UTW i Seniorzy

Wydarzyło się

Florystyka: Wianki i kompozycje kwiatowe

Florystyka: Wianki i kompozycje kwiatowe

13 - 14 października 2017

Zapraszamy na warsztaty florystyczne „Wspomnienie lata”, czyli wianki i kompozycje kwiatowe. Florystyka to - oprócz sztuki układania kwiatów - uwalnianie kre­atywności i doskonalenie wyobraźni.
SZCZEGÓŁY

Muzeum nad Wisłą - Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Muzeum nad Wisłą - Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

05 października 2017

Serdecznie zapraszamy na wspólne wyjście kulturalno-integracyjne do Muzeum nad Wisłą - Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. miejsce: Warszawa, Wybrzeże Kościuszkowskie 22 (w pobliżu Centrum Nauki Kopernik)
SZCZEGÓŁY

Kabaret dla Sąsiadów i nie tylko..

Kabaret dla Sąsiadów i nie tylko..

29 września 2017

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach Kabaretu dla sąsiadów i nie tylko.
SZCZEGÓŁY

Klub Ludzi Kultury

Klub Ludzi Kultury

29 września 2017

Serdecznie zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Klubu Ludzi Kultury. Temat spotkania będzie "Sport w literaturze i sztuce od Homera do Wisławy Szymborskiej.

Wystąpi dr Krzysztof  Zuchora - poeta, nauczyciel akademicki, redaktor polskiej wersji "Kroniki Sportu".

Moderator: Bogusław Falicki.

SZCZEGÓŁY

Florystyka

Florystyka

29 września 2017

Florystyka to - oprócz sztuki układania kwiatów - uwalnianie kre­atywności i doskonalenie wyobraźni. Zajęcia dla pasjonatów, coś dla początkujących i tych, którzy porządkują swoją wiedzę. Nauka tworzenia precyzyjnych form, dobierania kolorów, wyważania aranżacji. Powstaną bukiety układane w ręku, kompozycje w naczyniach, ślubne bukiety, biżuteria florystyczna, wianki i wieńce – florystyka sezonowa i okolicznościowa. Uczestnicy otrzymają wskazówki tech­niczne i informacje podczas ćwiczeń warsztatowych i tworzenia własnych kompozycji.
SZCZEGÓŁY

Język angielski - komunikat

Język angielski - komunikat

27 września - 04 października 2017

Zapraszamy na zajęcia z języka angielskiego.

Rozpoczynamy już 2 października 2017, poniedziałek 

  • Grupa, która nie chodzi na wykłady, poniedziałek, godz. 11.40-12.40
  • Grupa poniedziałkowa, która chodziła na godz. 11.35, teraz godz. 12.45-13.45
  • Grupa środowa, która chodziła na godz. 11.35, teraz godz. 11.35-12.35
  • Grupa początkująca, środa, godz. 10.30-11.30. Podręcznik 70 zł.

UWAGA! Godziny mogą ulec zmianie.

DK Zacisze na Festynie w Kościele Świętej Rodziny

DK Zacisze na Festynie w Kościele Świętej Rodziny

17 września 2017

Dom Kultury Zacisze zaprasza najmłodszych na warsztaty szycia z Kingą Duczman. Wykonacie „Cekinowe serduszka” i „Jesienne słoneczka”. Warsztaty malarskie „Wakacyjne pejzaże” poprowadzi Bogusława Ołowska. Na scenie zaprezentują się soliści Śpiewu klasycznego. Rodzicom zaprezentujemy najnowszą ofertę zajęć i warsztatów w sezonie kulturalnym 2017/18.
SZCZEGÓŁY

Koncert pieśni patriotycznych

Koncert pieśni patriotycznych

15 września 2017

Informujemy, że nasze zespoły wokalne "Zaciszńska Nuta" i "Żurawie" pod kierownictwem Jana Czerwińskiego- repatrianta z Kazachstanu wystąpią z koncertem pieśni patriotycznych podczas Konferencji Fundacji "Kresy - Syberia" PAMIĘĆ POKOLEŃ 2017 z okazji 75. rocznicy ewakuacji Armii Andersa z ZSRR do Iranu.

miejsce: Centralna Biblioteka Rolnicza, Warszawa ul. Krakowskie Przedmieście 66. 

SZCZEGÓŁY

Warsztaty animacji poklatkowej

Warsztaty animacji poklatkowej

09 września 2017

Animowany świat krasnali tworzą uczestnicy warsztatów animacji poklatkowej. Międzypokoleniowa grupa pod kierunkiem Magdaleny Bryll przygotuje postacie, tło oraz dźwięk. Inspiracją do produkcji mającej na celu uświetnienie 50. jubileuszu  DK Zacisze są prace Andrzeja Kościukiewicza, artysty związanego z Zaciszem. 

SZCZEGÓŁY

Terminy rozpoczęcia zajęć na UTW w roku akademickim 2017/2018

Terminy rozpoczęcia zajęć na UTW w roku akademickim 2017/2018

28 sierpnia - 12 października 2017

Zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Domu Kultury "Zacisze" rozpoczynamy od 2 października, poniedziałek, wykładem inauguracyjnym. Zapraszamy.
SZCZEGÓŁY

Wakacyjny kurs tkactwa

Wakacyjny kurs tkactwa

31 lipca 2017

31 lipca-4 sierpnia, poniedziałek-piątek

Warsztaty tkactwa artystycznego dla młodzieży i dorosłych. Sekrety tkactwa przybliża Teresa Szczepańska. W programie: poznanie i przygotowanie warsztatu pracy, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik oraz nauka cieniowania, wykonanie gobelinu wg własnego projektu.

SZCZEGÓŁY

Wyróżnienia dla solistek UTW Zacisze i Kabaretu Zatarg

Wyróżnienia dla solistek UTW Zacisze i Kabaretu Zatarg

01 lipca 2017

Gratulacje kierujemy do naszych solistek: Alicji Mieszało i Teresy Witanowskie, studentek UTW Zacisze i Kabaretu Zatarg, którzy zdobyli wyróżnienia w XXXVII Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych. Pamiątkowe statuetki odebrali podczas koncertu laureatów w Amfiteatrze Parku Sowińskiego.
SZCZEGÓŁY

Festiwal Piosenki Seniorów Prawobrzeżnej Warszawy

Krzysztof Hołymczuk

28 czerwca 2017

28 czerwca, środa

Uprzejmie informujemy, że w tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Seniorów Prawobrzeżnej Warszawy biorą udział soliści Domu Kultury Zacisze: Waldemar Mieleszczuk i Krzysztof Hołymczuk. Uroczysta gala odbędzie się w Centrum Promocji Kultury w Warszawie przy ul. Podskarbińskiej 2.

SZCZEGÓŁY

Intensywny kurs tańca towarzyskiego dla dorosłych

Intensywny kurs tańca towarzyskiego dla dorosłych

26 - 29 czerwca 2017

W programie: tańce standardowe: walc angielski i wiedeński, tango, tańce latynoamerykańskie: rumba, cha-cha, salsa, tańce dyskotekowe, rock’n’roll.
SZCZEGÓŁY

Gratulacje dla Krzysztofa Hołymczuka

Gratulacje dla Krzysztofa Hołymczuka

24 czerwca 2017

24 czerwca, sobota

Sukces goni sukces. Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasz solista Domu Kultury Zacisze  Krzysztof Hołymczuk zajął II miejsce w III Międzynarodowym Wokalnym Konkursie \"Kultura Romansu\".

Gratulujemy.

SZCZEGÓŁY

Gratulacje dla Alicji Mieszało

Gratulacje dla Alicji Mieszało

21 czerwca 2017

21 maja, środa

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza koleżanka studentka UTW DK Zacisze Alicja Mieszało wyśpiewała na X Juwenaliach I miejsce w kategorii Soliści.

SZCZEGÓŁY

Wystawa Elżbiety Sitarskiej

Wystawa Elżbiety Sitarskiej

20 czerwca - 30 lipca 2017

20 czerwca, wtorek Z okazji obchodów Jubileuszu 190-lecia istnienia Dworku w Żabiej Woli została zaaranżowana nowa wystawa prac p. Elżbiety Sitarskiej – malarki z Domu Kultury „Zacisze” z Warszawy.
SZCZEGÓŁY

Relacja z warsztatów Praga Gada Gwarą w TVP3 Warszawa

Relacja z warsztatów Praga Gada Gwarą w TVP3 Warszawa

19 czerwca 2017

Praga Gada Gwarą to tytuł cyklu warsztatów, podczas których Warszawiacy poznają język stolicy sprzed lat. W DK Zacisze w zajęciach brali udział licealiści oraz seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zapraszamy do obejrzenia relacji.
SZCZEGÓŁY

Praga Gada Gwarą

Praga Gada Gwarą

19 czerwca 2017

Międzypokoleniowy warsztat przybliżający mieszkańcom Warszawy język stolicy sprzed lat. Projekt polega na rejestracji opowieści seniorów z Pragi i ich adaptacji przez artystów w formie komiksu. Tegoroczna edycja projektu przebiega pod nazwą „Praga Gada Gwarą” i w ramach niej wraz ze Stowarzyszeniem Gwara Warszawska prowadzony jest cykl warsztatów gwary warszawskiej.

SZCZEGÓŁY