Facebook
You Tube
Nowy sezon 2016/2017
Informacje o sekcjach i warsztatach zaprezentujemy 23.08.16!
więcej

Plastyczne i manualne

ARCHItekturki
06-08-2015
Z lotu ptaka i żabiej perspektywy… Zajęcia architektoniczne dla dzieci w wieku 6-10 lat, których celem jest szersze zainteresowanie dzieci otaczającą je rzeczywistością, światem współczesnym, zwrócenie uwagi na znaczenie edukacji architektonicznej, rozwijanie wrażliwości przestrzennej i kreowanie przyszłych gustów.
Bajkowa Sztuka Dziecka
05-08-2015
Zajęcia plastyczne rozbudzają w dzieciach chęć poszukiwań i tworzenia. Dzieci zdobywają sprawność manualną, uczą się myśleć przestrzennie. Istnieje możliwość połączenia z zajęciami baletowymi. Bajkowa Sztuka Dziecka otrzymała nagrodę Słoneczniki 2014 oraz nominację do Słoneczników 2015 portalu Czasdzieci.pl, jako perełka w bogatej ofercie wydarzeń dla dzieci.
Ceramika
16-09-2015
Praktyczna nauka ręcznego formowania gliny oraz praca na elektrycznym kole garncarskim. Lepienie przedmiotów podstawowymi technikami: z plastra, z wałeczków, z bryły. Figurki, naczynia, ozdoby i wszystko co podpowie wyobraźnia.
Gałgankowy świat
31-07-2015
Nominacja do nagrody Słoneczników 2015. Jak połączyć tkaninę z wełną, sznurkiem, koralikami? Jak ożywić gałganki? Co jest ważne w doborze elementów? Makrama, szycie przytulanek z filcu, eksperymenty z tkaniną, robótki ręczne. Gałgankowy świat to połączenie tradycji z nowoczesnością
HOP! ART
29-07-2015
NOWOŚĆ! Zajęcia Hop! Artu mają na celu rozpalić pasję do rysowania i malowania. Zajęcia łączą tematyczną inspirację dziełami dawnych mistrzów i współczesnych twórców. Przy pomocy różnych technik uczestnicy nauczą się jak uzyskać rozmaite faktury i wzory, nabędą umiejętność poruszania się wśród wytworów sztuki współczesnej i bycia ich świadomym odbiorcą.
Kalejdoskop plastyczny
27-07-2015
Tematy i techniki zmieniają się jak w kalejdoskopie. Każde dziecko będzie mogło własnoręcznie wykonać rysunki, obrazy, grafiki lub rzeźby zainspirowane twórczością znanych artystów lub konkretnym dziełem. Podczas zajęć powstaną również niebanalne przedmioty użytkowe oraz ciekawe prace przestrzenne.
Kolorowa kraina - Plastyka dla dzieci
26-07-2015
Zajęcia, na których dzieci poznają barwy, figury, faktury wykorzystując techniki plastyczne, a przede wszystkim będą się dobrze bawić. Celem zajęć jest wydobycie oraz rozwijanie naturalnej kreatywności dzieci. Finałem będzie „Moja książeczka” każdego uczestnika będąca przeglądem wykonanych prac.
Nitką inspirowane
24-07-2015
Haft artystyczny, Richelieu, krzyżykowy - haftowane obrusy, obrazy, serwetki i elementy dekoracyjne.
Pracownia rysunku i malarstwa
21-07-2015
W programie nauka rysunku i malarstwa od podstaw. Pastele suche i olejowe, akryle, farby olejne. Warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Istnieje możliwość przyprowadzania dzieci na zajęcia ze Szkoły nr 84. Wystawa prac na Koniec Sezonu.
Rysunek
20-07-2015
Program obejmuje naukę rysunku architektonicznego i przybliża zagadnienia takie jak: zasady perspektywy i światłocień, rysunek z wyobraźni oraz natury, proporcje. Zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży
Sztuka na horyzoncie
19-07-2015
Warsztaty w pracowni rysunku i malarstwa, których celem jest uwrażliwienie na sztukę. Podczas warsztatów stacjonarnych uczestnicy poznają różne techniki oraz zasady kompozycji i powstawania obrazu. Raz w miesiącu organizowane będą spotkania z artystami, wizyty w ich pracowniach i warsztaty tematyczne prowadzone przez ludzi sztuki.
Wehikuł sztuki, czyli historia sztuki dla najmłodszych
16-07-2014
Nominacja do nagrody Słoneczniki 2015! To podróż do świata sztuki, w którą zabieramy dzieci w wieku 6-10 lat. Od sztuki Dalekiego Wschodu po wybitne dzieła współczesnych artystów. Na każdym spotkaniu, w oparciu o podstawowe informacje, dzieci wykonają prace plastyczne nawiązujące stylem do konkretnej epoki lub wybranego dzieła sztuki.
Wirtualny spacer
Zobaczcie, jak wyglądają nasze pracownie, sale ćwiczeń, galeria i sala teatralna.Więcej...Newsletter
By otrzymywać informacje o wydarzeniach, nowych sekcjach i wyjazdach dołącz do naszych subskrybentów.
 

Partnerzy
Przedstawiamy Państwu grono naszych Partnerów. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i liczy na dalsze owocne działania.Więcej...
Wypełnij wszytstkie pola

targowek.waw.pl