Facebook
You Tube
ArtWakacje z DK Zacisze
Wakacyjna Akademia Designu, Szermieka, LEGO, Lato w Mieście! Zapraszamy!
więcej
Słoneczniki

Zajęcia manualne i plastyczne

ARCHItekturki
06-08-2014
Z lotu ptaka i żabiej perspektywy… Zajęcia architektoniczne dla dzieci w wieku 6-10 lat, których celem jest szersze zainteresowanie dzieci otaczającą je rzeczywistością, światem współczesnym, zwrócenie uwagi na znaczenie edukacji architektonicznej, rozwijanie wrażliwości przestrzennej i kreowanie przyszłych gustów.
Bajkowa Sztuka Dziecka
05-08-2014
Zajęcia plastyczne rozbudzają w dzieciach chęć poszukiwań i tworzenia. Dzieci zdobywają sprawność manualną, uczą się myśleć przestrzennie. Istnieje możliwość połączenia z zajęciami baletowymi. Bajkowa Sztuka Dziecka otrzymała statuetkę Słoneczniki 2014 portalu Czasdzieci.pl, jako perełka w bogatej ofercie wydarzeń dla dzieci.
Ceramika
04-08-2014
Praktyczna nauka ręcznego formowania gliny oraz praca na elektrycznym kole garncarskim. Lepienie przedmiotów podstawowymi technikami: z plastra, z wałeczków, z bryły. Figurki, naczynia, ozdoby i wszystko co podpowie wyobraźnia.
Gałgankowy świat
31-07-2014
Patchwork, artystyczne torebki... Jak połączyć tkaninę z wełną, sznurkiem, koralikami? Jak ożywić gałganki? Co jest ważne w doborze elementów? Uczestnicy uczą się jak dobrać kolory i faktury tkanin.
Kalejdoskop plastyczny
27-07-2014
Tematy i techniki zmieniają się jak w kalejdoskopie. Każde dziecko będzie mogło własnoręcznie wykonać rysunki, obrazy, grafiki lub rzeźby zainspirowane twórczością znanych artystów lub konkretnym dziełem. Podczas zajęć powstaną również niebanalne przedmioty użytkowe oraz ciekawe prace przestrzenne.
Nitką inspirowane
24-07-2014
Haft artystyczny, Richelieu, krzyżykowy - haftowane obrusy, obrazy, serwetki i elementy dekoracyjne.
Pracownia rysunku i malarstwa
21-07-2014
W programie nauka rysunku i malarstwa od podstaw. Pastele suche i olejowe, plastelina, ołówek, akwarele i akryle. Warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Istnieje możliwość przyprowadzania dzieci na zajęcia ze SP nr 84 w Warszawie, jak również w terminie dogodnym dla rodziców (np. poniedziałek, godz. 8.30-10.00, 10.30-12.00 lub czwartek, godz. 9.45-11.15).
Rysunek
20-07-2014
Program obejmuje naukę rysunku architektonicznego i przybliża zagadnienia takie jak: zasady perspektywy, światłocień, rysunek z wyobraźni oraz natury, proporcje. Zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży.
Smyki w krainie plastyki
19-07-2014
Zabawy plastyczne stworzone z myślą o najmłodszych, w czasie których maluszki odkrywać będą swoje twórcze możliwości, rozwijać percepcję, wyobraźnię, kształtować sprawność manualną, wrażliwość estetyczną. Będą uczyć się samodzielności i współdziałania w grupie, a przede wszystkim będą twórczo się bawić.
Sztuka na horyzoncie
19-07-2014
Warsztaty w pracowni rysunku i malarstwa, których celem jest uwrażliwienie na sztukę. Podczas warsztatów stacjonarnych uczestnicy poznają różne techniki oraz zasady kompozycji i powstawania obrazu. Raz w miesiącu organizowane będą spotkania z artystami, wizyty w ich pracowniach, warsztaty tematyczne.
Wehikuł sztuki, czyli historia sztuki dla najmłodszych
16-07-2014
Fascynująca podróż do świata sztuki, od czasów najdawniejszych do najnowszych, od rysunków na ścianach jaskiń, po wybitne dzieła współczesnych artystów. Na każdym spotkaniu, w oparciu o podstawowe informacje, dzieci wykonają prace plastyczne nawiązujące stylem do konkretnej epoki lub wybranego dzieła sztuki. Poznają m.in. ekscentrycznego Van Gogha i jego niesamowite dzieła, dowiedzą się dlaczego Duchamp domalował Mona Lisie wąsy, odkryją wiele sekretów, które skrywają dzieła i ich twórcy.
Wirtualny spacer
Zobaczcie, jak wyglądają nasze pracownie, sale ćwiczeń, galeria i sala teatralna.Więcej...Newsletter
By otrzymywać informacje o wydarzeniach, nowych sekcjach i wyjazdach dołącz do naszych subskrybentów.
 

Partnerzy
Przedstawiamy Państwu grono naszych Partnerów. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i liczy na dalsze owocne działania.Więcej...
Wypełnij wszytstkie pola

targowek.waw.pl