Facebook
You Tube
Międzynarodowy Konkurs Na Plakat Filmowy

Bajkowa Sztuka Dziecka

NAGRODA: Słoneczniki 2014
dla perełki w bogatej ofercie wydarzeń dla dzieci

NOMINACJA: Słoneczniki 2015

NOMINACJA: Słoneczniki 2016

 

Zajęcia dla dzieci w wieku 3-7 lat w poniedziałek, godz. 16.10-17.00.
Instruktor: Lucyna Kraśkiewicz.
Opłata: 70 zł/m-c obejmuje materiały. Pojedyncze zajęcia 25 zł.

Zobacz: REGULAMIN.

 

Twórczość plastyczna to ważny element ogólnego rozwoju dziecka. Zajęcia plastyczne uczą dziecko dostrzegać otaczający świat i postrzegać go wszystkimi zmysłami, rozwijają wyobraźnię i intuicję. Dziecko zdobywa sprawność manualną ułatwiającą naukę pisania. Dzieci mogą wspólnie z bajkowymi bohaterami przeżywać ich przygody, troski, smutki i radości, dzięki czemu rozwijają swoją wrażliwość i empatię.

Lucyna Kraśkiewicz: Na zajęciach sekcji „Bajkowa Sztuka Dziecka” najmłodsi poznają różne techniki plastyczne: rysunkowe, graficzne, malarskie, przestrzenne i płaskie, a spośród nich: wydrapywanka, wyklejanka, wycinanka, stemplowanie, kolaż, frotaż, witraż, płaskorzeźba,  monotypia, kompozycja z masy solnej i inne. Nauczą się posługiwać różnymi materiałami plastycznymi, takimi jak: farby, kredki, tusze, plastelina, bibuła, materiały przyrodnicze i tekstylne.

Warsztaty plastyczne będą wzbogacone w twórcze i bajkowe elementy. Bajkoterapia, to doskonała metoda relaksacyjna, dająca wsparcie i poczucie siły. Bajki, chętnie słuchane przez wszystkie dzieci, pełnią ogromną rolę w ich rozwoju i wychowaniu. Pomagają im zrozumieć świat i siebie oraz zachęcają do pokonywania własnych trudności. Również dostarczają wzorców moralnych, mówią co dobre, a co złe. Dziecko ma możliwość identyfikacji z pozytywnym bohaterem bajki. Dzięki temu pobudza własną wrażliwość, samodzielne myślenie i wyobraźnię.
Po wysłuchaniu różnorodnych bajek oraz baśni, dzieci na warsztatach będą tworzyły ilustracje do nich, uzewnętrzniając przy tym swoje emocje i uczucia. Nie zabraknie ćwiczeń i zabaw stymulujących twórczość, a m.in. układania własnych bajek i tworzenia mini książek artystycznych.

 

Sukcesy:

  • NOMINACJA rodziców do nagrody Słoneczniki 2016 portalu Czasdzieci.pl, więcej...

 

  • Statuetka Słoneczniki 2014 portalu Czasdzieci.pl, więcej... 

 

  • W konkursie plastycznym "Zwierzęta leśne wokół nas" zorganizowanym przez Dom Kultury "Wygoda” wyróżnienia otrzymały: Lena Chajęcka, Wiktoria Dzienis i Antonina Godlewska.  Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 6 czerwca 2014 r. w Domu Kultury „Wygoda”. 

 

  • W konkursie "Kanały, rzeki, morza i oceany" zorganizowanym przez Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy nagrody i dyplomy otrzymały: Adela Kalinowska, Amelia Tyczyńska, Wiktoria Dzienis i Lena Chajęcka.

 

  • Fundacja "Wspólna Droga" United Way Polska wyłoniła aż 8 laureatów z „Bajkowej Sztuki Dziecka” w konkursie "Słodki dzień ze Wspólną Drogą. Wygrane: Antonina Godlewska, Kasia Szewczyk, Marianna Paruch, Wiktoria Fortuna, Amelia Tyczyńska, Lena Chajęcka, Gabriela Barszcz i Wiktoria Dzienis otrzymały nagrody – zabawki od Firmy Mattel Poland Sp. z o.o. Informacje o wynikach znajdują się na stronie: www.wspolnadroga.pl

 

  • Z radością informujemy, że dzieci z sekcji „Bajkowa Sztuka Dziecka” wzięły udział w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo meble.pl sp. z o.o. oraz meble.pl S.A pt. „Mebel dziecięcych marzeń 2014”. Laureatką konkursu została Aleksandra Karwowska (7 lat). Przygotowała pracę zatytułowaną „Stół z kwiatami” (patrz obok). Nagroda - pufa dziecięca marki Sit-Sit trafi do zwyciężczyni. 5 grudnia 2013r. będzie można zobaczyć zwycięską pracę Aleksandry na  łamach wydania 12/2013 miesięcznika „BIZNES  meble.pl” oraz portalu www.meble.pl. Więcej...

 

  • Dzieci z sekcji "Bajkowej Sztuki Dziecka", prowadzonej pod kierunkiem Lucyny Kraśkiewicz wzięły udział w XI Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Klub Kultury "Aleksandrów". Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu Ilustracji do Bajki "Śpiąca Królewna". Miło nam poinformować, że wyróżnienie i nagrodę w konkursie otrzymała Zuzanna Tomasiak. Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wypełnij wszytstkie pola

targowek.waw.pl