Akademia „Dotknij Sztuki”

Akademia „Dotknij Sztuki”

25 września, sobota
grupa I
grupa II
grupa III
grupa IV

Ruszyły zajęcia w Akademii „Dotknij sztuki”. Dzieci w wieku 2-5 lat i ich rodziców rozpoczęli przygodę ze sztuką. W atmosferze zabawy powstały pierwsze dzieła z papierowych talerzyków, bibuły i kredek - kotki - pacynki.  Na warsztatach psychologicznych omawiana była sytuacja rozłąki dzieci i ich rodziców. Była to też okazja do bliższego poznania się, zdefiniowania za co rodzice cenią najbardziej swoje dzieci oraz poznania metod na wyciszenie dzieci. Na zajęciach ruchowych było trochę tańca, trochę zabaw tanecznych, a na koniec  wspólne robienie ciasta. Zajęcia w Akademii mają rozbudzić twórczą aktywność dzieci i ich rodziców. Instruktorzy pokażą jak się bawić, jak można ciekawie połączyć ich umiejętności z wyobraźnią i potencjałem dzieci.


Zapraszamy na przygodę ze sztuką. Zajęcia są przede wszystkim szansą na rozwijanie zainteresowań dziecka - to okazja, żeby wspierać kilkulatka w poszukiwaniu talentów, które w nim drzemią, wzmacniać w nim wiarę we własne możliwości. Zajęcia pomagają też rozwijać w dzieciach kreatywność i wytrwałość w realizacji zadania, są jednocześnie formą wspólnego spędzania czasu z rodzicami w sobotnie przedpołudnie.


Twórczość plastyczna to jeden z istotnych komponentów ogólnego rozwoju dziecka. Proces tworzenia przyczynia się do rozwoju percepcyjnego dziecka, uczy dostrzegać otaczający świat i postrzegać go wszystkimi zmysłami. Wpływa również pozytywnie na jego rozwój emocjonalny. Zajęcia plastyczne rozwijają wyobraźnię, intuicję i ekspresję emocji. Tworząc dziecko ujawnia jak myśli, czuje i widzi. W ramach Akademii tworzymy „Paletę cudów”, którą prowadzi dr Maria Kiesner absolwentka ASP w Warszawie, obecnie adiunkt w Instytucie Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Lucyna Kraśkiewicz tegoroczna absolwentka tej samej uczelni na kierunku Edukacja Artystyczna. Prace plastyczne wykonywane będą w różnych technikach, wspólnie i indywidualnie.


„Trele-morele na prawą nóżkę” to cykl zajęć w formie atrakcyjnych zabaw tanecznych i muzycznych. Ich celem jest rozwijanie kreatywności ruchowej właściwej maluszkom, możliwości fizycznych dzieci, a także pełne wykorzystanie ich energii oraz ciągłe stymulowanie wyobraźni ruchowej. Dzieci rozwijają wrażliwość na muzykę, oswajają przestrzeń, a poprzez ruch uczą się wyrażać swoje emocje, pomysły i wyobrażenia. Zajęcia taneczne prowadzi Zbigniew Darda artysta baletu i nauczyciel tańca. Zajęcia taneczne z dziećmi prowadzi od 18 lat. Stworzył autorski program zajęć, oparty na rozumieniu tkwiących w dziecku potrzeb ruchu i aktywności. W swojej pracy wykorzystuje różnorodne techniki taneczne.


„Raz, dwa hop” gimnastyka ogólnorozwojowa wspierająca ogólny rozwój motoryczny dzieci. Zabawy gimnastyczne dostarczą dzieciom szeregu bodźców do wszechstronnego rozwoju fizycznego, przyczynią się do kształtowania szeregu nawyków ruchowych. Pozytywnie wpłyną na postawę i ogólny rozwój. Wzmacniając organizm przyczynią się do wyrobienia nawyku aktywności fizycznej. Zajęcia poprowadzi Iwona Włodarczyk, absolwentka Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Z dziećmi pracuje od 10 lat jako fizjoterapeuta w przedszkolu z oddziałami integracyjnymi oraz instruktor gimnastyki korekcyjnej w przedszkolach.

Psychologiczne warsztaty dla dzieci i ich rodziców - to cały moduł zajęć edukacyjno-rozwojowych, mający na celu wsparcie emocjonalnego rozwoju dziecka, nawiązanie głębszej relacji wewnątrzrodzinnej, poprawienie komunikacji i pomoc w radzeniu sobie z trudnościami wychowawczymi. Warsztaty prowadzi Agnieszka Kolek psycholog, wykładowca akademicki, doktoryzuje się z zakresu psychologii rozwojowej. Obecnie pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej, zajmując się diagnozą i terapią dzieci oraz terapią rodzinną. Jest autorką programu „Kompetencje Psychologiczne”. Prowadzi zajęcia metodą autorską z wykorzystaniem technik koncentracji uwagi oraz mnemotechnik. Ukończyła m.in. Kurs Metody Weroniki Sherborne, Bajkoterapii oraz „Pomocy Psychologicznej dla ofiar katastrof i innych zdarzeń traumatycznych”.


Koordynator Akademii „Dotknij sztuki”: Katarzyna Tumiłowicz-Piotrowska dk@zacisze.waw.pl
 

Warszawa edukacja plastyczne plastyka