Facebook
You Tube

XV Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

25 marca 2017

 

 

Uroczyste rozstrzygnięcie XV Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora z udziałem wykonawców i jurorów (prof. Krzysztof Kusiel-Moroz, Joanna Rawik i Ryszard Makowski). Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody, a publiczność wysłuchała najlepszych prezentacji w wykonaniu Allegrezza del Canto, Klubu Seniora Róże Jesieni, Zespołu Wokalnego Siedleckiego UTW i Powsinian.

 

Program gali:

  • Wystąpienie  Bożenny Dydek Dyrektora Domu Kultury „Zacisze”
  • Wystąpienie przewodniczącego jury prof. Krzysztofa Kusiela- Moroza
  • Rozdanie nagród i prezentacje laureatów.

Dodajmy, że wyboru laureatów dokonało jury w składzie:

 

Laureaci XV Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora:
 
GRAND  PRIX  FESTIWALU: 
  • Chór JUBILUS z Fundacji Wychowanków Harcmistrza Władysława Skoraczewskiego, Warszawa  dyrygent: Krystyna Stańczak-Pałyga, akompaniament: Tadeusz Niećko
 
w kategorii CHÓRY:
  • I miejsce:  Allegrezza del Canto ze Stowarzyszenia  Allegrezza del  Canto w Warszawie, dyrygent: Małgorzata Bela-Krynicka 
  • II miejsce: Tonika z Domu Kultury „Praga” w Warszawie dyrygent: Teodozja Sadowska, akompaniament: Jerzy Muszyński
  • III miejsce: La Musica z Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, dyrygent: Barbara Wasilewska, akompaniament: Joanna Gonera
w kategorii KABARETY 
  • I miejsce: nie przyznano
  • II miejsce: Klub Seniora Róże Jesieni z Gminnego Ośrodka Kultury w Boćkach, instruktor: Mateusz Sacharzewski, Józef Deniziak
  • III miejsce:  Kabaret Białe Anioły z Domu Kultury Zacisze w Warszawie, instruktor: Małgorzata Walczak
w kategorii ZESPOŁY WOKALNE:
  • I miejsce: ex aequo
    • Zespół Wokalny Siedleckiego UTW w Siedlcach, instruktor: Urszula Chruściel,  akompaniament: Marian Chojecki,  
    • Echo Młodości z UTW w Mariampolu, Litwa, instruktor: Birute Pavalkiene, akompaniament: Ausra Morkuniene, Virginija Savicke-Makuniene
  • II miejsce: ex aequo  Oleander z Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, instruktor: Marek Ravski, akompaniament:  Marcin Mazurek, Wrzos z  Miejskiego Ośrodka Kultury "Kamyk" w Pruszkowie, instruktor i akompaniament:  Michał Śniadowski
  • III miejsce:  Grochowskie Nuty z Grochowskiego UTW w Warszawie, instruktor: Marek Ravski
w kategorii ZESPOŁY FOLKLORYSTYCZNE:
 
  • I miejsce: Powsinianie z Centrum Kultury Wilanów w Warszawie, instruktor: Grzegorz Toporowski
  • II miejsce: ex aequo
    • Gołowianie Zespół Pieśni i Tańca z Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, instruktor:  Małgorzata Kurtyka, akompaniament:  Stefania Zębala-Dudek,
    • Barwy Jesieni z Centrum Kultury Raszyn w Raszynie, instruktor i akompaniament: Fryderyk Babiński
  • III miejsce:  nie przyznano

Gratulujemy! 

Gospodarzami gali festiwalu byli  członkowie zespołu wokalno-estradowy „Zaciszańska Nuta”, Męskiego Zespółu Wokalnego „Żurawie” i kabaretu "Białe Anioły".
Organizatorzy

Patronat

    

Słowa kluczowe: muzyka czas wolny 

Wypełnij wszytstkie pola

targowek.waw.pl