Facebook
You Tube

Archiwum

Festiwal Piosenki Seniorów Prawobrzeżnej Warszawy
28-06-2017

28 czerwca, środa

Uprzejmie informujemy, że w tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Seniorów Prawobrzeżnej Warszawy biorą udział soliści Domu Kultury Zacisze: Waldemar Mieleszczuk i Krzysztof Hołymczuk. Uroczysta gala odbędzie się w Centrum Promocji Kultury w Warszawie przy ul. Podskarbińskiej 2.

Praga Gada Gwarą
19-06-2017
Międzypokoleniowy warsztat przybliżający mieszkańcom Warszawy język stolicy sprzed lat. Projekt polega na rejestracji opowieści seniorów z Pragi i ich adaptacji przez artystów w formie komiksu. Tegoroczna edycja projektu przebiega pod nazwą „Praga Gada Gwarą” i w ramach niej wraz ze Stowarzyszeniem Gwara Warszawska prowadzony jest cykl warsztatów gwary warszawskiej.
Relacja z warsztatów Praga Gada Gwarą w TVP3 Warszawa
19-06-2017
Praga Gada Gwarą to tytuł cyklu warsztatów, podczas których Warszawiacy poznają język stolicy sprzed lat. W DK Zacisze w zajęciach brali udział licealiści oraz seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zapraszamy do obejrzenia relacji.
VIII Dzień Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Torze Służewiec
17-06-2017

17 czerwca, sobota

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora do uczestnictwa w VIII Dniu Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Torze Służewiec.

miejsce: Tor Służewiec

 

 

Plener malarski na Warmii w Nowym Kawkowie
15-06-2017 18-06-2017
Dom Kultury Zacisze zorganizował plener malarski w urokliwym Kawkowie Nowym. Kojarzonym z Warmią i lawendowymi wzgórzami. Plener adresowany był do uczestników zajęć z pracowni rysunku i malarstwa i studentów UTW Domu Kultury Zacisze. Właściciele Lawendowego Muzeum Żywego udostępnili naszym dwóm koleżankom miejsce do stworzenia muralu, a mieszkańcy przyjęli zaproszenie na nasz wernisaż prac.
Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2016/2017 UTW DK Zacisze
12-06-2017
12 czerwca, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury Zacisze. Wstęp wolny!

Klub Ludzi Kultury
09-06-2017
9 czerwca, piątek 

Zapraszamy na czerwcowe spotkanie Klubu Ludzi Kultury. Odwiedzą nas goście z Białegostoku i Ciechanowa. Obejrzymy wystawę ilustracji książek: "Mały Książę", "Kubuś Puchatek" i "Przygody Rozbójnika Rumcajsa". Usłyszymy minikoncert  w wykonaniu Dariusza Dęgi (II skrzypek Filharmonii Narodowej w Warszawie) -  PRO MEMORIAM oraz Stefana Welbela (fortepian) - PAMIĘTAJMY  O  HEMARZE.

Robimy podróże: Kierunek Ameryka Północna
07-06-2017
Celem naszego spotkania były kraje: Meksyk, USA, Kanada. Zastanawialiśmy się, dlaczego warto odwiedzić te miejsca? Jak to zrobić na własną rękę? Słuchaliśmy wspomnień naszego gościa specjalnego – Hanny Ciemińskiej z prawdziwej wyprawy marzeń – samochodem ze wschodu na zachód USA.
Wykład UTW: Gustaw Kilmt i Emilia Floge: sztuka, miłość i moda
05-06-2017

5 czerwca, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na wykład "Gustaw Kilmt i Emilia Floge: sztuka, miłość i moda", który wygłosi dr Magda Bialic, kostiumolog i historyk sztuki.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Wyjście UTW: Muzeum Bursztynu w Warszawie
01-06-2017

1 czerwca, czwartek

Serdecznie zapraszamy do wspólnego zwiedzania Muzeum Bursztynu w Warszawie.

Dzień Matki Sybiraczki
31-05-2017

31 maja, środa

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Koła Terenowego Sybiraków Warszawa Praga-Północ z okazji Dnia Matki. Usłyszymy występ zespołu "Zaciszańska Nuta", akompaniament: Jan Czerwiński i solistów DK Zacisze, akompaniament: Julia Greke-Patej.

Koncert gitarowy Jana Kasprzyka na Dzień Matki
29-05-2017
29 maja, poniedziałek

Jan Kasprzyk, muzyk, kompozytor, autor wydawnictw muzycznych zaprezentuje publiczności specjalny koncert gitarowy z okazji Dnia Matki. Wykona utwory renesansowe, barokowe, preludia i miniatury własne. Artysta przez kilka lat akompaniował artystom lirycznym we Francji, Belgii, Holandii i Szwajcarii. W ciągu ostatnich lat nagrał 29 płyt CD. Skomponował ponad 400 utworów na gitarę solo, duety i tria, 60 piosenek do tekstów Maurice Careme, Mirona Białoszewskiego i własnych.

Akcja: Zieleń - Ptaki wokół nas
29-05-2017

29 maja, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z Fundacją Alter eko w ramach projektu Akcja: Zieleń. Tym razem spotkamy się z ornitologiem i udamy się na wycieczkę do Lasku Bródnowskiego w poszukiwaniu ciekawych ptasich okazów.

Warsztaty florystyczne: Dekoracje i bukiety ślubne
26-05-2017
26 maja, piątek

Tematem warsztatów będzie oprawa ślubna, czyli kwiaty wokół pary młodej. Poczynając od bukietu ślubnego, który powinien być najpiękniejszy na świecie, a przede wszystkim dobrany do charakteru panny młodej i do sukni. Dowiecie się, jak udekorować kwiatami samochód na ślub, jak stworzyć bukiet dla druhny, czy bardziej praktyczny korsarz.

Wyjście UTW: Muzeum Domków dla Lalek
25-05-2017

25 maja, czwartek

Serdecznie zapraszamy do wspólnego zwiedzenia Muzeum Domków dla Lalek, które mieści sie w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Wykład UTW: Dwie wyspy, dwie historie
22-05-2017

22 maja, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z naszą koleżanką Barbarą Ślebodą- podróżniczką. Tym razem odwiedzimy dwie wyspy, dwie historie. Będzie to Islandia i Kuba.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

II Spotkanie Chórów i Zespołów Targówka
20-05-2017

20 maja, sobota

Serdecznie zapraszamy na II Spotkanie Chórów i Zespołów Targówka. Wystąpią nasze zespoły wokalne "Zaciszańska Nuta" i "Żurawie".

Organizatorem Spotkania jest Parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego.

Klub Ludzi Kultury w maju
19-05-2017

19 maja, piątek

Serdecznie zapraszamy na majowe spotkanie Klubu Ludzi Kultury. W programie Miłosne perypetie króla Zygmunta II Augusta, spotkanie czytelników Przekroju. Gościem specjalnym będzie Wojciech Dąbrowski.

Rajskie ptaki – wolne, mądre, uroku i tragizmu pełne
18-05-2017

18 maja, czwartek

Czytelnia Naukowa serdecznie zaprasza na spotkanie literackie ze Stanisławem Ulickim.

miejsce: Czytelnia Naukowa, Warszawa, ul. Św. Wincentego 85.

Wstęp wolny!

Wyjazd: Z artystyczną wizytą w Reymontówce
15-05-2017 18-05-2017
15-18 maja, poniedziałek-czwartek

Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjeździe kulturalno-integracynym studentów UTW, uczestniczek zajęć z Pracowni Tkactwa i Przyjaciół Domu Kultury Zacisze.

Akcja: Zieleń - Rośliny domowe
15-05-2017

15 maja, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z Fundacją Alter eko w ramach projektu Akcja: Zieleń.

Wykład UTW: Najnowsze muzea na świecie
15-05-2017

15 maja, poniedziałek

Serdecznie zapraszam na wykład „Najnowsze muzea na świecie” z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów, który wygłosi Jerzy Halbersztadt - wiceprzewodniczący Komitetu Narodowego ICOM POLSKA Międzynarodowej Rady Muzeów.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Robimy podróże: Kierunek Australia
10-05-2017
Bezkresne równiny, czerwone piaski, bajeczne plaże. Kangury, koale i diabły tasmańskie w naturalnym środowisku. A na wyciągnięcie ręki przyjaźni mieszkańcy. Czy taka jest Australia? Jak nie zbankrutować i zorganizować ciekawą podróż po Australii i Nowej Zelandii? Co najmniej 15 przydatnych i praktycznych trików na udaną podróż po Australii!
Wizyta w Szkole Filmowej
09-05-2017

9 maja, wtorek

Serdecznie zapraszamy na nagranie programu Kingi Burzyńskiej „Szkoła Filmowa” w Teatrze Collegium Nobilium. Gośćmi nagrania będzie Jan Englert i Magdalena Boczarska.

Wstęp wolny!

Wykład UTW: Najpiękniejsze - opowieść o Katarzynie i Elizie z Branickich
08-05-2017

8 maja, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na wykład „Najpiękniejsze - opowieść o Katarzynie i Elizie z Branickich”, który wygłosi dr Magda Bialic, kostiumolog i historyk sztuki.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Nasz kabaret walczy o Laur Wiecha
08-05-2017

8 maja, poniedziałek

Z przyjemnością informujemy, że nasz kabaret  został zakwalifikowany przez Biuro II Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha do etapu półfinałowego. Zapraszamy na występ do Teatru Rampa.

Gratulujemy!

Akcja: Zieleń
08-05-2017

8 maja, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem Fundacji panią Danielą Grzesińską z Fundacji alter eko.

Koncert na Jasnej Górze
06-05-2017 07-05-2017
Na zaproszenie Zarządu Oddziału Warszawskiego Związku Sybiraków w tegorocznej XVIII Pielgrzymce Sybiraków, Rodzin Żołnierzy Armii Andersa i Kościuszkowców na Jasną Górę i do Grodźca udział wzięli członkowie zespołów wokalnych "Zaciszańska Nuta" i "Żurawie"z UTW Domu Kultury "Zacisze". Na tę uroczystość zespoły przygotowały wyjątkowy koncert.
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
29-04-2017
Warsztaty tkactwa artystycznego dla młodzieży i dorosłych. Sekrety tkactwa przybliżała Teresa Szczepańska. W programie: poznanie i przygotowanie warsztatu pracy, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik oraz nauka cieniowania, wykonanie gobelinu wg własnego projektu.
Warsztaty florystyczne: Aranżacje florystyczne w bieli
28-04-2017
Jak połączyć zieleń i biel? Do czego wykorzystać młode pędy? Jak kompozycją podkreślić rangę uroczystości? Mogą to być dekoracje komunijne, aranżacje wystroju wnętrza i stołu na różne okazje: rodzinny obiad, większe przyjęcie lub po prostu na powitanie lata. Jak natura może nam pomóc ubrać stół?
Warsztaty z kolorystyki
28-04-2017
Warsztaty z kolorystyki dla pań zainteresowanych podkreśleniem swojej urody, pragnących zdobyć praktyczne umiejętności niezbędne do budowania eleganckiego wizerunku seniora. Zajęcia wzbogacone są konsultacjami indywidualnymi, każda z uczestniczek będzie mieć wykonaną analizę kolorystyczną oraz dobrane kolory do farbowania włosów i kolory kosmetyków do makijażu.
Wykład UTW: Zagrożenia dla współczesnego świata
24-04-2017

24 kwietnia, poniedziałek

Zapraszamy na wykład "Zagrożenia dla współczesnego świata", który wygłosi prof. zw. Waldemar Dziak, politolog, specjalista w zakresie stosunków międzynarodowych.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Wystawa gobelinów w Pałacu w Chrzęsnem
22-04-2017 14-05-2017
22 kwietnia-14 maja, Pałac w Chrzęsnem

Otwarciu wystawy gobelinów pracowni tkactwa artystycznego Domu Kultury „Zacisze” towarzyszył koncert w wykonaniu Julii Greke-Patej (sopran) oraz Alicji Mieszało i Krzysztofa Hołymczuk, solistów z sekcji Solo Clasic DK Zacisze z akompaniamentem Zbigniewa Pateja.

Klub Ludzi Kultury: Sztuka translatorska i blogowania
21-04-2017
Kwietniowe spotkanie Klubu Ludzi Kultury poświęcone będzie sztuce translatorskiej i blogowania, bardzo starej i najnowszej sztuce literackiej. Gościem specjalnym będzie Bogusław Zakrzewski, tłumacz na chiński i angielski. Spotkanie uświetni koncert pianistyczny Stefana Welbela.
Robimy podróże: Kierunek Ameryka Południowa
19-04-2017
Podróż do Ameryki Południowej to marzenie wielu z nas. Jak to marzenie spełnić i nie zbankrutować? Dowiecie się, gdzie można znaleźć ważne informacje o takiej podróży i jak ją zaplanować. Jakie koszty trzeba uwzględnić. Kiedy jechać i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w poszczególnych krajach.
Wielkanocne spotkanie Koła Sybiraków
12-04-2017

12 kwietnia, środa

Wielkanocne spotkanie Sybiraków uświetnił koncert poetycko-muzyczny „Przez Krzyż do Zmartwychwstania” w wykonaniu solistów DK Zacisze. Akompaniowała p. Jula Greke-Patej. Gościliśmy przedstawicieli Oddziału Warszawskiego Związku Sybiraków pana prezesa Mieczysława  Pogodzińskiego i panią wiceprezes Małgorzatę Stankiewicz.  Życzenia złożyli również ksiądz Andrzej Mazański - kapelan naszych Sybiraków i siostry Antonietta i Daniela ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.  

 

Wielkanocne spotkanie studentów UTW DK Zacisze
10-04-2017

10 kwietnia, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy do udziału w Wielkanocnym spotkaniu studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku i na koncert poetycko-muzyczny „W Krzyżu cierpienie, w Krzyżu zbawienie” solistów Domu Kultury „Zacisze”. Solistom akompaniować będzie Julia Greke- Patej.

Życzenia świąteczne
10-04-2017
Życzymy Państwu,
żeby czas Wielkanocny
był chwilą zatrzymania i zadumy,
a jednocześnie czasem spotkań,
dobrych rozmów
oraz wiosennego ciepła

Dyrektor i Pracownicy
Domu Kultury Zacisze

Rodzinne warsztaty artystyczne: W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka
08-04-2017
Tuż przed Niedzielą Palmową zaprosiliśmy małych i dużych na rodzinne warsztaty tworzenia ozdób i kartek świątecznych. Przy zaciszańskim stole zasiadło ponad 100 osób. Powstało mnóstwo ciekawych i oryginalnych prac. Mamy nadzieję, że w czasie świąt skierujecie swoje myśli w naszą stronę:)
GITARERRA XI Przegląd Zespołów i Indywidualnej Gitary Klasycznej
08-04-2017
W DK Zacisze po raz jedenasty zabrzmiała muzyka gitarowa podczas Przeglądu Zespołów i Indywidualnej Gitary Klasycznej GITARERRA. Wydarzenie ma wierną widownię i wciąż przyciąga uwagę nowych gitarzystów. Jest zaciszańskim świętem muzyki. Przegląd nie ma ograniczeń wiekowych, a jedynie czasowe.
Wyjście UTW: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
06-04-2017

6 kwietnia, czwartek

Serdecznie zapraszamy do wspólnego wyjścia kulturalno-integracyjnego do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych na wystawę Cichociemni. Spotkania filmowe.

miejsce: warszawa, ul. Chełmska 21.

KABARET ZATARG
04-04-2017
Próby (2h) odbywają się w poniedziałki w godz. 13.30-15.30 Spotkania bezpłatne. Spotkania z żartem, śmiechem i piosenką dla miłośników teatru i kabaretu. Ćwiczenia i zabawy z tekstem. Przygotowanie autorskich przedstawień kabaretowych. Praca z mikrofonem.
Wystawa fotografii Wojciecha Walkiewicza: Miasto nad Wisłą
03-04-2017 10-05-2017
2 kwietnia-10 maja

Wystawa fotografii Wojciecha Walkiewicza „Miasto nad Wisłą” obejmująca dwa cykle fotografii „Zamrozy”, który można potraktować, jak zapis niedzielnego spaceru nad Wisłę i „Siekierki” - opuszczone ogródki działkowe, chaszcze i zarośla. Otwarciu wystawy towarzyszył koncert zespołu Plateau.

Wykład UTW: Pozorna emancypacja kobiet w Indiach-wyzwania współczesności
03-04-2017

3 kwietnia, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na wykład "Pozorna emancypacja kobiet w Indiach-wyzwania współczesności'', który wygłosi dr Justyna Turek w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN. Wykład jest kontynuacją cyklu "Religie świata".

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Koncert muzyki sakralnej: Concordia Chor
02-04-2017
Na specjalne zaproszenie Dyrektora Domu Kultury Zacisze i Proboszcza Parafii Św. Rodziny w Kościół Św. Rodziny wystąpił chór Concordia pod kierownictwem Galiny Kazimirovskiej. Concordia to 25 osobowy białoruski chór klasyczny. Repertuar chóru jest bogaty i różnorodny: muzyka antyczna (pisana w XVI w), białoruska muzyka ludowa, zachodnioeuropejska muzyka epoki romantyzmu, rosyjska muzyka sakralna okresu klasycyzmu, muzyka nowoczesna.
Koncert: PLATEAU
02-04-2017
Koncert zespołu PLATEAU, który z powodzeniem łączy poetyckie teksty z rockowymi brzmieniami. Wykonawcy: Michał Szulim - wokal, Karol Kowalczyk - gitara, Marcin Lizak - bas i Mirosław Rudziński - perkusja. Plateau to twórcy przebojów: „Niebezpiecznie piękny świt” i „Nic nie pachnie jak ty”. Popularność przyniósł im bestsellerowy album „Projekt Grechuta” (2011), na którym zamieścili swoje autorskie i odważne wersje piosenek Mistrza.
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
01-04-2017
1 kwietnia, sobota

Warsztaty tkactwa artystycznego dla młodzieży i dorosłych. Sekrety tkactwa przybliża Teresa Szczepańska. W programie: poznanie i przygotowanie warsztatu pracy, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik oraz nauka cieniowania, wykonanie gobelinu wg własnego projektu.

Metafizyczna konferencja, czyli prawdziwa twarz Godota
30-03-2017

30 marca, czwartek

Czytelnia Naukowa serdecznie zaprasza na spotkanie z bibliotekarskim teatrem „ Miedzy wierszami ", który działała przy Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe.

miejsce: Czytelnia Naukowa, Warszawa, ul. Św. Wincentego 85.

Wstęp wolny!

Spotkanie Sybiraków
29-03-2017

29 marca, środa

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Koła Terenowego Związku Sybiraków Warszawa Praga Północ imienia Św. Arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego, w którym weźmie udział pani Anna Dzienkiewicz z Instytutu Studiów Politycznych PAN i opowie o roli sztuki na zesłaniu i w sowieckich łagrach.

Wykład UTW: Wizerunek seniora: kreowanie wizerunku, warsztaty stylu
27-03-2017

27 marca, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład " Wizerunek seniora: kreowanie wizerunku, warsztaty stylu" z Agnieszką Jelonkiewicz - trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

XV Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora
25-03-2017
Uroczyste rozstrzygnięcie XV Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora z udziałem wykonawców i jurorów (prof. Krzysztof Kusiel-Moroz, Joanna Rawik i Ryszard Makowski). Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody, a publiczność wysłuchała najlepszych prezentacji w wykonaniu Allegrezza del Canto, Klubu Seniora Róże Jesieni, Zespołu Wokalnego Siedleckiego UTW i Powsinian.
Warsztaty florystyczne: Bukiet podstawowy wiązany w ręku
24-03-2017
Niepowtarzalny bukiet na różne okazje własnoręcznie wykonany? To jest możliwe. Informacje teoretyczne przemycane podczas praktycznej nauki układania kwiatów. Jakie są rodzaje bukietów? Jak dobierać kwiaty? Które ze sobą łączyć? I jeszcze materiały do wykończenia: pędy roślin, gałązki i liście, a może rafia? Taki bukiet każdy chciałby mieć!
Klub Ludzi Kultury
24-03-2017
24 marca, piątek

Jan Paweł II jakiego nie znamy! Spotkanie wokół książki „Nie stracić wiary w Watykanie" i rozmowa z autorem Stefanem Frankiewiczem, ambasadorem Polski w Watykanie w latach 1995-2001. Fragmenty książki zaprezentuje Wojciech Stockinger. Gość specjalny: Komandor Jacek Puchnowski, prezes Klubu Jachtowego AUGUST.

Recital Alicji Mieszało: Jesteś moją miłością
22-03-2017

 22 marca, środa

Serdecznie zapraszamy do Węgrowskiego Ośrodka Kultury na recital Alicji Mieszało – laureatki wielu wokalnych konkursów.

miejsce: Węgrowski Ośrodek Kultury, ul. Adama Mickiewicza 4A.

Robimy podróże: Kierunek AFRYKA
22-03-2017
Prawdziwa Czarna Afryka fascynuje nas od dawna. Opowiemy, jak zorganizować „wyprawę życia”. Jaki kierunek w Afryce wybrać, czy to bezpieczne, czy mnie na to stać? Co trzeba wiedzieć, żeby wyprawa „na koniec świata” stała się podróżą „w zasięgu ręki”.
Wykład UTW: Świat w 2017 roku
20-03-2017

20 marca, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na wykład, który wygłosi prof. zw. Waldemar Dziak, politolog, specjalista w zakresie stosunków międzynarodowych.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Czwartkowe Spotkanie z Filmem
16-03-2017

16 marca, czwartek

Serdecznie zapraszamy do wspólnego wyjścia do kina w ramach Filmowego Klubu Seniora "Praha".

miejsce: Kino Praha, Warszawa, ul. Jagiellońska 26.

Wykład UTW: Rola ojca i dziadka – zapomniana czy (wciąż) nie odkryta?
13-03-2017

13 marca, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na wykład "Rola ojca i dziadka – zapomniana czy (wciąż) nie odkryta?", który wygłosi prof. dr hab Witold Starnawski z UKSW w Warszawie

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

 

Warsztaty florystyczne: Tulipany w akcji
10-03-2017
Marzec to doskonały moment, żeby zająć się tulipanami. To szczyt ich popularności. Oszałamiają wielością kolorów i kształtów. Są idealnym materiałem florystycznym, ponieważ dzięki takiej różnorodności dają szerokie możliwości kompozycyjne. Na świecie występuje kilkanaście tysięcy odmian tulipanów. Jak je łączyć? Z czym? Jak je zaczarować i nimi oczarować?
Wyjście UTW: Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
09-03-2017

9 marca, czwartek, godz. 11.40- wejscie

Uprzejmie informujemy, że 9 marca odbędzie się wspólne wyjście kulturalno-integracyjnego do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie na wystawę "Płyń lub giń". Zapraszamy.

 

Koncert : Kobieto, kobieto
08-03-2017

8 marca, środa

Czytelnia Naukowa serdecznie zaprasza na muzyczne koncert "Kobieto, kobieto".

miejsce: Czytelnia Naukowa, Warszawa, ul. Św. Wincentego 85.

Wstęp wolny!

Wykład UTW: Albowiem prysły zmysły, czyli jak rośliny odbierają świat
06-03-2017

6 marca, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na wykład "Albowiem prysły zmysły, czyli jak rośliny odbierają świat", który wygłosi dr Danuta Solecka z Instytutu Biologii Instytutu Biologii Eksperymentalnej i Biotechnologii Roślin Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Koncert: Wojciech Gogolewski Trio
05-03-2017
Jazz i Skaldowie na Zaciszu czyli Wojciech Gogolewski Trio. W DK Zacisze usłyszeliśmy utwory z płyty „Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego” czyli piosenki Skaldów w jazzowych aranżacjach Wojciecha Gogolewskiego. Było pięknie i ściskało w środku. Takie koncerty sprawiają, że człowiek jest „cały w skowronkach”. Taka muzyka dodaje sił. Koncert otworzył wystawę plakatów Andrzeja Pągowskiego.
Odszedł Bogdan Szpak
04-03-2017

4 marca

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi Bogdana Szpaka.

Bogdan był instruktorem Klubu tenisa stołowego przy UTW DK Zacisze.

Koleżanki i koledzy.

Andrzej Pągowski o wystawie plakatów w Radiu RDC
04-03-2017
Zapraszamy na rozmowę z Andrzejem Pągowskim, autorem ilustracji książkowych i prasowych, twórcą okładek wydawnictw płytowych, autorem scenografii teatralnych i telewizyjnych, a przede wszystkim plakatów. Artysta opowiadał o plakatach zgromadzonych na wystawie "Za ciszę..:)" i 40-leciu pracy twórczej.
Podsumowanie XV Festiwalu Seniorów w Radiu RDC
26-02-2017
Zapraszamy do wysłuchania audycji „Wieczór RDC”, w której Agnieszka Lipka-Barnett na gorąco rozmawiała z Bożenną Dydek, dyrektor DK Zacisze oraz prof. Krzysztofem Kusiel-Morozem, przewodniczącym jury o festiwalowej atmosferze, o zespołach, chórach i kabaretach, które „porwały” publiczność i o laureatach XV Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora.
KOMUNIKAT NR 2
26-02-2017

Uprzejmie informujemy, że w semestrze letnim wykłady rozpoczynać się będą o godz. 10.30.

Pierwszy wykład o zmienionej godzinie odbędzie się 27 lutego.

Prosimy o punktualne przybycie.

Dziękujemy.

Wykład UTW: Złożone systemy adaptacyjne w erze molekularno-usługowej
26-02-2017
Wykład “Złożone systemy adaptacyjne w erze molekularno-usługowej” wygłosił prof. dr hab. Michał Sobolewski - światowej sławy informatyk pracujący w USA i Polsce, mąż Ireny Jarockiej.
Wyniki XV Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora
25-02-2017 26-02-2017
Przedstawiamy wyniki  XV  Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Ferie 2017: Intensywny kurs tańca towarzyskiego dla dorosłych
20-02-2017 23-02-2017
Żeby swobodniej poczuć się na parkiecie zorganizowaliśmy intensywny kurs tańca. W programie nauka tańców standardowych: walc angielski i wiedeński, tango oraz latynoamerykańskich: rumba, cha-cha, salsa, tańce dyskotekowe, rock’n’roll. Warsztaty poprowadzi Robert Kulesza, trener, choreograf, sędzia i szkoleniowiec.
Robimy podróże: Kierunek Azja
15-02-2017
Azja! Tajlandia, Indie i Wietnam! Ten rejon świata, szczególnie jego południowo-wschodnią część, można scharakteryzować w trzech słowach: egzotycznie, przyjaźnie i tanio. Wbrew obiegowej opinii wakacje tam mogą być znacznie tańsze niż podobny czas spędzony w Europie. Warunek jest jeden: podróż robimy sami.
Ferie 2017: Samoobrona dla kobiet
13-02-2017
13-17 lutego, poniedziałek-piątek

Jak skutecznie obronić się przed napastnikiem torebką, kluczami, czy parasolką? Jakie części ciała są najbardziej wrażliwe? Jak chroni nas prawo? Jakie miejsca są szczególnie niebezpieczne? Warsztaty to bezpieczna i łatwa forma nauki podstaw obronny przed napastnikiem, ale również praca nad psychiką i aspekty prawne obrony koniecznej.

Wyjście UTW: Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka
09-02-2017
9 lutego, czwartek

Serdecznie zapraszamy do wspólnego wyjścia kulturalno-integracyjnego do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka (ul. Świętokrzyska 11/21).

Bal integracyjny: Muzykalne serce oddam
09-02-2017 08-02-2017
Organizatorem wydarzenia jest Dom Kultury „Zacisze” i Rada Osiedla Zacisze”. Karnawałową zabawę przy muzyce urozmaicą konkursy z nagrodami i słodki poczęstunek. Idea integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa, wsparcie dla rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych to tematy żywe i warte podejmowania.
Klub Ludzi Kultury. Walentynki!
09-02-2017
Walentynkowe spotkanie Klubu Ludzi Kultury. W programie: wykład recital pianistyczny Stefana Welbela: „Najpiękniejsze melodie piosenek o miłości" i Teresy Witanowskiej, studentki UTW Zacisze.
Wykład UTW: Sprawdzaj pieniądze, czyli praktyczne sposoby weryfikacji polskich banknotów obiegowych
06-02-2017
Jak się okazuje nie tak łatwo można podrobić polską walutę. Nowe zabezpieczenia gwarantują bezpieczeństwo, ale nie 100%. Dlatego spotkaliśmy się ze Sławomirem Falem, specjalistą ds. Szkoleń z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, który opowiadał nam, jak w prosty i szybki sposób dokonać weryfikacji polskich banknotów obiegowych.
20-lecie Boogie Woogie na Zaciszu
04-02-2017
Pokazy taneczne boogie woogie i rock’n’rolla lat 50-tych, prezentacje zdjęć i filmów, chwila wspomnień, a na koniec boogie party. Wydarzenie było okazją do spotkania tych, którzy w ciągu tych 20 lat byli związani z tańcem boogie woogie, brali udział w turniejach organizowanych przez DK Zacisze lub wiernie kibicowali tancerzom.
Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
04-02-2017
Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja. Twierdzi Teresa Szczepańska i zaprasza młodzież i dorosłych.
Czwartkowe Spotkanie z Filmem
02-02-2017

2 lutego, czwartek

Serdecznie zapraszamy do wspólnego wyjścia do kina w ramach Filmowego Klubu Seniora "Praha".

>miejsce: Kino Praha, Warszawa, ul. Jagiellońska 26.

 

O boogie woogie na Zaciszu w Radiu FAMA
02-02-2017
Zapraszamy do wysłuchania audycji „W dobrym tonie" na antenie Radia FAMA, która przeniesie Was w niezwykły świat boogie-woogie. Jak zacząć swoją przygodę z tańcem? Czy trudno nauczyć się efektownych figur? Patryk Świerlikowski będzie rozmawiał o tańcu i boogie woogie z trenerem Robertem Kuleszą oraz uczestnikami zajęć tanecznych w DK Zacisze.
Wykład UTW: Moja Etiopia
30-01-2017

30 stycznia, poniedziałek

Zapraszamy na wykład „Moja Etiopia”. O swoich niezwykłych podróżach opowie nam Barbara Śleboda- podróżniczka, nasza studentka UTW DK Zacisze.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Koncert GRZEŚKIEWICZ & ZAWADZKI: Na chwilę przed odlotem
29-01-2017
Kameralna podróż przez polskie lata osiemdziesiąte z Agatą Grześkiewicz (wokal) i Michałem Zawadzkim (piano). W programie koncertu usłyszymy piosenki Urszuli, Maanamu, Budki Suflera, Republiki, Anny Jantar, Edyty Geppert, Dwa Plus Jeden, Perfectu, Majki Jeżowskiej, Andrzeja Zauchy i innych...
Bal Karnawałowy dla Dorosłych
28-01-2017
28  stycznia, sobota

Zapraszamy na zabawę taneczną przy muzyce mechanicznej z DJ Robertem. Nie zabraknie pysznego menu. Zacisze Cafe serwować będzie roladki schabowe nadziewane pieczarkami, surówkę i sałatkę jarzynową z pieczywem.

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
28-01-2017
Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja. Twierdzi Teresa Szczepańska i zaprasza młodzież i dorosłych.
Warsztaty florystyczne: Kompozycje karnawałowe
27-01-2017
Zajęcia dla pasjonatów, coś dla początkujących i tych, którzy porządkują swoją wiedzę. Nauka tworzenia precyzyjnych form, dobierania kolorów, wyważania aranżacji. Wykonane kompozycje są własnością uczestnika warsztatów. Prowadzi Bożena Wiśniewska.
Joanna Rawik o XV Festiwalu Seniorów w Radiu Dla Ciebie
27-01-2017
Zapraszamy do słuchania audycji Marka Wiernika w Radiu Dla Ciebie, w której Joanna Rawik, juror XV Festiwalu Chórów, Zespołów i Kabaretów Seniora opowiadała o otwartej scenie dla osób 50+, o idei Festiwalu, kryteriach oceny i zachęcała aktywnych seniorów do prezentacji najlepszych programów na zaciszańskiej scenie.
Artystyczne ploteczki na kanapie z Teresą Delegacz
26-01-2017
26 stycznia, czwartek Serdecznie zapraszamy na spotkanie z naszą studentką UTW, podróżniczką Teresą Delegacz. "Artystyczne ploteczki" to cykl spotkań studentów UTW DK Zacisze z ciekawymi gośćmi i historiami związanymi z kulturą, podróżami, nauką. Wstęp wolny!
Ogólnopolska Karta Seniora
24-01-2017

Uprzejmie informujemy, że każdy senior, który skończył 60 lat może bezpłatnie wyrobić własną kartę seniora. Wystarczy, że przystąpi do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Karty wystawiane są imiennie. W poszczególnych miastach karty wydawane są na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, w Klubach Seniora oraz targach i wydarzeniach dla seniorów.

Organizatorem programu "Ogólnopolska Karta Seniora” jest Stowarzyszenie MANKO, wydawca magazynu „Głos Seniora”.

Jeżeli bylibyście Państwo zainteresowani posiadaniem takiej karty, uprzejmie proszę o zgłoszenie się do koordynatora.

Wykład UTW: Rudowłose muzy cz.II- czyli Irena Solska i Dagny Juel-Przybyszewska
23-01-2017
23 stycznia, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na wykład "Rudowłose muzy cz.II, czyli Irena Solska i Dagny Juel-Przybyszewska, który wygłosi dr Magda Bialic, kostiumolog i historyk sztuki.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
21-01-2017
Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja. Twierdzi Teresa Szczepańska i zaprasza młodzież i dorosłych.
Wyjście UTW: Muzeum Katyńskie
19-01-2017

19 stycznia, czwartek

Zapraszamy do wspólnego bezpłatnego zwiedzenia z przewodnikiem Muzeum Katyńskiego.

miejsce: Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego, Warszawa, ul. Jana Jeziorańskiego 4 (Cytadela Warszawska)

 

Robimy podróże: W styczniu po Europie
18-01-2017
Chcesz zaplanować podróż od A do Z? Spotkaj się z nami i z doświadczonym podróżnikiem dokonaj analizy oferty lotów, opcji kupowania biletów i cen. Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie po wylądowaniu w dowolnym miejscu w Europie? Jak znaleźć nocleg w rozsądniej cenie? Co warto zwiedzić?
Wykład UTW: Pieniądze internetu. Bitcoin. Czy to nowa era płatności?
16-01-2017

16 stycznia, poniedziałek

Zapraszamy na wykład "Pieniądze internetu. Bitcoin. Czy to nowa era płatności?" – prof. dr inż. Wojciech Nowakowski – Instytut Maszyn Matematycznych (IMM) w Warszawie.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Koncert Chóru Warszawskiego: Chórzyści Sąsiadom
15-01-2017
Koncert Noworoczny dla sąsiadów i przyjaciół DK Zacisze w wykonaniu Chóru Warszawskiego! W programie: White Christmas, Pastores dicite, Gdy śliczna panna, Ding dong, The Lord bless you and keep you, Z narodzenia Pana, Lulajże Jezuniu! Dyrygentem Chóru jest Richard Berkeley.
Klub Ludzi Kultury: Wspomnienie Ireny Jarockiej i jej piosenek
13-01-2017
Klub Ludzi Kultury oraz Fundacja Ireny Jarockiej zapraszają na program "Wspomnienie Ireny Jarockiej i jej piosenek w 5. rocznicę śmierci Artystki". Gość specjalny: Michał Sobolewski - mąż Ireny Jarockiej. Spotkaniu towarzyszyła wystawa 20 fotografii wokalistki z prezentacją książki o wokalistce autorstwa Marioli Pryzwan pt. "Wymyśliłam Cię, Irena Jarocka we wspomnieniach".
Artystyczne ploteczki na kanapie
12-01-2017

12 stycznia, czwartek

Serdecznie zapraszamy do wspólnego pisania projektu " Kabaret dla Sąsiada i nie tylko..." w ramach Budżetu Partycypacyjnego.

"Artystyczne ploteczki" to cykl spotkań studentów UTW DK Zacisze z ciekawymi gośćmi i historiami związanymi z kulturą, podróżami, nauką.

Wstęp wolny!

Wykład UTW: Szczęście, czyli żywot człowieka poczciwego w rodzinie
09-01-2017

9 stycznia, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na wykład "Szczęście, czyli żywot człowieka poczciwego w rodzinie", który wygłosi dr Kazimierz Szałata - kierownik Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Wykład UTW: Początki filmu sensacyjnego. Smutni detektywi kontra weseli gangsterzy
02-01-2017

2 stycznia, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na wykład „Początki filmu sensacyjnego. Smutni detektywi kontra weseli gangsterzy”, który poprowadzi  Andrzej Kawecki- krytyk filmowy.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Bal Sylwestrowy dla Dorosłych
31-12-2016
31 grudnia, sobota

Choć święto pożegnania starego i powitania Nowego Roku narodziło się dopiero na przełomie XIX i XX wieku to bardzo szybko zyskało wiele zwyczajów przeżywania nocy sylwestrowych. Na przykład w Danii skacze się z krzesła o północy, a w Hiszpanii wraz z każdym uderzeniem zegara zjada się jedno winogrono. Zapraszamy na Bal Sylwestrowy dla dorosłych do Domu Kultury Zacisze!

Życzenia świąteczne
24-12-2016 26-12-2016
Niech czas Świąt będzie pełen rodzinnego ciepła i radości,
Niech umacnia nas wszystkich przychodząca na świat
Boża Dziecina – symbol  nadziei i nowego życia


Życzą Państwu Dyrektor i Pracownicy
Domu Kultury Zacisze

Opłatkowe spotkanie studentów UTW
19-12-2016

19 grudnia, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na opłatkowe spotkanie studentów UTW. W programie: "Kolędy z różnych stron świata" w wykonaniu zespołu wokalnego "Ale Babki+" ze Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie. Akompaniament: Anna Dąbrowska, prowadzenie: Janusz Jaroszyński, "Złodziej czasu" występ Kabaretu dla Seniorów. Obowiązują zapisy.

Jarmark Świąteczny w Ratuszu Targówek
18-12-2016
Instruktorzy Domu Kultury Zacisze przygotowali ciekawe warsztaty, w których wzięły udział i dzieci, młodzież i dorośli. Wspólnie przygotowywały ozdoby świąteczne, malowały i zdobiły bombki, przygotowywały lampiony i szyszkowe choinki. To wszystko zabierały do domu. Dodatkową atrakcją był kiermasz rękodzieła.
Świąteczne śpiewanie
17-12-2016
17 grudnia, sobota, Nasz Klub, ul. Zamiejska 1

Drodzy sąsiedzi i przyjaciele DK Zacisze. W okresie oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia mamy przyjemność zaprosić Was na spotkanie muzyczne. Koncert akompaniował będzie Jan Czerwiński. Oprócz świątecznej atmosfery zapewniamy teksty piosenek.

Florystyka: Świąteczne dekoracje
16-12-2016
16 grudnia, piątek

Przed nami czas przedświąteczny. Pachnący świerk, suszone owoce, szyszki, mech. To wszystko posłuży do przygotowania dekoracji florystycznych. Wprowadzi atmosferę świąt do domu. Wykonane stroiki są własnością uczestnika warsztatów.

Klub Ludzi Kultury: 60 lat Piwnicy pod Baranami. Książki pod choinkę
16-12-2016
16 grudnia, piątek

Zapraszamy wszystkich fanów Piwnicy pod Baranami, najsłynniejszego i najdłużej działającego kabaretu w Polsce, na debbatę pod hasłem „Fenomen Piwnicy: artyści, wspomnienia" z udziałem prof. Wiesława Kuźmicza, prof. Wiesława Wielgata i Janusza R. Kowalczyka, artysty piwnicznego, znawcy kabaretu.

Artystyczne ploteczki na kanapie - Czytamy Wiecha
15-12-2016

15 grudnia, czwartek

Serdecznie zapraszamy do wspólnego czytania Wiecha na stulecie Targówka.

"Artystyczne ploteczki" to cykl spotkań studentów UTW DK Zacisze z ciekawymi gośćmi i historiami związanymi z kulturą, podróżami, nauką.

Wstęp wolny!

Bożonarodzeniowe spotkanie Sybiraków
14-12-2016

14 grudnia, środa

Serdecznie zapraszamy na Bożonarodzeniowe spotkanie Sybiraków, podczas którego usłyszymy koncert świąteczny w wykonaniu solistów DK Zacisze.

Spotkanie UTW: Podróż na Grodzieńszczyznę
12-12-2016

12 grudnia, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z uczestnikami wyjazdu Z muzyczną wizyta na na Grodzieńszczyznę.

Jesień- recital Alicji Mieszało
11-12-2016

11 grudnia, niedziela

Serdecznie zapraszamy na Jesień – recital Alicji Mieszało i zaproszonych gości.

miejsce: Dom Kultury Kadr, Warszawa ul. Gotarda 16

Późne debiuty na Zaciszu
10-12-2016
Warszawscy seniorzy po raz kolejny udowodnili, że na debiut reżyserski nigdy nie jest za późno. Dwa krótkometrażowe filmy ich autorstwa będzie można zobaczyć podczas grudniowej premiery w Domu Kultury Zacisze. Wstęp wolny! Projekt stanowi piątą odsłonę cyklu Późne debiuty Stowarzyszenia Pracownia Filmowa „Cotopaxi".
Pokaz filmowy: Seniorzy z Zacisza kręcą filmy
10-12-2016
To już piąty raz, kiedy najstarsi mieszkańcy stolicy stanęli za kamerą. W poszukiwaniu inspiracji posiłkowali się głównie własnym otoczeniem, gdyż to właśnie codzienne sprawy skupiają najwięcej emocji i refleksji. Pierwszy z filmów jest wideo eksperymentem opowiadającym o cyklu życia przez pryzmat… schodów. Drugi to reportaż o Kuchni Czerwony Rower – restauracji zatrudniającej osoby wychodzące z bezdomności.
Florystyka: Tradycyjny stroik na świąteczny stół, wianek adwentowy, dekoracje domu
09-12-2016
9 grudnia, piątek

Przed nami czas przedświąteczny. Pachnący świerk, suszone owoce, szyszki, mech. To wszystko posłuży do przygotowania dekoracji florystycznych. Wprowadzi atmosferę świąt do domu. Wykonane stroiki są własnością uczestnika warsztatów.

Artystyczne ploteczki na kanapie
08-12-2016

8 grudnia, czwartek

Zapraszamy na kolejne artystyczne spotkanie na kanapie. Porozmawiamy o Budżecie Partycypacyjnym i naszych nowych projektach na 2018 r.

"Artystyczne ploteczki" to cykl spotkań studentów UTW DK Zacisze z ciekawymi gośćmi i historiami związanymi z kulturą, podróżami, nauką.

Spotkanie: Robimy podróże
07-12-2016
Podczas spotkania poruszyliśmy tematy związane z bezpieczeństwie w podroży, czyli, jak spakować apteczkę? Które szczepienia wybrać? Co robić kiedy padniemy ofiarą kradzieży? Część tych informacji z pewnością wykorzysta grupa, która powstała na naszych spotkaniach i wybiera się w najbliższych dniach do Wrocławia w podróż samolotem.
Wykład UTW: Anatomia kryzysu
05-12-2016
5 grudnia, poniedziałek

Zapraszamy na wykład „Anatomia kryzysu", który wygłosi Barbara Sieradzka - filolog, historyk literatury, dziennikarka prasy, radia i telewizji. .

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Wyjście UTW: Teatr Narodowy
01-12-2016

1 grudnia, czwartek

Serdecznie zapraszamy do wspólnego zwiedzenia Teatru Narodowego.

Spotkanie Sybiraków patriotyczno-muzyczne
30-11-2016

30 listopada, środa

Serdecznie zapraszamy na spotkanie patriotyczno-muzyczne Koła Terenowego Związku Sybiraków Warszawa Praga Północ imienia Św. Arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego, w którym weźmie udział pani Anna Dzienkiewicz z Instytutu Studiów Politycznych PAN  i opowie o roli sztuki na zesłaniu i w sowieckich łagrach.  Spotkanie uświetnią występy solistów z Domu Kultury Zacisze.

O spotkaniach „Robimy podróże” w Radiu Kampus
28-11-2016
W audycji Tomasza Paziewskiego wystąpiła Ewa Miszczak, autorka cyklu spotkań „Robimy podróże”. Zachęcała do podróżowania, zdobywania wiedzy, jak krok po kroku samodzielnie zorganizować podróż i jak stworzyć grupę podróżniczą.
Wykład UTW: Rola dokumentu w życiu człowieka
28-11-2016

28 listopada, poniedziałek

Zapraszamy na wykład „Rola dokumentu w życiu człowieka” - Maciej Walczak - fotograf, dokumentalista.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Koncert: Niezapomniane hity z lat 80. i 90.
27-11-2016
Koncertem "Niezapomniane hity z lat 80. i 90." zakończyliśmy muzyczny cykl „Z polską piosenką rozrywkową przez XX wiek”. Znane piosenki Lombardu, Maanamu, Bajmu, Lady Pank czy Perfektu wykonał zespół „Dur-Moll" w składzie Katarzyna Andruszko, Aleksandra Matryba, Jacek Maślanka z akompaniamentem Jacka Kwiatkowskiego.
Bal Andrzejkowy dla Dorosłych
26-11-2016
26 listopada, sobota

Dawno, dawno temu … przełom jesieni i zimy był na wsi czasem kojarzenia małżeństw, a młode dziewczęta, niepewne przyszłości z chęcią sięgały po wróżby dotyczące miłości i małżeństwa. Noc w wigilię św. Andrzeja miała magiczną moc, pozwalającą uchylić drzwi do przyszłości. Dziś zarówno dziewczęta jak i chłopcy w różnym wieku bawią się żartobliwymi wróżbami, wykorzystując ostatnią okazję do hucznej zabawy przed nadchodzącym adwentem. A zatem bawmy się!

Florystyka: Jesienne dekoracje i adwentowe wianki
25-11-2016
Każdy uczestnik warsztatów dokonał wyboru i stworzył jesienne dekoracje z dyni i dzikiego wina, bądź stroik na drzwi lub adwentowy wianek z pachnącego świerku, suszonych owoców, szyszek i mchu.
Artystyczne ploteczki na kanapie z Teresą Kamińską
24-11-2016

24 listopad, czwartek

Zapraszamy na kolejne artystyczne spotkanie na kanapie z Teresą Kamińską - studentką UTW i jej podróżach do Ziemi Świętej.

"Artystyczne ploteczki" to cykl spotkań studentów UTW DK Zacisze z ciekawymi gośćmi i historiami związanymi z kulturą, podróżami, nauką.

Klub Ludzi Kultury: Historia wielka i osobista
24-11-2016
Spotkanie Klubu Ludzi Kultury z historiami wielkimi i osobistymi. Wśród poruszanych tematów: „Nareszcie wolność - 98. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę" oraz „Król Jan Sobieski i Marysieńka - nie wszystko o nich wiecie".
Spotkanie podsumowujące prace nad rozwojem Warszawy
23-11-2016

23 listopada, środa

w imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie podsumowujące prace nad celami rozwojowymi Warszawy do 2030 roku, które organizowane jest w ramach prac nad aktualizacją strategii rozwoju Warszawy (#Warszawa2030).

Gratulacje dla naszych zespołów
23-11-2016

22 listopada, wtorek

Z radością przyjęliśmy werdykt jury Konkursu Chórów "Gdzie są kwiaty z tamtych lat", zoorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Puławskiej 97 w Warszawie. Zespół wokalno-estradowy "Zaciszańska Nuta" otrzymał  II nagrodę a Męski Zespół Wokalny "Żurawie" III nagrodę. Akompaniował Jan Czerwiński.

Gratulujemy!

Wykład prof. Longina Pastusiaka: Co wynika z wyborów prezydenckich w USA?
21-11-2016
Prof. Longin Pastusiak, polski polityk, historyk i politolog, ogromny autorytet w dziedzinie polityki wewnętrznej i zagranicznej Stanów Zjednoczonych odwiedził nasz Uniwersytet, by porozmawiać ze studentami o wyborze na prezydenta Donalda J. Trumpa. Wiele ciekawych spostrzeżeń, faktów, a na koniec interesująca debata.
Wystawa malarstwa: Pasje
20-11-2016 01-12-2016
20 listopada-1 grudnia

Zapraszamy na wystawę malarstwa Ewy Karkowskiej i Reingard Blicharz, studentek UTW Zacisze, które od lat pogłębiają swój warsztat malarski w Pracowni rysunku i malarstwa DK Zacisze pod kierunkiem Bogusławy Ołowskiej. Uprawiają malarstwo olejne. Najchętniej pracują nad portretem, pejzażem i martwą naturą.

Koncert: Muzyczna podróż
20-11-2016
Koncert to zwieńczenie wieloletniej pracy scenicznej Teresy Witanowskiej i Tadeusza Kowalczyka, studentów UTW Zacisze. Wśród gości Alicja Mieszało, Elżbieta Leszczyńska, Krzysztof Hołymczuk i Dominik Brzozowski. Koncert otworzył wystawę "Pasje" autorstwa Ewy Karkowskiej i Reingard Blicharz.
Wystawa UTW: Namaluj mój świat...
17-11-2016

17 listopada, czwartek

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Namaluj mój świat…” Pracowni malarstwa UTW DK Zacisze w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury.

Miejsce: MDK, Kobyłka, Al. Jana Pawła II 22.

Z artystyczną wizytą w Kobyłce
17-11-2016

17 listopada, czwartek

Z artystyczną wizytą wybieramy się do Miejskiego Domu Kultury w Kobyłce.

Miejsce: MOK, Kobyłka, Al. Jana Pawła II 22.

Wykład UTW: Rudowłose muzy
14-11-2016
Rudowłose kobiety fascynowały malarzy od czasów Tycjana. Wiele z nich zostało uwiecznionych na najbardziej znanych obrazach w malarstwie zachodnioeuropejskim. Wykład o Elisabeth Siddall i Victourine Meurent wygłosiła dr Magda Bialic, kostiumolog i historyk sztuki.
Śpiewnik Patriotyczny
11-11-2016
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zaprosiliśmy mieszkańców Targówka Mieszkaniowego do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych z akompaniamentem Jana Czerwińskiego (akordeon).
Wyjście UTW: Telewizja Polska
10-11-2016

10 listopada, czwartek

Zapraszamy do wspólnego zwiedzania Telewizji Polskiej.

Wykład UTW: Rola witamin i suplementów diety i składników mineralnych w organizmie dorosłego człowieka
07-11-2016

7 listopada, poniedziałek

Zapraszamy na wykład „Rola witamin i suplementów diety i składników mineralnych w organizmie dorosłego człowieka”, który poprowadzi Iga Kępińska- dietetyczka z Kliniki Witaminowej.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Artystyczne ploteczki na kanapie z Teresą Kamińską
03-11-2016

3 listopada, czwartek

Zapraszamy na kolejne artystyczne spotkanie na kanapie z Teresą Kamińską - studentką UTW i jej podróżach do Ziemi Świętej.

"Artystyczne ploteczki" to cykl spotkań studentów UTW DK Zacisze z ciekawymi gośćmi i historiami związanymi z kulturą, podróżami, nauką.

Spotkanie: Robimy podróże
02-11-2016
Gdzie szukać informacji o miejscach wartych zobaczenia i jak zaplanować trasę. Namiot, couchsurfing, hostel, hotel, a może system wymiany mieszkań lub zakwaterowanie w zamian za pracę. Ponadto dowiecie się, jakim typem podróżnika jesteście.
Śpieszmy się kochać ludzi
01-11-2016

1 listopada, wtorek

Z okazji zbliżającego się Święta Wszystkich Świętych wspominamy naszych studentach i przyjaciół, których już przy nas nie ma, a którzy nadal są obecni w naszych sercach i pamięci. Odeszli od nas  Helenka Czajkowska, Jadwiga Dudzik, Jadwiga Kąkolecka, Kazimiera Bodaszewska, Ewa Parysek, Ewa Pieniak, Mirosława Matuszewska, Mieczysław Kaźmirowicz, Franciszek Nowosielski.

Warsztaty florystyczne: Wiązanka na Wszystkich Świętych
28-10-2016
Niepowtarzalna okazja, żeby własnoręcznie wykonać wiązankę pod okiem doświadczonej florystki. Myśląc o nieobecnych bliskich, dać im coś niepowtarzalnego. Jedynego, bo zrobionego przez nas.
Artystyczne ploteczki na kanapie
27-10-2016

27 października, czwartek

Zapraszamy na kolejne artystyczne spotkanie na kanapie. Przed dniem Święta Zmarłych porozmawiamy o osobistościach z życia kultury, które odeszły od nas w tym roku.

"Artystyczne ploteczki" to cykl spotkań studentów UTW DK Zacisze z ciekawymi gośćmi i historiami związanymi z kulturą, podróżami, nauką.

Spotkanie Sybiraków z młodzieżą
26-10-2016

26 października, środa

Zapraszamy na spotkanie Koła Terenowego Związku Sybiraków Warszawa Praga Północ, podczas którego Sybiracy opowiedzą zaproszonym gościom- młodzieży z XIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. L. Lisa-Kuli w Warszawie  o swoim dzieciństwie i młodości na Syberii.

Wykład UTW: Świadomy/bezpieczny senior
24-10-2016

24 października, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z pracownikami Straży Miejskiej i rozmowę poświęconą bezpieczeństwu seniora. Poznamy jakie czekają na nas pułapki, czego powinniśmy unikać.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Koncert: Zwariowane przeboje z lat 50., 60. i 70.
23-10-2016
Mieszkańcy Targówka usłyszeli przeboje takich zespołów jak Czerwono-Czarni, Niebiesko-Czarni, Czerwone Gitary czy Skaldowie. Przypomniani zostaną tacy wykonawcy jak Karin Stanek, Katarzyna Sobczyk, Helena Majdaniec czy Maria Koterbska.
Recital Alicji Mieszało i gości
22-10-2016

22 października, sobota

Z przyjemnością informujemy, że recitali Alicji Mieszało i jej gości odbędzie się w Wyszkowskim Ośrodku Kultury, ul. Prosta 7.

Serdecznie zapraszamy.

Artystyczne ploteczki na kanapie
20-10-2016

20 października, czwartek

Zapraszamy na kolejne artystyczne spotkanie na kanapie z Barbarą Ślebodą. "Artystyczne ploteczki" to cykl spotkań studentów UTW DK Zacisze z ciekawymi gośćmi i historiami związanymi z kulturą, podróżami, nauką.

Klub Ludzi Kultury
20-10-2016
„Dwa style i dwa duety muzyczno-wokalne” to tytuł  najbliższego spotkania Klubu Ludzi Kultury w jesiennych klimatach w piosence, poezji i malarstwie. Wystąpią dwa duety: Joanna i Janusz Potempscy oraz Roman Ziemlański (gitara) i Beata Mączewska. Program zakończy wystawa obrazów Marka Krause „Jesień i inne kolory...." i rozmowa Klubowiczów z artystą.
Spotkanie: Robimy podróże
19-10-2016
Stworzyliśmy dla Was nowy cykl – ROBIMY PODRÓŻE. Wiele osób marzy o zobaczeniu nowych miejsc położonych bliżej lub dalej, w Polsce lub za granicą. Chcielibyśmy tam jechać, ale nie każdy wie, jak się do tego zabrać. Nie każdy lubi podróże w pojedynkę.
Spektakl: Oświadczyny Antoniego Czechowa
17-10-2016
To była piętnasta inscenizacja spektaklu „Oświadczyny” A. Czechowa w wyk. Teatru "Zygzak" z Tłuszcza. Rzecz działa się w salonie Marii i Natalii Stiepanownych, matki i córki mieszkających na włościach. Z oświadczynami do panny Natalii przybył Iwan Wasiliewicz Łomow. Wizyta nie do końca przebiegła pomyślnie. Na jaw wyszły rodzinne niesnaski, a tytułowe oświadczyny zaczyły wisieć na włosku...
Dni Seniora w Teatrze Powszechnym
17-10-2016

20 października, czwartek

Serdecznie zapraszamy do wspólnego wyjścia do Teatru Powszechnego na spektakl: Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk. 

Udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Seniorów w Mariampolu
15-10-2016

15 października, sobota

Zespół wokalno-estradowy "Zaciszańska Nuta" już po raz drugi brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Seniorów w Mariampolu. Wystąpiliśmy z folklorem miejskim.

Wyjazd UTW: Z muzyczną wizytą na Litwie
13-10-2016 16-10-2016
Muzyczna podróż studentów UTW Zacisze na Litwę i prezentacja folkloru warszawskiego podczas 5. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Folklorystycznej Seniorów w Mariampolu. W programie spotkanie z seniorami z Suwałk, wyprawa na polski biegun zimna i zwiedzanie mostów w Stańczykach.
Wykład UTW: „Turecki sfinks”
10-10-2016

10 października, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na wykład „Turecki sfinks”, który wygłosi Barbara Sieradzka - filolog, historyk literatury, dziennikarka prasy, radia i telewizji.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Koncert: KRYSTYNA PROŃKO
09-10-2016
Krystyna Prońko i Wojciech Gogolewski sprawili, że ten deszczowy niedzielny wieczór był gorący. Jedyne nawiązanie do tego, co za oknem to „Deszcz w Cisnej”, który zabrzmiał podczas koncertu. Był jazz, blues, nowe piosenki i dawne przeboje. Usłyszeliśmy hip-hopowych „Oszustów”, ale również „Małe tęsknoty” i „Pierwszy siwy włos”. Pani Krystyno Zacisze dziękuje za piękny koncert.
Wyjście UTW: Warszawskie Filtry
07-10-2016

7 października, piątek

Zapraszamy na wspólne wyjście kulturalno-integracyjne do Warszawskich Filtrów Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

Artystyczne poloteczki na kanapie- Pożegnanie wakacji
06-10-2016

6 października, czwartek

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w roku akademickim 2016/2017. Porozmawiamy o naszych wakacjach. "Artystyczne ploteczki" to cykl spotkań studentów UTW DK Zacisze z ciekawymi gośćmi i historiami związanymi z kulturą, podróżami, nauką.

Wieczór w Teatrze Rampa
06-10-2016

21, 22 października, piątek, sobota Serdecznie zapraszamy do wspólnego wyjścia do Teatru Rampa na sztukę "Sonata Kreutzerowska" - to pełne ironii studium zazdrości i niebezpiecznej bliskości miłości i nienawiści.

Miejsce: Teatr Rampa, ul. Kołowa 20.

Koncert Alicji Mieszało: Odnaleźć świat
06-10-2016

6 października, czwartek

Czytelnia Naukowa serdecznie zaprasza na koncert Alicji Mieszało "Odnaleźć świat". Pani Alicji akompaniować będzie Olga Romaszko-Niewiadomska.

miejsce: Czytelnia Naukowa, Warszawa, ul. Św. Wincentego 85.

Wstęp wolny!

Wykład inauguracyjny UTW Zacisze: Od samotności do bliskości
03-10-2016
Tradycyjnie inauguracja roku akademickiego rozpoczęła się od odśpiewania "Gaudeamus igitur" i oficjalnego powitania studentów przez Bożennę Dydek, dyrektor DK Zacisze. Prof. Tadeusz Stępień (Szkoła Główna Handlowa), wykładowca filozofii, logiki, religioznawstwa, wygłosił wykład "Od samotności do bliskości".
KOMUNIKAT NR 1
01-10-2016

24 października, poniedziałek

Uprzejmie informujemy, że 15 min. przed wykładem (o godz. 10.45) będziemy przekazywać wszelkie informacje o bieżących sprawach dotyczących naszego UTW. Prosimy o wcześniejsze przyjście.

Klub Ludzi Kultury
29-09-2016
Inauguracyjne spotkanie Klubu Ludzi Kultury. W programie: Dyplomacja, maniery, savoir-vivr - przeszkoda czy ułatwienie życia? Kolaż - zabawa plastyczna dla każdego, czy pełnoprawna starożytna forma artystycznego wyrazu? Autorska wystawa kolaży Elżbiety Sobańskiej i debata na temat tej formy twórczości.
Dzień Sybiraka
28-09-2016

28 września, środa

Zapraszamy na spotkanie Koła Terenowego Związku Sybiraków Warszawa Praga Północ imienia Św. Arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego z okazji  Dnia Sybiraka.

Zapisy na UTW Zacisze
26-09-2016 29-09-2016
UTW Zacisze to miejsce przyjazne seniorom. Miejsce kultury i rozwijania pasji. Miejsce, w którym zrealizujesz „chowane do szuflady marzenia". W kameralnym gronie odkryjesz nowe talenty i rozwiniesz zainteresowania. Masz szanse na spotkanie z ludźmi podobnymi do Ciebie, a także osobowościami, które Cię fascynują.
Ogród moje hobby: XVIII edycja konkursu
25-09-2016
Rozstrzygnięcie XVIII edycji konkursu Ogród moje hobby. W programie uroczyste rozstrzygnięcie konkursu  na najpiękniejsze ogrody Zacisza, prezentacja multimedialna ogrodów Zacisza, piosenki Anny German w wykonaniu Tatiany Trojanowskiej, wystawa gobelinów z Pracowni Tkactwa Artystycznego DK Zacisze. Wydarzeniem towarzyszącym był spacer po ogrodach Zacisza.
Wieczór w Teatrze Kamienica
23-09-2016

23 września, piątek

Zapraszamy do wspólnego wyjścia do Teatru Kamienica na spektakl "Kolacja na cztery ręce".

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota
23-09-2016
Warsztaty tkactwa artystycznego dla młodzieży i dorosłych. Sekrety tkactwa przybliża Teresa Szczepańska. W programie: poznanie i przygotowanie warsztatu pracy, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik oraz nauka cieniowania. Każdy z uczestników wykonana gobelin wg własnego projektu.
Koncert piosenki retro Wojciecha Dąbrowskiego
21-09-2016
Spotkanie z piosenką retro, które poprowadził Wojciech Dąbrowski, dyrektor artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro, dziennikarz i piosenkarz. Podczas koncertu usłyszeliśmy: „Jesienne róże”, „Przy kominku”, „Pamiętam twoje oczy”, „To ostatnia niedziela” z repertuaru Mieczysława Fogga.
Koncert: Szlagiery Dwudziestolecia Międzywojennego
18-09-2016
W DK Zacisze zabrzmiały szlagiery Dwudziestolecia Międzywojennego. Najpiękniejsze piosenki z lat 20. i 30. zaprezentował zespół "Dur-Moll". W filmowych przebojach przypomniane zostały największe gwiazdy tamtego czasu - Hanka Ordonówna, Adolf Dymsza, Eugeniusz Bodo, Zula Pogorzelska i wielu, wielu innych.
Śpiewające Żurawie
15-09-2016 27-10-2016
wrzesień - grudzień 2016

Warsztaty wokalne dla członków Męskiego Zespołu Wokalnego "Żurawie", prowadzone przez prof. Krzysztofa Kusiela-Moroza. Projekt realizowany jest ze środków Funduszu im. Staszka Jonczyka „Śpiewaj” prowadzonego przez Fundację im. Stefana Batorego.

Muzyczne zakończenie lata w ramach projektu Łączy nas śpiew i taniec
13-09-2016
Plenerowe śpiewanie w Parku Wiecha z mieszkańcami Targówka Mieszkaniowego.
Łączy nas śpiew i taniec: Warsztaty taneczne
09-09-2016 24-11-2016
Mieszanka tańców polskich i integracyjnych zaproponowana przez Ewę Karasińską-Gajo zaciekawiła mieszkańców Targówka Fabrycznego. Głównym celem projektu było zwiększenie ich uczestnictwa w kulturze. Warsztaty realizowane były w Naszym Klubie od września do listopada 2016.
Zapisy i rekrutacja na UTW
06-09-2016

26 września, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku DK Zacisze. Zapisy i rekrutacja odbędą sięw dniach 26-30 września 2016 w godz. 10.00-15.00.

Dni Seniora w Teatrze Powszechnym
05-09-2016

18 września, niedziela

Serdecznie zapraszamy do wspólnego wyjścia do Teatru Powszechnego. Na dobry początek sezonu teatr przygotował ofertę promocyjną. W każdym miesiącu wyznaczone są Dni Seniora – w te dni bilety dla Seniorów w atrakcyjnej cenie 20 złotych.

Wspólnie obejrzymy spektakl  "Dziewczyny do wzięcia".

Wczasy nad morzem w Mikoszewie
29-08-2016 10-09-2016
29 sierpnia-10 września

Specjalnie dla znajomych i przyjaciół Domu Kultury Zacisze przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę spędzenia razem wczasów nad morzem w Mikoszewie z animatorem kultury. Życzymy udanego wypoczynku.
Warszawski Festiwal "Lato Seniora"
11-07-2016 18-09-2016

17 czerwca- 19 września

 W związku z realizacją przez Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego projektu, w ramach Budżetu Partycypacyjnego m. st. Warszawy na rok 2016, pn. Warszawski Festiwal „Lato Seniora”, w imieniu organizatora chcielibyśmy serdecznie zaprosić seniorów do udziału w zaplanowanych wydarzeniach.

Kabaret dla Seniorów
20-06-2016 12-09-2016
12 września, poniedziałek

Zapraszamy do udziału w zajęciach Kabaretu dla Seniorów.

Wirtualny spacer
Zobaczcie, jak wyglądają nasze pracownie, sale ćwiczeń, galeria i sala teatralna.Więcej...Newsletter
By otrzymywać informacje o wydarzeniach, nowych sekcjach i wyjazdach dołącz do naszych subskrybentów.
 

Partnerzy
Przedstawiamy Państwu grono naszych Partnerów. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i liczy na dalsze owocne działania.Więcej...
Wypełnij wszytstkie pola

targowek.waw.pl