Facebook
You Tube

Koncert AbryKadabry: 15 lat? To nie prima aprilis

1 kwietnia 2017


AbraKadabra śpiewa od 15 lat1

To nie prima aprilis – zespół AbraKadabra obchodził 1 kwietnia 2017 swoje 15. urodziny. Co było przez te 15 lat? A w ogóle jak to się zaczęło? Elżbieta Obrębalska zainicjowała powstanie zespołu i od samego początku go prowadzi. „Abrakadabra czarodziejkę zawołajmy” to była pierwsza piosenka, od której zaczęła naukę dzieci. I żeby ten czarodziejski nastrój pozostał nazwała zespół „Abrakadabra”. A potem przez kolejne lata zabierała dzieci w podróż z piosenką, w zaczarowany świat muzyki. Muzyczna przygoda wiele dzieciom daje: uczą się emisji głosu, nie boją się stanąć przed publicznością i zaśpiewać, poznają nowych kolegów i koleżanki, rozwijają się wokalnie i społecznie. Zawsze przeważała w zespole płeć żeńska. Chłopaki są jak rodzynki: jeden, dwóch, a ostatnio – czterech. Rośnie też liczba wszystkich członków zespołu – dawniej było około 10 osób, a od trzech lat jest znacznie więcej rozśpiewanych mieszkańców Zacisza. W ubiegłym roku Ela Obrębalska podzieliła trzydziestoosobowy zespół na dwie grupy. Logicznym kryterium był wiek. I tak powstała Abra (starsza wiekiem i stażem) i Kadabra (dzieci młodsze). Kadabra śpiewa piosenki bajkowe, Abra sięga po piosenkę z tekstem. Część tekstów instruktorka pisze sama. 15 lat to wystarczająco długi czas, żeby zaśpiewać na wielu scenach, poznać nowe miejsca, czasem zdobyć nagrody.

Podczas sobotniego koncertu usłyszeliśmy piosenki: „Jaś i Małgosia”, „Calineczka”, „Czyściochy”, „W chowanego”, „Póki jesteś mały” w wykonaniu Kadabry oraz „Yidl”, „Okularników”, „W ogródeczku”, „Kuplety Starszych Panów”, „Melancholię”, „Być kobietą” i wiele innych. Gościnnie wystąpiły cztery dorosłe już wokalistki z dawnej Abrykadabry.
Sobotnie wydarzenie było ucztą artystyczną dla licznie przybyłej publiczności. A po delektowaniu się sztuką nadszedł czas na słodką ucztę czyli tort. Specjalnie na tę okazję został zamówiony tort z ogromną czapką czarodziejki, która do dziś czaruje na scenie podczas występów dzieci. (KT)

 

 

 

Recenzje

Wypełnij wszytstkie pola

targowek.waw.pl