert otworzył wystawę plakatów Andrzeja Pągowskiego.
Andrzej Pągowski. Wystawa plakatu
05-03-2017 29-03-2017
5-29 marca

Andrzej Pągowski: Od najmłodszych lat rysowałem, malowałem, pisałem wiersze. Nadal to robię. Stworzyłem kilka scenografii, kilkanaście murali, kilkadziesiąt okładek, kilkaset portretów, kilka tysięcy rysunków, ale najbardziej dumny jestem z ponad 1300 plakatów. Na wystawie prezentowane są najnowsze plakaty artysty z lat 2000-2016. Wystawa inauguruje obchody 40-lecia pracy twórczej artysty.

Warsztaty sutasz: Kolczyki
04-03-2017
W programie warsztatów wykonanie kolczyków. Szyta biżuteria stworzona z wiskozowych lub jedwabnych sznurków, koralików i kamieni. Technika, która pozwala na tworzenie unikatowej biżuterii. Często w tej technice wykorzystuje się motywy orientalne. Warsztaty dla dorosłych i starszej młodzieży.
Mali Einsteini: Dlaczego pływają oka w rosole – o gęstości cieczy
04-03-2017
Warsztaty poświęcone rozróżnianiu cieczy i ich gęstości. W programie: przelewanie kolorowych substancji, samodzielne tworzenie wieży z płynów, a także wykonanie własnego oceanu w butelce i sprawdzenie działania lampki z lawą. Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
Dzień Kobiet: Muzyczne dolce vita dla Pań
04-03-2017
Italia na Zaciszu. Dzień Kobiet we włoskiej atmosferze. Po raz czwarty Stowarzyszenie Targówek w spódnicy i Dom Kultury Zacisze zaprosił Panie na wspólne świętowanie Dnia Kobiet. W programie: największe włoskie przeboje w wykonaniu piosenkarza Matteo Mazzucca i śpiewaka operowego Jakuba Milewskiego oraz wykład dr Leonardo Masi.
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
04-03-2017
W programie: poznanie i przygotowanie warsztatu pracy, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik oraz nauka cieniowania, wykonanie gobelinu wg własnego projektu.
Andrzej Pągowski o wystawie plakatów w Radiu RDC
04-03-2017
Zapraszamy na rozmowę z Andrzejem Pągowskim, autorem ilustracji książkowych i prasowych, twórcą okładek wydawnictw płytowych, autorem scenografii teatralnych i telewizyjnych, a przede wszystkim plakatów. Artysta opowiadał o plakatach zgromadzonych na wystawie "Za ciszę..:)" i 40-leciu pracy twórczej.
Mali Komandosi w Jedynce Polskiego Radia
03-03-2017
Zapraszamy do słuchania audycji Zegar, kompas mapa w Radiu Dzieciom, która zaprezentowała zajęcia Małych Komandosów podczas Ferii zimowych 2017. Rozmowa z uczestnikami i prowadzącym Andrzejem Nowaczukiem.
Wykład UTW: Złożone systemy adaptacyjne w erze molekularno-usługowej
26-02-2017
Wykład “Złożone systemy adaptacyjne w erze molekularno-usługowej” wygłosił prof. dr hab. Michał Sobolewski - światowej sławy informatyk pracujący w USA i Polsce, mąż Ireny Jarockiej.
Podsumowanie XV Festiwalu Seniorów w Radiu RDC
26-02-2017
Zapraszamy do wysłuchania audycji „Wieczór RDC”, w której Agnieszka Lipka-Barnett na gorąco rozmawiała z Bożenną Dydek, dyrektor DK Zacisze oraz prof. Krzysztofem Kusiel-Morozem, przewodniczącym jury o festiwalowej atmosferze, o zespołach, chórach i kabaretach, które „porwały” publiczność i o laureatach XV Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora.
Ferie zimowe 2017: DZIKA WISŁA
25-02-2017
Dawnej najważniejsza rzeka świata, dziś królowa polskich rzek. Czaruje urodą, kryje tajemnice i ciekawe historie. Poznajcie z nami DZIKĄ WISŁĘ. Na wiślanych warsztatach oszlifujecie bursztyny, dowiecie się skąd się wzięły bociany, stworzycie magiczne mobile na patyku, print na tkaninie i suma – magnes. Poznacie architekturę Wisły w naukowych eksperymentach i Święto trąbek nad Wisłą na obrazach Aleksandra Gierymskiego. Mamy nadzieję, że zaciekawią Was nasze cuda nad Wisłą!
Wyniki XV Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora
25-02-2017 26-02-2017
Przedstawiamy wyniki  XV  Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Ferie 2017: Szermierka
20-02-2017 23-02-2017
Warsztaty szermierki rekreacyjnej dla dzieci. Na warsztatach używamy otulinowej broni Go-Now i plastikowych floretów ćwiczebnych z wbudowanym sygnalizatorem trafienia. Broń i protektory zapewnia organizator. W programie: nauka podstaw szermierki, elementy szermierki choreograficznej, gimnastyka ogólnorozwojowa, ćwiczenia podnoszące szybkość, gibkość, koordynację, sparingi szermiercze i walki turniejowe.
Ferie 2017: Intensywny kurs tańca towarzyskiego dla dorosłych
20-02-2017 23-02-2017
Żeby swobodniej poczuć się na parkiecie zorganizowaliśmy intensywny kurs tańca. W programie nauka tańców standardowych: walc angielski i wiedeński, tango oraz latynoamerykańskich: rumba, cha-cha, salsa, tańce dyskotekowe, rock’n’roll. Warsztaty poprowadzi Robert Kulesza, trener, choreograf, sędzia i szkoleniowiec.
Ferie 2017: Intensywny kurs tańca towarzyskiego dla młodzieży
20-02-2017 23-02-2017
W programie: tańce standardowe: walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep i tańce latynoamerykańskie: samba, cha-cha, rumba, jive oraz tańce dyskotekowe, rock’n’roll, boogie woogie, salsa. Warsztaty poprowadzi Robert Kulesza, obecnie trener, choreograf, sędzia i szkoleniowiec.
Ferie 2017: LEGO KLOCKI – NAD WISŁĄ
20-02-2017 24-02-2017
Niezapomniana przygoda nad Wisłą z klockami LEGO w roli głównej. Tajniki wiedzy technicznej i informatycznej na bazie zestawów Lego Robotów WeDo. Każdego dnia rozwijanie wyobraźni, zdobywanie wiedzy i umiejętności budowniczych oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne, warsztaty z Lego Robotyki – WeDo, gry planszowe w tym gry Lego.
Mali Einsteini: Wieloryb i jego fontanna
18-02-2017
Warsztaty, których tematem będzie ciśnienie wody. Co to jest? Gdzie występuje? Na co ma wpływ? Dowiecie się, czy w ciele człowieka występuje takie zjawisko. Sprawdzicie, czy woda może przenosić ciężary. Napijecie się wykorzystując do tego okulary do picia. A na koniec zrobicie wieloryba i jego fantastyczną fontannę. Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
Robimy podróże: Kierunek Azja
15-02-2017
Azja! Tajlandia, Indie i Wietnam! Ten rejon świata, szczególnie jego południowo-wschodnią część, można scharakteryzować w trzech słowach: egzotycznie, przyjaźnie i tanio. Wbrew obiegowej opinii wakacje tam mogą być znacznie tańsze niż podobny czas spędzony w Europie. Warunek jest jeden: podróż robimy sami.
Ferie z pasją: Mali komandosi i survival
13-02-2017 17-02-2017
13-17 lutego, poniedziałek-piątek

Wspaniała przygoda i szkoła życia. Zaczniemy od ćwiczeń z wykorzystaniem zegarka, kompasu, mapy, a także zagadnieniami szkoły przetrwania w lesie. Każdy „komandos” uczyć się będzie realnej sztuki walki, czyli samoobrony z wykorzystaniem uników, bloków, dźwigni, rzutów. Uczestnicy tworzyć będą makietę bitwy z tzw. „żołnierzykami”.

Ferie 2017: LEGO Star Wars w pięciu odsłonach
13-02-2017 17-02-2017
13-17 lutego, poniedziałek-piątek

Nieziemska przygoda z klockami Lego w atmosferze GWIEZDNYCH WOJEN z R-2 D-2, Chewbaccą, Yodą, Lord Vaderem, C-3PO. Inspirowana najnowszą częścią, czyli „Nową Nadzieją”. Przez pięć dni będziemy podążać śladami bohaterów Star Wars, wybudujemy ich niesamowite statki kosmiczne, maszyny bojowe, maszyny kroczące, planety i gwiazdy.

Ferie 2017: BREAK DANCE i BREAK KIDS
13-02-2017 17-02-2017
13-17 lutego, poniedziałek-piątek

Propozycja dla początkujących oraz średniozaawansowanych. Zajęcia mają na celu naukę podstawowych elementów tańca Break Dance oraz doskonalenie techniki, ćwiczenia siłowo-sprawnościowe w tym kroki wykonywane „w parterze” oraz charakterystyczne dla tego tańca figury obrotowe i akrobatyczne. Wiek: 4-16 lat.

Ferie 2017: Samoobrona dla kobiet
13-02-2017
13-17 lutego, poniedziałek-piątek

Jak skutecznie obronić się przed napastnikiem torebką, kluczami, czy parasolką? Jakie części ciała są najbardziej wrażliwe? Jak chroni nas prawo? Jakie miejsca są szczególnie niebezpieczne? Warsztaty to bezpieczna i łatwa forma nauki podstaw obronny przed napastnikiem, ale również praca nad psychiką i aspekty prawne obrony koniecznej.

Ferie z pasją: Karate, sztuki i sporty walki
13-02-2017 17-02-2017
Warsztaty zarówno dla dziewcząt, jak i dla chłopców, które wszechstronnie rozwijają ciało i umysł. W programie odpowiednia do wieku i motoryki dawka ćwiczeń ogólnorozwojowych, jako uzupełnienie zajęć szkolnych, sztuki walki i samoobrona. Warsztaty uczą poprawnych zachowań społecznych i zasad gry fair play.
Ferie z pasją: Combat. Realna samoobrona dla młodzieży
13-02-2017 17-02-2017
Combat to połączenie samoobrony i walki wręcz. Wymaga znajomości anatomii i prawa. Punktem wyjścia jest opracowanie schematu działania w sytuacjach niebezpiecznych, konfliktowych. Wypracowanie poprawnych zachowań w sytuacjach zagrożenia, przygotowania psychologicznego do sytuacji konfliktowej, ale też umiejętności unikania konfliktów.
Marzena Szychułda o sztuce witrażu i Feriach w Polskim Radiu Dzieciom
13-02-2017
13 lutego, poniedziałek

Zapraszamy do słuchania rozmowy Zbyszka Kozłowskiego z Marzeną Szychułdą w Poranku w Polskim Radiu Dzieciom, o magii układania kolorowych szkieł i łączeniu w finezyjne kształty, krótko mówiąc o witrażu i technice Tiffany’ego. Na koniec kilka słów o propozycjach na Ferie zimowe dla najmłodszych słuchaczy, bo oferta w DK Zacisze bogata i ciekawa. 

Ferie 2017: Warsztaty mikromodelarstwa i gier strategicznych
13-02-2017 17-02-2017
Warsztaty modelarskie, malowanie figurek i gry strategiczne były propozycją dla miłośników historii i gier taktycznych. Jacek Bajer, wielki pasjonat modelarstwa uczył dzieci i młodzież wykonywania modeli sprzętu wojskowego, modeli plastikowych oraz malowania figurek. Na specjalnie przygotowanych makietach toczyły walki obronne wojsk z całego świata.
Ferie zimowe 2017
13-02-2017 17-02-2017
Dla dzieci: DZIKA WISŁA, Zajęcia na „Dzień dobry” i Popołudniowe animacje, LEGO KLOCKI: Nad Wisłą, Ferie z pasją: Karate i Mali komandosi, Combat, LEGO KLOCKI: Star Wars w pięciu odsłonach, Breakdance, Gry strategiczne na lądzie i w powietrzu, Warsztaty modelarstwa terenowego i Szachy. Dla młodzieży i dorosłych: Breakdance i Break Kids, Samoobrona dla kobie, Szermierka, Intensywne kursy tańca.
Skok na sztukę: Jacek Malczewski
11-02-2017
11 lutego, sobota

Niezwykły świat symboli, alegorii i zaskakujących nierealnych istot. Zobaczymy światy, gdzie realizm przeplata się z baśniowością i fantastycznością. Gdzie na tle pejzaży przechadzają się fauny, satyry, chimery, rusałki, nimfy i anioły. Zafascynowani niezwykłymi obrazami, spróbujemy wyczarować postacie mieszkające w naszej wyobraźni.

Mali Einsteini: Co to jest hydrofobowość?
11-02-2017
11 lutego, sobota

Poznacie zjawisko i inne niesamowite właściwości materiałów. Dowiecie się, jak powstają ubrania i ich kolory. Poeksperymentujecie z materiałami i cieczami hydrofobowymi. Pobawicie się piaskiem hydrofobowym. A z ciekawostek dowiecie się, czy z sieci pajęczej można utkać kamizelkę kuloodporną. Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.

Klub Ludzi Kultury. Walentynki!
09-02-2017
Walentynkowe spotkanie Klubu Ludzi Kultury. W programie: wykład recital pianistyczny Stefana Welbela: „Najpiękniejsze melodie piosenek o miłości" i Teresy Witanowskiej, studentki UTW Zacisze.
Bal integracyjny: Muzykalne serce oddam
09-02-2017 08-02-2017
Organizatorem wydarzenia jest Dom Kultury „Zacisze” i Rada Osiedla Zacisze”. Karnawałową zabawę przy muzyce urozmaicą konkursy z nagrodami i słodki poczęstunek. Idea integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa, wsparcie dla rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych to tematy żywe i warte podejmowania.
Wykład UTW: Sprawdzaj pieniądze, czyli praktyczne sposoby weryfikacji polskich banknotów obiegowych
06-02-2017
Jak się okazuje nie tak łatwo można podrobić polską walutę. Nowe zabezpieczenia gwarantują bezpieczeństwo, ale nie 100%. Dlatego spotkaliśmy się ze Sławomirem Falem, specjalistą ds. Szkoleń z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, który opowiadał nam, jak w prosty i szybki sposób dokonać weryfikacji polskich banknotów obiegowych.
Przedstawienie dla dzieci: Bajka o dobrej Anusi i mądrym krasnoludku
05-02-2017
Opowieść o tym, że z każdej trudnej sytuacji jest wyjście. Dobro, które okazujemy innym, wraca do nas podwójnie.
Przedstawienie teatralne dla dzieci w wykonaniu Teatru OdSkocznia.
20-lecie Boogie Woogie na Zaciszu
04-02-2017
Pokazy taneczne boogie woogie i rock’n’rolla lat 50-tych, prezentacje zdjęć i filmów, chwila wspomnień, a na koniec boogie party. Wydarzenie było okazją do spotkania tych, którzy w ciągu tych 20 lat byli związani z tańcem boogie woogie, brali udział w turniejach organizowanych przez DK Zacisze lub wiernie kibicowali tancerzom.
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
04-02-2017
Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja. Twierdzi Teresa Szczepańska i zaprasza młodzież i dorosłych.
Mali Einsteini: Kataklizmy czterech żywiołów
04-02-2017
Woda, ogień, ziemia i powietrze – jakie niosą zagrożenia? Przeprowadzimy symulację trzęsienia ziemi, powodzi, tornada i wybuchu gigantycznego wulkanu. Dowiecie się, jak powstają te zjawiska i czy mogą wydarzyć się w Polsce. Mali Einsteini to doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
O boogie woogie na Zaciszu w Radiu FAMA
02-02-2017
Zapraszamy do wysłuchania audycji „W dobrym tonie" na antenie Radia FAMA, która przeniesie Was w niezwykły świat boogie-woogie. Jak zacząć swoją przygodę z tańcem? Czy trudno nauczyć się efektownych figur? Patryk Świerlikowski będzie rozmawiał o tańcu i boogie woogie z trenerem Robertem Kuleszą oraz uczestnikami zajęć tanecznych w DK Zacisze.
Wystawa plakatów: Świat Musicalu
31-01-2017 26-02-2017
Wystawa plakatów, które powstały podczas kilku spotkań warsztatowych inspirowanych musicalem „Rapsodia z Demonem”. Warsztaty graficzne poprowadził Mariusz Ołowski, student Wydziału Grafiki w Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.
Koncert GRZEŚKIEWICZ & ZAWADZKI: Na chwilę przed odlotem
29-01-2017
Kameralna podróż przez polskie lata osiemdziesiąte z Agatą Grześkiewicz (wokal) i Michałem Zawadzkim (piano). W programie koncertu usłyszymy piosenki Urszuli, Maanamu, Budki Suflera, Republiki, Anny Jantar, Edyty Geppert, Dwa Plus Jeden, Perfectu, Majki Jeżowskiej, Andrzeja Zauchy i innych...
Mali Einsteini: Czy światło da się pokroić?
28-01-2017
Czy wiecie, jakie cechy ma światło? Mali Einsteini badali światło i jego prędkość za pomocą ciekawych eksperymentów. Przemierzali zaczarowany las trolla. Poznawali właściwości ultrafioletu. Czasami bywało ciemno, a czasami jasno. Naukowo i magicznie.
Bal Karnawałowy dla Dorosłych
28-01-2017
28  stycznia, sobota

Zapraszamy na zabawę taneczną przy muzyce mechanicznej z DJ Robertem. Nie zabraknie pysznego menu. Zacisze Cafe serwować będzie roladki schabowe nadziewane pieczarkami, surówkę i sałatkę jarzynową z pieczywem.

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
28-01-2017
Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja. Twierdzi Teresa Szczepańska i zaprasza młodzież i dorosłych.
Skok na sztukę: Pomarańczarka - Aleksander Gierymski
28-01-2017
Sztuka polska. Jaka jest? Gdzie się znajduje? Kto ją tworzy? Odpowiedzi na te pytania dzieci znajdą przemierzając artystyczne zakątki polskiej sztuki. Poznają dzieła malarskie, architektoniczne, a także charakterystyczne dla różnych regionów rękodzieło i rzemiosło artystyczne.
Warsztaty florystyczne: Kompozycje karnawałowe
27-01-2017
Zajęcia dla pasjonatów, coś dla początkujących i tych, którzy porządkują swoją wiedzę. Nauka tworzenia precyzyjnych form, dobierania kolorów, wyważania aranżacji. Wykonane kompozycje są własnością uczestnika warsztatów. Prowadzi Bożena Wiśniewska.
Joanna Rawik o XV Festiwalu Seniorów w Radiu Dla Ciebie
27-01-2017
Zapraszamy do słuchania audycji Marka Wiernika w Radiu Dla Ciebie, w której Joanna Rawik, juror XV Festiwalu Chórów, Zespołów i Kabaretów Seniora opowiadała o otwartej scenie dla osób 50+, o idei Festiwalu, kryteriach oceny i zachęcała aktywnych seniorów do prezentacji najlepszych programów na zaciszańskiej scenie.
Koncert: Przeżyjmy tę radość jeszcze raz
26-01-2017
Voice of Zacisze oraz Piosenka Rozrywkowa wystąpili przed publicznością z koncertem świątecznym "Przeżyjmy tę radość jeszcze raz". W programie najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Przygotowanie wokalne: Anna Czuchaj-Senko.
Przedstawienie dla dzieci: Fabryka Śniegu
22-01-2017
Hen daleko nad głowami, gdzie mróz szczypie za uszami, w podniebnym świecie nad chmurami, codziennie wrze praca. Obłoczek i Sopelka codziennie odbierają z Ziemi zamówienia na śnieg. Niestety pewnego dnia, wielka maszyna do produkcji śniegu ulega awarii. Czy przebiegły i wściekły do czerwoności Karol Yfer ma z tym coś wspólnego?
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
21-01-2017
Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja. Twierdzi Teresa Szczepańska i zaprasza młodzież i dorosłych.
Warsztaty szycia przytulanek: Gwiazdka z nieba
20-01-2017
Chcesz mieć gwiazdkę z nieba? Nic prostszego – wystarczy przyjść na warsztaty i własnoręcznie uszyć. Będzie to poduszka w kształcie gwiazdki. Różne kolory do wyboru. Warsztaty dla dzieci (9+) i młodzieży poprowadzi Kinga Duczman, młoda projektantka handmade, która od kilku lat tworzy piękne rzeczy i oryginalne przedmioty.
Mali Einsteini: Warsztaty o cieple – tworzymy naukowy lampion
20-01-2017
Ciepło, cieplej, gorąco! Warsztaty naukowe o cieple przybliżą wam techniki wywoływania ciepła. Jakie ma źródła? Poznacie żywioł ognia, spróbujecie zrobić ogień pod wodą. Poznacie również bardzo dużego łakomczucha cieplnego. A na koniec zrobicie własny lampion.
Z wizytą w pracowni artysty Marii Kiesner
19-01-2017
W najbliższą sobotę Majka Kiesner, artystka zaprzyjaźniona z Domem Kultury „Zacisze” zaprasza dzieci do swojej pracowni. Będziecie mogli zajrzeć tam, gdzie powstaje sztuka. Popatrzeć, posłuchać, poczuć. Maria Kiesner jest absolwentką Wydziału Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Maluje architekturę i pejzaże miejskie.
„Tajemnice akordeonu” w Jedynce Polskiego Radia
19-01-2017
Zapraszamy do wysłuchania fragmentu koncertu dla dzieci „Tajemnice akordeonu”, który odbył się 8 stycznia w DK Zacisze. Po spotkaniu Agnieszka Ciecierska nagrała wywiad z Pawłem A. Nowakiem, akordeonistą, kompozytorem i aranżerem, oraz twórcą Muzeum Akordeonów w Kościerzynie.
Robimy podróże: W styczniu po Europie
18-01-2017
Chcesz zaplanować podróż od A do Z? Spotkaj się z nami i z doświadczonym podróżnikiem dokonaj analizy oferty lotów, opcji kupowania biletów i cen. Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie po wylądowaniu w dowolnym miejscu w Europie? Jak znaleźć nocleg w rozsądniej cenie? Co warto zwiedzić?
O Skoku na sztukę i Treningu pamięci w Radiu RDC
15-01-2017
Zapraszamy do słuchania audycji Beaty Jewiarz "Niedzielny poranek", której gośćmi były Anna Bartoszek i Anna Tomaszewska. Rozmowa dotyczyła naszych najbliższych propozycji - Skoku na sztukę, czyli wehikułem przez sztukę Polską oraz Treningu pamięci i nauki szybkiego czytania. To propozycje, które pozwalają dzieciom rozwijać się z nami manualnie, duchowo i osobowościowo.
Koncert Chóru Warszawskiego: Chórzyści Sąsiadom
15-01-2017
Koncert Noworoczny dla sąsiadów i przyjaciół DK Zacisze w wykonaniu Chóru Warszawskiego! W programie: White Christmas, Pastores dicite, Gdy śliczna panna, Ding dong, The Lord bless you and keep you, Z narodzenia Pana, Lulajże Jezuniu! Dyrygentem Chóru jest Richard Berkeley.
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
14-01-2017
Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja. Twierdzi Teresa Szczepańska i zaprasza młodzież i dorosłych.
Skok na sztukę: Władysław Podkowiński
14-01-2017
Sztuka polska. Jaka jest? Gdzie się znajduje? Kto ją tworzy? Odpowiedzi na te pytania dzieci znajdą przemierzając artystyczne zakątki polskiej sztuki. Poznają dzieła malarskie, architektoniczne, a także charakterystyczne dla różnych regionów rękodzieło i rzemiosło artystyczne. Zainspirowani konkretnymi dziełami, uruchomią wyobraźnię, rozbudzą talent i stworzą własne prace plastyczne wykorzystując zdobyte informacje.
Lego Twórcze Budowanie: Zimowa przygoda z klockami Lego
14-01-2017
Inspiracją do budowy Zimowej Krainy Lego były ośnieżone góry. A w górach? Można było jeździć na nartach i snowbordzie. Były wyciągi narciarskie, tory saneczkowe, pracujące ratraki i armatki, a u podnóża powstał Zimowy Park Rozrywki.
Mali Einsteini: Skąd bierze się dźwięk?
14-01-2017
Czy dźwięk jest szybszy niż światło? Jakie zwierzę ma najczulszy słuch? Jak można ciekawie bawić się dźwiękiem? Na warsztatach dzieci dowiedziały się, skąd bierze się dźwięk i czym jest. Próbowały wywołać hałas metodą mechaniczną i chemiczną.
Klub Ludzi Kultury: Wspomnienie Ireny Jarockiej i jej piosenek
13-01-2017
Klub Ludzi Kultury oraz Fundacja Ireny Jarockiej zapraszają na program "Wspomnienie Ireny Jarockiej i jej piosenek w 5. rocznicę śmierci Artystki". Gość specjalny: Michał Sobolewski - mąż Ireny Jarockiej. Spotkaniu towarzyszyła wystawa 20 fotografii wokalistki z prezentacją książki o wokalistce autorstwa Marioli Pryzwan pt. "Wymyśliłam Cię, Irena Jarocka we wspomnieniach".
Koncert dla dzieci: Tajemnice akordeonu
08-01-2017
Tego na Zaciszu jeszcze nie było! Audycja muzyczna z koncertem akordeonowym Pawła A.Nowaka i prezentacją najciekawszych eksponatów z Muzeum Akordeonów z Kościerzyna. Paweł A. Nowak z wielką pasją snuł opowieść o akordeonie i grał melodie z bajek, których bohaterem był sam Kaczor Donald.
Mali Einsteini: Dlaczego schodzą lawiny w górach?
07-01-2017
Za oknem piękna, mroźna zima zatem odpowiedni czas dla Małych Einsteinów, by zastanowić się dlaczego schodzą lawiny w górach? i czy lód może być suchy i umie śpiewać? Krótko mówiąc eksperymenty ze śniegiem i lodem dla dzieci w wieku 4-9 lat.
Bal Sylwestrowy dla Dorosłych
31-12-2016
31 grudnia, sobota

Choć święto pożegnania starego i powitania Nowego Roku narodziło się dopiero na przełomie XIX i XX wieku to bardzo szybko zyskało wiele zwyczajów przeżywania nocy sylwestrowych. Na przykład w Danii skacze się z krzesła o północy, a w Hiszpanii wraz z każdym uderzeniem zegara zjada się jedno winogrono. Zapraszamy na Bal Sylwestrowy dla dorosłych do Domu Kultury Zacisze!

Życzenia świąteczne
24-12-2016 26-12-2016
Niech czas Świąt będzie pełen rodzinnego ciepła i radości,
Niech umacnia nas wszystkich przychodząca na świat
Boża Dziecina – symbol  nadziei i nowego życia


Życzą Państwu Dyrektor i Pracownicy
Domu Kultury Zacisze

Jarmark Świąteczny w Ratuszu Targówek
18-12-2016
Instruktorzy Domu Kultury Zacisze przygotowali ciekawe warsztaty, w których wzięły udział i dzieci, młodzież i dorośli. Wspólnie przygotowywały ozdoby świąteczne, malowały i zdobiły bombki, przygotowywały lampiony i szyszkowe choinki. To wszystko zabierały do domu. Dodatkową atrakcją był kiermasz rękodzieła.
Prezentacja muzyczna: Nastrojowo i radośnie
18-12-2016
Zespoły wokalne ABRA i KADABRA oraz Elżbieta Obrębalska zaprezentowali zaciszańskiej publiczności specjalną prezentację muzyczną „Nastrojowo i radośnie”.
Skok na sztukę: Zima jak z bajki, czyli o malarstwie Juliana Fałata
17-12-2016
Jak namalować pejzaż zimowy, by od samego patrzenia robiło się zimno? Jakie zastosować barwy, by pokazać zaspy iskrzącego się w słońcu śniegu, lód na rzece i kilkustopniowy mróz? Otóż nic prostszego, wystarczy uczyć się od najlepszych! Mali artyści czerpali wiedzę z twórczości Juliana Fałata, jednego z najwybitniejszych zimowych pejzażystów.
Przedsylwestrowe warsztaty dla dorosłych: Taniec towarzyski
17-12-2016
W programie taniec dyskotekowy, rock’n’roll, salsa. Warsztaty poprowadzi Robert Kulesza, tancerz, trener, choreograf, sędzia i szkoleniowiec, wielokrotny finalista Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Boogie Woogie i Rock'n'rolla, były mistrz Warszawy.
Mali Einsteini: Zagadki herbatki
17-12-2016
Jakie właściwości lecznicze może mieć herbata? Czy ma właściwości pobudzające? Czy można nią malować? Poznacie smak najdroższej herbaty na świecie. Zobaczycie jakie fascynujące procesy zachodzą podczas parzenia herbaty. A czy herbata może pachnieć świętami? Stworzycie własną, pyszną herbatę na zimowe wieczory.
Warsztaty artystyczne: Anioły i aniołki
17-12-2016
17 grudnia, sobota

Świąteczne inspiracje artystyczne! Na warsztatach dzieci tworzyć będą postać aniołka, symbol dobroci i niewinności. Wykorzystają różnorodne materiały: kolorową krepinę, tekturę, koronki, włóczkę, guziczki, sznurek i szczyptę wyobraźni. Wasze aniołki będą pełne blasku.

Świąteczne śpiewanie
17-12-2016
17 grudnia, sobota, Nasz Klub, ul. Zamiejska 1

Drodzy sąsiedzi i przyjaciele DK Zacisze. W okresie oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia mamy przyjemność zaprosić Was na spotkanie muzyczne. Koncert akompaniował będzie Jan Czerwiński. Oprócz świątecznej atmosfery zapewniamy teksty piosenek.

Klub Ludzi Kultury: 60 lat Piwnicy pod Baranami. Książki pod choinkę
16-12-2016
16 grudnia, piątek

Zapraszamy wszystkich fanów Piwnicy pod Baranami, najsłynniejszego i najdłużej działającego kabaretu w Polsce, na debbatę pod hasłem „Fenomen Piwnicy: artyści, wspomnienia" z udziałem prof. Wiesława Kuźmicza, prof. Wiesława Wielgata i Janusza R. Kowalczyka, artysty piwnicznego, znawcy kabaretu.

Florystyka: Świąteczne dekoracje
16-12-2016
16 grudnia, piątek

Przed nami czas przedświąteczny. Pachnący świerk, suszone owoce, szyszki, mech. To wszystko posłuży do przygotowania dekoracji florystycznych. Wprowadzi atmosferę świąt do domu. Wykonane stroiki są własnością uczestnika warsztatów.

Przedstawienie dla dzieci: Wizyta Świętego Mikołaja
11-12-2016
Dwa anioły Gapcia i Gapcio przygotowują dzieci na przyjście Świętego Mikołaja. Gapcia dostaje w nagrodę gwiazdę wigilijną, którą w tym roku sama może zaświecić anielskim pyłkiem i dobrymi życzeniami. Niestety Gapcio rozbija gwiazdę i tylko dzieci mogą ją naprawić. Chcecie się dowiedzieć jak? 
Pokaz filmowy: Seniorzy z Zacisza kręcą filmy
10-12-2016
To już piąty raz, kiedy najstarsi mieszkańcy stolicy stanęli za kamerą. W poszukiwaniu inspiracji posiłkowali się głównie własnym otoczeniem, gdyż to właśnie codzienne sprawy skupiają najwięcej emocji i refleksji. Pierwszy z filmów jest wideo eksperymentem opowiadającym o cyklu życia przez pryzmat… schodów. Drugi to reportaż o Kuchni Czerwony Rower – restauracji zatrudniającej osoby wychodzące z bezdomności.
Zapach Świąt. Poczuj magię przygotowań
10-12-2016
Warsztaty poświęcone pięknej tradycji przygotowywania ozdób. Na choinkę, na świąteczny stół, do domu, dekoracji florystycznych, malowania kartek i szycia przytulanek. Z bogatej oferty zajęć każdy wybierze coś dla siebie. Mamy nadzieję wspólnie stworzyć rodzinną atmosferę i poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
10-12-2016
10 grudnia, sobota

Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja. Twierdzi Teresa Szczepańska i zaprasza młodzież i dorosłych.

Mali Einsteini: Ptaki
10-12-2016
Znacie zimowe sekrety ptaków? Dlaczego kaczka może pływać w zimnej wodzie? Czy wróbel przymarza do gałęzi? Poznacie kilka ciekawostek dotyczących życia ptaków zimą. Zrobicie swój własny karmnik, by mądrze dokarmiać ptaki. Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
Florystyka: Tradycyjny stroik na świąteczny stół, wianek adwentowy, dekoracje domu
09-12-2016
9 grudnia, piątek

Przed nami czas przedświąteczny. Pachnący świerk, suszone owoce, szyszki, mech. To wszystko posłuży do przygotowania dekoracji florystycznych. Wprowadzi atmosferę świąt do domu. Wykonane stroiki są własnością uczestnika warsztatów.

Spotkanie: Robimy podróże
07-12-2016
Podczas spotkania poruszyliśmy tematy związane z bezpieczeństwie w podroży, czyli, jak spakować apteczkę? Które szczepienia wybrać? Co robić kiedy padniemy ofiarą kradzieży? Część tych informacji z pewnością wykorzysta grupa, która powstała na naszych spotkaniach i wybiera się w najbliższych dniach do Wrocławia w podróż samolotem.
Wystawa prac dzieci: Mała Wielka Sztuka
04-12-2016 17-01-2017
Wystawa prac dzieci z pracowni artystycznych DK Zacisze: Akwarela, ArchiTekturki, Bajkowa sztuka dziecka, Gałgankowy świat, Kalejdoskop plastyczny, Kolorowa kraina, Pracownia malarstwa, Pracownia rysunku, Sztuka na horyzoncie. Wystawę otworzy koncert dziecięcego zespołu ABRA z DK Zacisze.
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
03-12-2016
Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja. Twierdzi Teresa Szczepańska i zaprasza młodzież i dorosłych.
Bezpłatne warsztaty: Akwarelowe kartki świąteczne
03-12-2016
Warsztaty tworzenia akwarelowych kartek świątecznych. Akwarela to technika wodna, która wymaga cierpliwości i planowego działania. Nieprzewidywalność i element przypadkowości sprawia często miłe niespodzianki.
Świat musicalu
03-12-2016
Młodzi zdolni odkrywali w sobie talent wokalny, taneczny i graficzny u boku najlepszych specjalistów! Wcielali się w rolę Demona, Erwina, bądź Królowej w „Rapsodii z Demonem” i zaśpiewali „Don’t Stop Me Now” grupy Queen z Jakubem Wocialem, aktorem musicalowym Teatru Rampa. Zatańczyli balet, hip-hop i klasyczny jazz z Santiego Bello. I wreszcie, stworzyli własny plakat z Mariuszem Ołowskim.
Mali Einsteini: Auto odrzutowe
03-12-2016
Skąd bierze się siła odrzutu? Jak działa silnik odrzutowy? Co wprawia auto w ruch? Zbudujecie własne autko, które będzie poruszać się bardzo szybko. A co jeszcze musi mieć samochód, żeby jeździć? Koła! Jaki był początek koła? Kto je wymyślił? Kilka ciekawostek ze świata motoryzacji.
Warsztaty LEGO Twórcze Budowanie: W Mikołajki świat jak z bajki
03-12-2016
Jak wygląda Kraina Świętego Mikołaja? Czy mieszkają tam również postacie z bajek? A może elfy, który przygotowują prezenty dla wszystkich dzieci na świecie? Spróbujcie sobie wyobrazić takie miejsce i przyjdźcie wybudować je z klocków Lego. Warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat prowadzi Akademia Iwony Kalaman.
Stowarzyszenie Instytucji Upowszechniania Kultury „Dla Kultury” w DK Zacisze
29-11-2016
Dom Kultury Zacisze gościł przedstawicieli 11 mazowieckich placówek kultury zrzeszonych w Stowarzyszeniu Instytucji Upowszechniania Kultury „Dla Kultury”. Misją Stowarzyszenia jest aktywizacja kulturalnego i artystycznego potencjału Mazowsza i Polski, popularyzacja i promocja działalności instytucji oraz integracja na rzecz środowiska animacji i edukacji.
O spotkaniach „Robimy podróże” w Radiu Kampus
28-11-2016
W audycji Tomasza Paziewskiego wystąpiła Ewa Miszczak, autorka cyklu spotkań „Robimy podróże”. Zachęcała do podróżowania, zdobywania wiedzy, jak krok po kroku samodzielnie zorganizować podróż i jak stworzyć grupę podróżniczą.
Koncert: Niezapomniane hity z lat 80. i 90.
27-11-2016
Koncertem "Niezapomniane hity z lat 80. i 90." zakończyliśmy muzyczny cykl „Z polską piosenką rozrywkową przez XX wiek”. Znane piosenki Lombardu, Maanamu, Bajmu, Lady Pank czy Perfektu wykonał zespół „Dur-Moll" w składzie Katarzyna Andruszko, Aleksandra Matryba, Jacek Maślanka z akompaniamentem Jacka Kwiatkowskiego.
Mali Einsteini: Kalejdoskop – sekrety optyki
26-11-2016
Warsztaty o optycznych psotach światła. Dzieci wykonały serię eksperymentów ze światłem. Dowiedziały się, co to jest pryzmat i do czego jest wykorzystywany. Samodzielnie wykonały kalejdoskop i poznały zasady jego działania.
Skok na sztukę: W eterycznym świecie Olgi Boznańskiej
26-11-2016
Kim jest urocza dziewczynka z chryzantemami, która z nostalgią spogląda na widza? To bohaterka obrazu Olgi Boznańskiej, artystki, która tak mówiła o swoich obrazach: „Obrazy moje wspaniale wyglądają, bo są prawdą (…). Są ciche i jakby je lekka zasłona od patrzącego dzieliła. Są w swojej własnej atmosferze.”
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
26-11-2016
Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja. Twierdzi Teresa Szczepańska i zaprasza młodzież i dorosłych.
Bal Andrzejkowy dla Dorosłych
26-11-2016
26 listopada, sobota

Dawno, dawno temu … przełom jesieni i zimy był na wsi czasem kojarzenia małżeństw, a młode dziewczęta, niepewne przyszłości z chęcią sięgały po wróżby dotyczące miłości i małżeństwa. Noc w wigilię św. Andrzeja miała magiczną moc, pozwalającą uchylić drzwi do przyszłości. Dziś zarówno dziewczęta jak i chłopcy w różnym wieku bawią się żartobliwymi wróżbami, wykorzystując ostatnią okazję do hucznej zabawy przed nadchodzącym adwentem. A zatem bawmy się!

Florystyka: Jesienne dekoracje i adwentowe wianki
25-11-2016
Każdy uczestnik warsztatów dokonał wyboru i stworzył jesienne dekoracje z dyni i dzikiego wina, bądź stroik na drzwi lub adwentowy wianek z pachnącego świerku, suszonych owoców, szyszek i mchu.
Klub Ludzi Kultury: Historia wielka i osobista
24-11-2016
Spotkanie Klubu Ludzi Kultury z historiami wielkimi i osobistymi. Wśród poruszanych tematów: „Nareszcie wolność - 98. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę" oraz „Król Jan Sobieski i Marysieńka - nie wszystko o nich wiecie".
O „Niezapomnianych hitach z lat 80. i 90.” w Radiu Fama Wołomin
24-11-2016
Zapraszamy do wysłuchania zapowiedzi niedzielnego koncertu „Niezapomniane hity z lat 80. i 90.” w wykonaniu zespołu Dur-Moll. Podczas koncertu zabrzmią doskonale znane piosenki takich zespołów jak Lombard, Maanam, Bajm, Lady Pank, czy Perfekt. To już trzeci koncert w ramach cyklu „Niezapomniane przeboje czyli z polską piosenką rozrywkową przez XXw.
Wykład prof. Longina Pastusiaka: Co wynika z wyborów prezydenckich w USA?
21-11-2016
Prof. Longin Pastusiak, polski polityk, historyk i politolog, ogromny autorytet w dziedzinie polityki wewnętrznej i zagranicznej Stanów Zjednoczonych odwiedził nasz Uniwersytet, by porozmawiać ze studentami o wyborze na prezydenta Donalda J. Trumpa. Wiele ciekawych spostrzeżeń, faktów, a na koniec interesująca debata.
Wystawa malarstwa: Pasje
20-11-2016 01-12-2016
20 listopada-1 grudnia

Zapraszamy na wystawę malarstwa Ewy Karkowskiej i Reingard Blicharz, studentek UTW Zacisze, które od lat pogłębiają swój warsztat malarski w Pracowni rysunku i malarstwa DK Zacisze pod kierunkiem Bogusławy Ołowskiej. Uprawiają malarstwo olejne. Najchętniej pracują nad portretem, pejzażem i martwą naturą.

Koncert: Muzyczna podróż
20-11-2016
Koncert to zwieńczenie wieloletniej pracy scenicznej Teresy Witanowskiej i Tadeusza Kowalczyka, studentów UTW Zacisze. Wśród gości Alicja Mieszało, Elżbieta Leszczyńska, Krzysztof Hołymczuk i Dominik Brzozowski. Koncert otworzył wystawę "Pasje" autorstwa Ewy Karkowskiej i Reingard Blicharz.
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
19-11-2016
Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja. Twierdzi Teresa Szczepańska i zaprasza młodzież i dorosłych.
Mali Einsteini: Człowiek i woda
19-11-2016
Czy człowiek może okiełznać żywioł, jakim jest woda? Jak działają śluzy wybudowane na rzekach i jeziorach? Czemu służą? Dzieci poznały zasady wyrównywania poziomu wody w naszych gigantycznych torach wodnych. Budowały też odrzutową motorówkę!
Warsztaty szycia: Złota rybka
19-11-2016
Artystyczne szycie dla dzieci w wieku 9+. Każde dziecko uszyło oryginalny woreczek w kształcie ryby. Warsztaty poprowadziła młoda projektantka handmade Kinga Duczman, która od kilku lat tworzy piękne rzeczy i oryginalne przedmioty. Zaczynała od lepienia z modeliny, a teraz wolny czas wypełnia jej szycie i realizacja własnych projektów.
Wykład UTW: Rudowłose muzy
14-11-2016
Rudowłose kobiety fascynowały malarzy od czasów Tycjana. Wiele z nich zostało uwiecznionych na najbardziej znanych obrazach w malarstwie zachodnioeuropejskim. Wykład o Elisabeth Siddall i Victourine Meurent wygłosiła dr Magda Bialic, kostiumolog i historyk sztuki.
Warsztaty charakteryzacji filmowej w Warszawskiej Szkole Artystycznej
13-11-2016
Rany cięte, postrzałowe, skaleczenia, sińce i oparzenia do złudzenia przypominające prawdziwe. To tylko część zadań, z którymi na co dzień spotykają się absolwenci Wyższej Szkoły Artystycznej. Na niedzielnych warsztatach swoją wiedzą dzielili się z młodszymi kolegami ze Sztuki na horyzoncie.
Mali Einsteini: Siła wyrzutu
12-11-2016
Chcecie dowiedzieć się, jak działa katapulta? Dlaczego rzucony przedmiot leci i z jaką siłą? Podczas spotkania skonstruujemy katapulty i kubeczkowe proce. Będziemy też strzelać dymem. Mali Einsteini to doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
Śpiewnik Patriotyczny
11-11-2016
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zaprosiliśmy mieszkańców Targówka Mieszkaniowego do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych z akompaniamentem Jana Czerwińskiego (akordeon).
Pokonkursowa wystawa plakatów filmowych w w Kinie Praha
08-11-2016 11-12-2016
8 listopada-11 grudnia 2016, Galeria Kina Praha

Wystawa najlepszych plakatów nagrodzonych w Międzynarodowym Konkursie na Plakat Filmowy. Wyboru prac dokonali Andrzej Pągowski, prof. Krzysztof Hejke, Dorota Petrus i Marek Pawłowski. Konkurs zorganizował Dom Kultury Zacisze przy współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Warszawską Szkołą Filmową i Forum Poolse Schoen in Nederland.

DK Zacisze o jesiennych wydarzeniach w Radiu RDC
06-11-2016
Zapraszamy do słuchania audycji “Strefa Kultury”, w której Teresa Drozda rozmawiała z Katarzyną Tumiłowicz-Piotrowską i Marzeną Szychułdą na temat jesiennych propozycji kulturalnych na Zaciszu. Mamy nadzieję, że słuchacze znajdą w naszej ofercie wiele ciekawych wydarzeń.
Pokonkursowa wystawa plakatów filmowych w XIII Liceum im.płk.Leopolda Lisa Kuli
06-11-2016
Wystawa najlepszych plakatów nagrodzonych w Międzynarodowym Konkursie na Plakat Filmowy. Wyboru prac dokonali Andrzej Pągowski, prof. Krzysztof Hejke, Dorota Petrus i Marek Pawłowski. Konkurs zorganizował Dom Kultury Zacisze przy współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Warszawską Szkołą Filmową i Forum Poolse Schoen in Nederland.
Przedstawienie dla dzieci: Na jesiennym liściu
06-11-2016
Bajka o dwóch Skrzatach, które chcą zatrzymać odchodzące lato. Jeż, Misio i Żaba bezskutecznie próbują przekonać je, że jesień jest również piękną porą roku. Dopiero osobiste spotkanie z Panią Jesienią sprawi, że Skrzaty uwierzą swoim przyjaciołom.
Warsztaty: Odlewy gipsowe - Maski twarzy
06-11-2016
Warsztaty przybliżyły proces tworzenia prac artystycznych i sprawiły, że uczestnicy spojrzeli na twarz czy rękę jak na figurę i rzeźbę. Mamy nadzieję, że powstałe podczas warsztatów odlewy twarzy i dłoni będą interesującą inspiracją do tworzenia malarstwa i rysunku oraz świetną zabawą.
Skok na sztukę: W zaczarowanym ogrodzie Józefa Mehoffera
05-11-2016
W poszukiwaniu twórczego natchnienia wybraliśmy się na spacer… Był to spacer po tajemniczym i przesyconym kolorami ogrodzie z obrazu Józefa Mehoffera. Przyglądaliśmy się, jak przedstawił naturę artysta, jakich kolorów użył i jaką scenę uwiecznił, by stworzyć zachwycające i niewątpliwie najsłynniejsze swoje dzieło?
Bezpłatne zajęcia na Zaciszu: Mikromodelarstwo
05-11-2016
To już trzecie spotkanie z mikromodelarstwem, tym razem terenowym. Warsztaty zostały sfinansowane z budżetu partycypacyjnego.
Bezpłatne zajęcia na Zaciszu: Ceramika
05-11-2016
Drugie spotkanie warsztatowe poświęcone szkliwieniu wcześniej wypalonych sów i przedmiotów dekoracyjnych. Warsztaty finansowane z budżetu partycypacyjnego.
Mali Einsteini: Najgłębsze miejsce na świecie – tajemnice Rowu Mariańskiego
05-11-2016
Podczas tych warsztatów Mali Einsteini udali się na dno oceanu, by poznać żyjące w tych warunkach zwierzęta. Dowiedzieli się, jakie są zwyczaje żabnicy i innych stworzeń żyjących tak głęboko. Ciemność głębin rozjaśniła własnoręcznie wykonana świecąca meduza.
Spotkanie: Robimy podróże
02-11-2016
Gdzie szukać informacji o miejscach wartych zobaczenia i jak zaplanować trasę. Namiot, couchsurfing, hostel, hotel, a może system wymiany mieszkań lub zakwaterowanie w zamian za pracę. Ponadto dowiecie się, jakim typem podróżnika jesteście.
O cyklu „Robimy podróże” w Polskim Radiu 24
29-10-2016
Zapraszamy do słuchania audycji „Świat po ludzku” Pauliny Kozion, której gościem była Ewa Miszczak, autorka nowego cyklu spotkań w DK Zacisze „Robimy podróże” i założycielka Warszawskiej Grupy Wyjazdowej. Rozmowa poświęcona była fenomenowi podróżowania po świecie i odkrywania miejsc bliższych i dalszych.
Dance tools for inclusion
28-10-2016 05-11-2016
28 października - 4 listopada 2016, Zagrzeb

Szkolenie w Chorwacji dla instruktorów tańca. Projekt w Zagrzebiu pozwoli im poznać metody pracy, doskonalić swoje umiejętności i jakość prowadzonych zajęć tanecznych. Podczas ośmiu dni uczestnicy wezmą udział w warsztatach tanecznych, podzielą się swoimi doświadczeniami w pracy z młodzieżą, poznają dobre praktyki występów w przestrzeni publicznej i otwartych warsztatów tanecznych.

Warsztaty florystyczne: Wiązanka na Wszystkich Świętych
28-10-2016
Niepowtarzalna okazja, żeby własnoręcznie wykonać wiązankę pod okiem doświadczonej florystki. Myśląc o nieobecnych bliskich, dać im coś niepowtarzalnego. Jedynego, bo zrobionego przez nas.
Voice of Zacisze: warsztaty muzyczno-wokalne
27-10-2016 15-12-2016
15 grudnia

Młodzież z zespołu Voice of Zacisze stanęła przed ogromnym wyzwaniem. Szkoli warsztat i zdobywa cenne wskazówki od wybitnych pedagogów i gwiazd polskiej sceny muzycznej. Do tej pory spotkała się z założycielami Sound'n'Grace: Anną Żaczek-Biderman i Kamilem Mokrzyckim oraz z Elżbietą Zapendowską, Andrzejem Głowackim i Krystyną Prońko. Ostatnie warsztaty poprowadziła Lidia Sycz.

Koncert: Zwariowane przeboje z lat 50., 60. i 70.
23-10-2016
Mieszkańcy Targówka usłyszeli przeboje takich zespołów jak Czerwono-Czarni, Niebiesko-Czarni, Czerwone Gitary czy Skaldowie. Przypomniani zostaną tacy wykonawcy jak Karin Stanek, Katarzyna Sobczyk, Helena Majdaniec czy Maria Koterbska.
Skok na sztukę: Stanisław Wyspiański - w świecie pastelu
22-10-2016
Giętka konturowa linia, wyrafinowany, secesyjny styl i zniewalający urok pastelu. Z bogatej twórczości Stanisława Wyspiańskiego dzieci poznały aż tyle i jednocześnie tak niewiele. Podczas warsztatów skupiły się na obrazach, które artysta wykonał posługując się techniką suchego pastelu.
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
22-10-2016
Warsztaty tkactwa artystycznego dla młodzieży i dorosłych. Sekrety tkactwa przybliżyła Teresa Szczepańska. W programie: poznanie i przygotowanie warsztatu pracy, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik oraz nauka cieniowania. Każdy z uczestników wykonał gobelin wg własnego projektu.
Mali Einsteini: Włosy stają dęba czyli sekrety elektroniki
22-10-2016
Poznajemy prąd jako zjawisko fizyczne. Skąd się bierze, jak działa, dokąd biegnie? Zbudujemy obwody elektryczne i sprawimy, że nasze włosy staną dęba! Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. Na każdych zajęciach dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, których efekty mogą zabrać do domu, a zdobytą wiedzę wykorzystać w przyszłości.
Warsztaty taneczne: Roztańczona Sobota
22-10-2016
Zastanawiasz się, jak aktywnie spędzić sobotę? Najlepiej ją przetańczyć. W tańcu towarzyskim dla dorosłych. Tango, walc angielski i wiedeński, rock'n'roll i cha-cha. Poznaj nowe kroki i figury. Połącz ruch i przyjemność, a potem swobodnie poruszaj się na parkiecie. Zapraszamy! 
Klub Ludzi Kultury
20-10-2016
„Dwa style i dwa duety muzyczno-wokalne” to tytuł  najbliższego spotkania Klubu Ludzi Kultury w jesiennych klimatach w piosence, poezji i malarstwie. Wystąpią dwa duety: Joanna i Janusz Potempscy oraz Roman Ziemlański (gitara) i Beata Mączewska. Program zakończy wystawa obrazów Marka Krause „Jesień i inne kolory...." i rozmowa Klubowiczów z artystą.
Spotkanie: Robimy podróże
19-10-2016
Stworzyliśmy dla Was nowy cykl – ROBIMY PODRÓŻE. Wiele osób marzy o zobaczeniu nowych miejsc położonych bliżej lub dalej, w Polsce lub za granicą. Chcielibyśmy tam jechać, ale nie każdy wie, jak się do tego zabrać. Nie każdy lubi podróże w pojedynkę.
Spektakl: Oświadczyny Antoniego Czechowa
17-10-2016
To była piętnasta inscenizacja spektaklu „Oświadczyny” A. Czechowa w wyk. Teatru "Zygzak" z Tłuszcza. Rzecz działa się w salonie Marii i Natalii Stiepanownych, matki i córki mieszkających na włościach. Z oświadczynami do panny Natalii przybył Iwan Wasiliewicz Łomow. Wizyta nie do końca przebiegła pomyślnie. Na jaw wyszły rodzinne niesnaski, a tytułowe oświadczyny zaczyły wisieć na włosku...
Mali Einsteini: Filtr wodny i warszawskie filtry
15-10-2016
Obchodzimy rok Wisły i z tej okazji dzieci poznały sposoby oczyszczania wody. Rozmawiały o oczyszczaniu i czystości wody. Próbowały ją ocenić i filtrować. Tworzyły własne filtry wodne, które na ich oczach oczyszczały wodę! Ręce były pełne roboty, a do tego brudnej:)
Bezpłatne zajęcia na Zaciszu: Rytmika, akwarele i szycie przytulanek!
15-10-2016 22-10-2016
Kolejne działania finansowane z budżetu partycypacyjnego. Rytmika, akwarele i szycie przytulanek! Trudne wyzwanie z udziałem igły, nici i milutkiego materiału. A efekt świetny, bo przypomniał wakacje i ulubione owoce truskawki. Każdy z uczestników opuścił DK Zacisze z własną przytulanką. Well done!
Warsztaty florystyczne: Bukiet imieninowy
14-10-2016
Doskonały trening wyobraźni przestrzennej dla wszystkich, praktyczna nauka tworzenia kompozycji florystycznych, zasady florystyki, środki techniczne i dekoracyjne. Na zajęciach każdy z uczestników wykonuje tematyczny bukiet z żywych kwiatów, który jest jego własnością.
Wyjazd UTW: Z muzyczną wizytą na Litwie
13-10-2016 16-10-2016
Muzyczna podróż studentów UTW Zacisze na Litwę i prezentacja folkloru warszawskiego podczas 5. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Folklorystycznej Seniorów w Mariampolu. W programie spotkanie z seniorami z Suwałk, wyprawa na polski biegun zimna i zwiedzanie mostów w Stańczykach.
Wystawa malarstwa i grafiki Piotra Trusika
09-10-2016 16-11-2016
Byt- niebyt / Trwałość- nietrwałość / Powyższe przeciwieństwa zawsze były punktem wyjścia idei i dociekań egzystencjalnych w wielu dziedzinach życia: filozofii, literaturze, sztuce. Swoje prace wykonałem tradycyjnymi technikami rysunkowymi, malarskimi i graficznymi, zachowując lekkość, świeżość, lapidarność przedstawiania człowieka, wnętrza lub pejzażu.
Koncert: KRYSTYNA PROŃKO
09-10-2016
Krystyna Prońko i Wojciech Gogolewski sprawili, że ten deszczowy niedzielny wieczór był gorący. Jedyne nawiązanie do tego, co za oknem to „Deszcz w Cisnej”, który zabrzmiał podczas koncertu. Był jazz, blues, nowe piosenki i dawne przeboje. Usłyszeliśmy hip-hopowych „Oszustów”, ale również „Małe tęsknoty” i „Pierwszy siwy włos”. Pani Krystyno Zacisze dziękuje za piękny koncert.
Medal dla Bożenny Dydek, dyrektor DK Zacisze !
09-10-2016
Dyrektor Bożenna Dydek została wyróżniona medalem za działalność na rzecz kultury z okazji 100. rocznicy przyłączenia Targówka do Warszawy. Medal wręczyli Krzysztof Miszewski, Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek wraz z Pawłem Michalcem, Burmistrzem Dzielnicy Targówek. Gratulujemy!
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
08-10-2016
Warsztaty tkactwa artystycznego dla młodzieży i dorosłych. Sekrety tkactwa przybliża Teresa Szczepańska. W programie: poznanie i przygotowanie warsztatu pracy, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik oraz nauka cieniowania. Każdy z uczestników wykonana gobelin wg własnego projektu.
Skok na sztukę: Jan Matejko - historie dużego formatu
08-10-2016
Mówi się, że za każdym dziełem stoi jakaś historia, ale tym razem nie była to zwykła historia. Była to najprawdziwsza historia Polski. O królach, walkach, o rycerzach w lśniących zbrojach i o wielu innych wydarzeniach, które skrywają obrazy malowane przez Jana Matejkę. Mówiliśmy przede wszystkim o pasji, dzięki której niepozorny, mały chłopiec stał się wielkim malarzem.
Mali Einsteini: Jak powstaje film?
08-10-2016
Chcecie dowiedzieć się, jaki był proces tworzenia pierwszych bajek?  Poznacie zasady animacji poklatkowej, dowiecie się, co to jest praksinoskop i stworzycie na nim swój własny film! Wspólnie odkryjemy techniki animacji 3D. Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
Szkoła coachingu rodzicielskiego
07-10-2016 02-12-2016
Dr Edward Torończak, dyplomowany coach, certyfikowany trener biznesu i mentor podpowiadał, jak zostać coachem dla swojego dziecka, jak pomóc swojemu dziecku rozwinąć skrzydła, aby w pełni realizowało swój potencjał? Jak osiągnąć sukces wychowawczy i zbudować trwałą relację między rodzicami i dziećmi.
Wykład inauguracyjny UTW Zacisze: Od samotności do bliskości
03-10-2016
Tradycyjnie inauguracja roku akademickiego rozpoczęła się od odśpiewania "Gaudeamus igitur" i oficjalnego powitania studentów przez Bożennę Dydek, dyrektor DK Zacisze. Prof. Tadeusz Stępień (Szkoła Główna Handlowa), wykładowca filozofii, logiki, religioznawstwa, wygłosił wykład "Od samotności do bliskości".
Terminy pierwszych zajęć
03-10-2016
Już teraz zachęcamy do zapoznania się z naszymi sekcjami i terminami pierwszych zajęć w sezonie 2016/2017. W sekretariacie możecie Państwo uzyskać szczegółowe informacje, dokonać zapisu i wpłaty za wybrane sekcje.
Przedstawienie dla dzieci: Trzej muszkieterowie
02-10-2016
Brawurowa historia czterech przyjaciół, pomagających królowej Francji rozwikłać intrygę dworską. Na dworze Ludwika XIII chce rządzić kardynał Richelieu. Wymyśla wraz z przebiegłą Milady plan przejęcia władzy. Muszkieterowie z d’Artagnanem udaremniają ich złe zamiary. Siła przyjaźni i odwaga, a także umiejętności walki na szpady będą doprowadzać widownię do niesamowitych emocji.
Mali Einsteini: Kwasy i zasady – bulgoczące doświadczenia
01-10-2016
Jak bulgocze kwas? A jak roztwór zasadowy? Zapraszamy do świata kipiących, musujących mikstur! Dzięki nim poznamy rodziny wszystkich cieczy, a także będziemy bawić się papierkami lakmusowymi i prowadzić badania odkrywcze! Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
Relacja z jesiennych warsztatów florystycznych w Czwórce Polskiego Radia
01-10-2016
1 października, sobota

Kaja Zemła z radiowej Czwórki zaprezentuje materiał przygotowany podczas piątkowych warsztatów florystycznych. Wspólnie zastanawialiśmy się, jakie kompozycje można przygotować z jesiennych kwiatów, ozdobnych roślin i owoców. A wszystko po to, by lato zachować chwilę dłużej. Jak poradziliśmy sobie z taką masą materiału i czy udało się coś ciekawego stworzyć, dowiecie się w audycji Sobotologia.

Klub Ludzi Kultury
29-09-2016
Inauguracyjne spotkanie Klubu Ludzi Kultury. W programie: Dyplomacja, maniery, savoir-vivr - przeszkoda czy ułatwienie życia? Kolaż - zabawa plastyczna dla każdego, czy pełnoprawna starożytna forma artystycznego wyrazu? Autorska wystawa kolaży Elżbiety Sobańskiej i debata na temat tej formy twórczości.
Zapisy na UTW Zacisze
26-09-2016 29-09-2016
UTW Zacisze to miejsce przyjazne seniorom. Miejsce kultury i rozwijania pasji. Miejsce, w którym zrealizujesz „chowane do szuflady marzenia". W kameralnym gronie odkryjesz nowe talenty i rozwiniesz zainteresowania. Masz szanse na spotkanie z ludźmi podobnymi do Ciebie, a także osobowościami, które Cię fascynują.
Ogród moje hobby: XVIII edycja konkursu
25-09-2016
Rozstrzygnięcie XVIII edycji konkursu Ogród moje hobby. W programie uroczyste rozstrzygnięcie konkursu  na najpiękniejsze ogrody Zacisza, prezentacja multimedialna ogrodów Zacisza, piosenki Anny German w wykonaniu Tatiany Trojanowskiej, wystawa gobelinów z Pracowni Tkactwa Artystycznego DK Zacisze. Wydarzeniem towarzyszącym był spacer po ogrodach Zacisza.
Mali Einsteini: Dlaczego mamy katar?
24-09-2016
Zajęcia warsztatowe o katarze, bakteriach i wirusach z wykorzystaniem mikroskopów. Dzieci mieszały mikstury i robiły zabawne glutki z ruchomymi oczami, które pomagały zapamiętać wszystkie ważne informacje.
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
23-09-2016
Warsztaty tkactwa artystycznego dla młodzieży i dorosłych. Sekrety tkactwa przybliża Teresa Szczepańska. W programie: poznanie i przygotowanie warsztatu pracy, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik oraz nauka cieniowania. Każdy z uczestników wykonana gobelin wg własnego projektu.
Warsztaty florystyczne: Z ogrodów i łąk
23-09-2016
Kalina, jarzębina, dalia i głóg – kompozycje w skrzyneczkach. Żeby lato zachować chwilę dłużej. Warsztaty to doskonały trening wyobraźni przestrzennej dla wszystkich, praktyczna nauka tworzenia kompozycji florystycznych, zasady florystyki, środki techniczne i dekoracyjne.
Be sporty. Be happy
22-09-2016 30-10-2016
22 - 30 października 2016, Milzkalne

Międzynarodowa wymiana młodzieży na Łotwie.

Koncert piosenki retro Wojciecha Dąbrowskiego
21-09-2016
Spotkanie z piosenką retro, które poprowadził Wojciech Dąbrowski, dyrektor artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro, dziennikarz i piosenkarz. Podczas koncertu usłyszeliśmy: „Jesienne róże”, „Przy kominku”, „Pamiętam twoje oczy”, „To ostatnia niedziela” z repertuaru Mieczysława Fogga.
DK Zacisze na Festynie w Kościele Świętej Rodziny
18-09-2016
Było słonecznie, rodzinnie i bardzo aktywnie. Dzieci skakały na bananach, strzelały z łuku, malowały kredą, a w stoisku DK Zacisze tworzyły „Wakacyjne pejzaże”, „Tajemniczy ogród” i Huśtawki z postaciami z bajek.
Koncert: Szlagiery Dwudziestolecia Międzywojennego
18-09-2016
W DK Zacisze zabrzmiały szlagiery Dwudziestolecia Międzywojennego. Najpiękniejsze piosenki z lat 20. i 30. zaprezentował zespół "Dur-Moll". W filmowych przebojach przypomniane zostały największe gwiazdy tamtego czasu - Hanka Ordonówna, Adolf Dymsza, Eugeniusz Bodo, Zula Pogorzelska i wielu, wielu innych.
Śpiewające Żurawie
15-09-2016 27-10-2016
wrzesień - grudzień 2016

Warsztaty wokalne dla członków Męskiego Zespołu Wokalnego "Żurawie", prowadzone przez prof. Krzysztofa Kusiela-Moroza. Projekt realizowany jest ze środków Funduszu im. Staszka Jonczyka „Śpiewaj” prowadzonego przez Fundację im. Stefana Batorego.

Muzyczne zakończenie lata w ramach projektu Łączy nas śpiew i taniec
13-09-2016
Plenerowe śpiewanie w Parku Wiecha z mieszkańcami Targówka Mieszkaniowego.
Wizyta Burmistrza i Naczelnika Wydziału Kultury i Promocji
12-09-2016
Burmistrz Paweł Michalec i Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Magdalena Anyszewska odwiedzili DK Zacisze. Tematów było dużo. Począwszy od prezentacji nowego sezonu, projektów finansowanych z funduszy europejskich i promocji, a skończywszy na sprawach trudnych: braku środków na Festiwal Artystyczny Targówek, Turniej Breakdance i inne bezpłatne działania.
Pokonkursowa wystawa plakatów filmowych w DK Zacisze
12-09-2016 03-10-2016
12 września-3 października 2016

Wystawa najlepszych plakatów nagrodzonych w Międzynarodowym Konkursie na Plakat Filmowy. Wyboru prac dokonali Andrzej Pągowski, prof. Krzysztof Hejke, Dorota Petrus i Marek Pawłowski. Konkurs zorganizował Dom Kultury Zacisze przy współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Warszawską Szkołą Filmową i Forum Poolse Schoen in Nederland.

Otwarta Niedziela Artystyczna
11-09-2016
Poznaj nasze propozycje! Poznaj naszych instruktorów! Możecie zadać wszystkie pytania dotyczące oferty DK Zacisze i zapisać się na zajęcia. Dla osób, które w tym dniu opłacą wybrane z nowej oferty zajęcia, mamy niespodzianki. Czekamy na Was w niedzielę. Dodatkowo w programie zajęcia manualne i plastyczne dla dzieci.
Dni Targówka z udziałem DK Zacisze
10-09-2016
Zajęcia plastyczne oraz doświadczalne w Parku Bródnowskim. Dzieci na naszym stoisku mogły wykonać nakładki na długopis w niesamowitych kształtach, barwnego konika z grzywą, a Mali Einsteini zaprosili na doświadczenia i eksperymenty. Prezentowaliśmy też naszą ofertę na sezon kulturalny 2016/17 i rozdawaliśmy Informatory.
Łączy nas śpiew i taniec: Warsztaty taneczne
09-09-2016 24-11-2016
Mieszanka tańców polskich i integracyjnych zaproponowana przez Ewę Karasińską-Gajo zaciekawiła mieszkańców Targówka Fabrycznego. Głównym celem projektu było zwiększenie ich uczestnictwa w kulturze. Warsztaty realizowane były w Naszym Klubie od września do listopada 2016.
Otwarte drzwi DK
01-09-2016
Tego dnia spotkaliśmy się z rodzicami i z dziećmi w namiocie przed Domem Kultury Zacisze. Nasi pracownicy prezentowali naszą bogatą ofertą, przygotowaną specjalnie dla Państwa. Była możliwość zapisania dzieci i dorosłych na zajęcia i warsztaty artystyczne. Zebrani zabrali ulotki, foldery i kalendarz wrześniowych wydarzeń. Dodatkowo naszych pracowników można było spotkać przed Szkołą Podstawową nr 28, 52, 84, 114.
Nabór do AKADEMII MALUCHA
01-09-2016
1 września, czwartek

W okresie wakacji trwa nabór do Akademii Malucha w roku szkolnym 2016/2017. W podróż przez kolorowy i magiczny świat zabaw zabierzemy dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat. Czas spędzony w Akademii Malucha umilą nam różnorodne prace twórcze oraz gry i piosenki z elementami języka angielskiego, co tygodniowe zajęcia z instruktorem karate, spotkania z książką i autorami.

Wystawa Szymona Piotrowskiego: Ptasie radio
20-07-2016 09-09-2016
Wystawa prac Szymona Piotrowskiego z pracowni Sztuka na horyzoncie. Szymon Piotrowski: Mam 10 lat. Malowanie i szycie to moje ulubione zajęcia. W ogóle lubię wszystko, co można wymyślić a potem samemu zrobić, z plasteliny, z materiału, z kartek. Mogą to być kartonowe meble, myszki w łupinkach orzecha, uszyty piesek, który mieszka w moim piórniku...
Kabaret dla Seniorów
08-02-2016 19-12-2016
luty - grudzień 2016 

Spotkania z żartem, śmiechem i piosenką dla miłośników teatru i kabaretu. Ćwiczenia i zabawy z tekstem. Przygotowanie autorskich przedstawień kabaretowych.

Wirtualny spacer
Zobaczcie, jak wyglądają nasze pracownie, sale ćwiczeń, galeria i sala teatralna.Więcej...Newsletter
By otrzymywać informacje o wydarzeniach, nowych sekcjach i wyjazdach dołącz do naszych subskrybentów.
 

Partnerzy
Przedstawiamy Państwu grono naszych Partnerów. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i liczy na dalsze owocne działania.Więcej...
Wypełnij wszytstkie pola

targowek.waw.pl